April 29, 2022
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 4:18.09 4:53.28 4:35.69 5:07.95 6:09.54 3:34.10 5:57.81
2 Kirstie Ramsey SR-4 Wis.-Platteville 5:14.13 4:53.58 6:01.11 5:49.36 5:49.36 6:15.79 4:56.52
3 Ally Verbauwhede SO-2 Edgewood 4:43.81 4:58.74 6:22.39 4:28.87 3:35.10 5:58.49 3:47.05
4 Alli Spitzer SO-2 Carroll (Wis.) 4:01.11 5:01.38 4:16.18 5:58.65 3:49.05 6:04.67 6:19.74
5 Kylie Smith FR-1 Carthage 3:34.98 5:02.78 5:17.92 3:50.12 4:17.37 3:41.03 6:24.53
6 Emily Sterling SO-2 Northern Michigan 5:37.90 5:04.41 4:40.06 3:54.40 5:07.46 5:37.90 4:46.15
7 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 4:58.62 5:07.85 5:23.25 3:44.73 4:43.23 5:50.95 6:21.74
8 Sonja Mitrovic SO-2 Wis.-Parkside 6:18.68 5:07.87 5:50.98 4:03.22 5:54.05 5:57.13 6:40.24
9 Emily Kolb SO-2 Wis.-Eau Claire 3:36.99 5:09.98 6:27.48 4:04.89 3:46.29 6:08.88 6:36.78
10 Rory Bickler SO-2 Clarke 6:35.15 5:11.14 5:20.48 6:28.93 6:28.93 5:45.37 3:59.58
11 Gina Behling SR-4 Wis.-Eau Claire 3:37.91 5:11.30 4:46.40 6:01.11 3:53.48 6:22.90 5:08.19
12 Meghan Langworthy SO-2 Northern Michigan 5:48.68 5:16.98 5:29.66 5:32.83 5:10.64 5:20.15 4:32.61
13 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 6:06.19 5:18.42 6:38.03 6:09.37 6:38.03 5:05.69 6:50.77
14 Carolyn Evers SO-2 Edgewood 6:01.83 5:20.20 4:35.38 4:22.57 3:53.75 4:28.97 5:39.42
15 Kristan Larson FR-1 Wis.-Whitewater 5:58.84 5:23.28 6:40.87 5:16.82 6:31.17 6:24.71 4:57.42
16 Callie Hoover FR-1 Concordia Univ. Chicago 6:15.58 5:23.77 4:48.16 6:09.10 5:33.49 5:33.49 4:06.07
17 Jenna Cooper FR-1 Wis.-Whitewater 6:18.91 5:23.85 5:14.14 3:46.70 5:23.85 5:56.24 3:59.65
18 Chiri Watanabe FR-1 Carroll (Wis.) 4:13.14 5:24.53 5:47.25 4:29.36 5:24.53 6:22.95 6:00.23
19 Claire Guenther FR-1 Carthage 6:22.28 5:26.73 5:00.60 3:55.25 5:39.80 6:41.88 4:01.78
20 Lauren Urban JR-3 Wis.-Oshkosh 5:20.06 5:29.95 6:02.95 5:00.26 4:43.76 6:16.15 5:23.36
21 Dijana Mitrovic SO-2 Wis.-Parkside 5:07.91 5:31.08 4:38.11 4:41.42 3:58.38 6:47.23 6:53.85
22 Mandy Giese SO-2 Edgewood 4:15.24 5:31.48 6:27.84 6:37.78 6:47.72 4:28.50 5:28.17
23 Malena Chiodi SO-2 Carthage 5:58.16 5:31.63 6:47.91 6:54.54 7:07.81 6:34.64 4:38.57
24 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 4:02.40 5:32.05 5:12.13 4:09.04 4:28.96 5:18.77 6:38.46
25 Katelyn Smith SO-2 Carthage 6:52.38 5:32.56 5:29.24 3:56.12 5:12.61 5:09.28 5:49.19
26 Tricia Cich JR-3 Wis.-Oshkosh 5:41.95 5:35.24 7:05.76 5:28.54 6:59.05 6:38.94 5:45.30
27 Ailee Hogan FR-1 Carroll (Wis.) 5:38.77 5:35.41 6:02.25 5:01.87 7:02.62 6:49.20 4:31.69
28 Sam Knutilla FR-1 Carroll (Wis.) 4:13.06 5:37.41 7:08.51 5:44.16 6:24.65 5:37.41 6:58.39
29 Katelyn Puetz SO-2 Wis.-Oshkosh 5:34.38 5:37.75 6:18.28 6:41.93 3:59.81 6:11.53 7:19.08
30 Lauren Young SO-2 Wis.-Oshkosh 6:46.38 5:38.65 4:03.83 6:19.29 4:24.15 4:44.47 5:42.04
31 Alivia Rass FR-1 Carroll (Wis.) 4:29.05 5:40.56 5:26.94 6:21.43 7:15.92 6:24.84 4:15.42
32 Annikka Johnson FR-1 Carroll (Wis.) 4:47.74 5:42.54 5:56.25 5:35.69 4:27.19 6:54.48 4:34.04
33 Samantha Pieper FR-1 Wis.-Whitewater 6:42.06 5:46.60 4:51.15 7:02.86 6:45.53 4:37.28 6:38.59
34 Liz Eck FR-1 Carthage 5:54.94 5:47.98 5:13.19 6:40.18 6:22.78 4:55.79 5:30.59
35 Ariel Martinez FR-1 Concordia Univ. Chicago 4:49.80 5:49.15 5:21.22 7:23.42 4:53.29 5:28.20 7:09.46
36 Morgan Ruona Freshman Wisconsin Track Club 4:43.99 5:50.60 4:54.51 4:36.98 5:12.04 4:33.47 5:08.53
37 Isabel Szablewski FR-1 Carroll (Wis.) 7:11.27 5:50.62 6:43.22 6:11.66 5:50.62 6:29.19 6:15.17
38 Lilly Rizzo FR-1 Carthage 6:13.26 5:55.48 5:51.93 4:23.06 7:06.58 5:30.60 7:31.46
39 Cassie Radl FR-1 Edgewood 7:17.01 6:01.16 7:45.90 6:55.34 6:37.28 4:59.77 6:33.67
40 Marina Mercado SO-2 Clarke 7:21.77 6:02.10 5:07.79 7:25.39 6:45.56 6:23.83 6:34.69
41 Lydia Radeke FR-1 Clarke 5:14.39 6:05.57 7:36.97 7:18.69 4:37.84 6:16.54 7:55.25
42 Morgan Smarzinski SO-2 Wis.-Whitewater 4:40.24 6:18.70 5:29.47 5:25.69 5:33.26 7:23.08 5:02.96
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Lauren Urban JR-3 Wis.-Oshkosh 5:29.95 6:42.54 5:46.45
32 Annikka Johnson FR-1 Carroll (Wis.) 5:42.54 6:57.90 6:37.35
33 Samantha Pieper FR-1 Wis.-Whitewater 5:46.60 5:29.27 6:55.92
34 Liz Eck FR-1 Carthage 5:47.98 7:08.02 5:09.71
35 Ariel Martinez FR-1 Concordia Univ. Chicago 5:49.15 6:31.05 6:52.00
36 Morgan Ruona Freshman Wisconsin Track Club 5:50.60 5:05.03 7:35.78
37 Isabel Szablewski FR-1 Carroll (Wis.) 5:50.62 4:22.97 6:43.22
38 Lilly Rizzo FR-1 Carthage 5:55.48 7:10.13 4:19.50
39 Cassie Radl FR-1 Edgewood 6:01.16 6:04.78 6:33.67
41 Lydia Radeke FR-1 Clarke 6:05.57 7:29.66 7:47.93
42 Morgan Smarzinski SO-2 Wis.-Whitewater 6:18.70 4:55.39 6:18.70
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Kristan Larson FR-1 Wis.-Whitewater 4:54.19 5:16.82 4:25.09 5:23.28 4:38.02 4:02.46 6:40.87
17 Jenna Cooper FR-1 Wis.-Whitewater 6:48.06 4:02.89 6:48.06 5:23.85 5:14.14 3:46.70 3:59.65
18 Chiri Watanabe FR-1 Carroll (Wis.) 4:09.89 5:11.55 5:53.74 5:24.53 3:53.67 5:37.52 6:52.16
22 Mandy Giese SO-2 Edgewood 5:51.37 4:25.19 5:24.85 5:31.48 5:14.91 4:41.76 5:08.28
25 Katelyn Smith SO-2 Carthage 4:36.03 5:35.89 4:42.68 5:32.56 6:12.47 7:12.33 4:55.98
26 Tricia Cich JR-3 Wis.-Oshkosh 7:05.76 4:24.84 5:38.60 5:35.24 6:49.00 5:28.54 5:58.71
27 Ailee Hogan FR-1 Carroll (Wis.) 6:49.20 6:55.91 5:15.29 5:35.41 6:29.08 4:04.85 4:31.69
28 Sam Knutilla FR-1 Carroll (Wis.) 6:21.28 4:40.05 6:14.53 5:37.41 6:44.90 7:08.51 6:24.65
29 Katelyn Puetz SO-2 Wis.-Oshkosh 7:15.70 5:44.51 6:38.55 5:37.75 4:03.18 5:51.26 3:59.81
31 Alivia Rass FR-1 Carroll (Wis.) 4:18.83 6:01.00 4:01.80 5:40.56 4:12.02 5:23.54 6:52.08
40 Marina Mercado SO-2 Clarke 4:13.47 6:56.42 4:56.93 6:02.10 5:51.24 6:41.94 5:51.24
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Sonja Mitrovic SO-2 Wis.-Parkside 6:18.68 5:07.87 4:37.09 4:46.32
10 Rory Bickler SO-2 Clarke 5:17.37 5:11.14 4:46.25 3:50.25
12 Meghan Langworthy SO-2 Northern Michigan 5:13.81 5:16.98 5:58.19 4:23.10
14 Carolyn Evers SO-2 Edgewood 5:07.40 5:20.20 3:50.55 5:29.81
16 Callie Hoover FR-1 Concordia Univ. Chicago 6:51.19 5:23.77 3:49.88 4:19.02
19 Claire Guenther FR-1 Carthage 4:54.06 5:26.73 5:30.00 6:32.08
21 Dijana Mitrovic SO-2 Wis.-Parkside 7:10.41 5:31.08 6:57.16 6:24.06
23 Malena Chiodi SO-2 Carthage 6:34.64 5:31.63 6:04.80 3:55.46
24 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 6:51.75 5:32.05 5:32.05 5:28.73
30 Lauren Young SO-2 Wis.-Oshkosh 7:10.09 5:38.65 6:56.54 6:53.16
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 3:51.70 4:09.29 3:31.17 3:57.56 3:54.63 3:42.90 4:53.28
2 Kirstie Ramsey SR-4 Wis.-Platteville 3:40.19 5:05.33 6:18.72 5:37.62 5:34.69 3:25.51 4:53.58
3 Ally Verbauwhede SO-2 Edgewood 5:43.56 4:58.74 5:52.52 3:50.03 5:43.56 4:04.97 4:58.74
4 Alli Spitzer SO-2 Carroll (Wis.) 6:01.66 4:13.16 6:16.73 6:28.78 5:31.52 4:07.14 5:01.38
5 Kylie Smith FR-1 Carthage 4:14.34 4:11.31 5:08.84 6:00.31 6:15.45 4:26.45 5:02.78
6 Emily Sterling SO-2 Northern Michigan 3:33.09 6:20.52 5:10.50 5:13.55 6:02.25 5:34.86 5:04.41
7 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 4:09.36 3:57.05 6:00.19 4:09.36 4:27.83 5:38.64 5:07.85
9 Emily Kolb SO-2 Wis.-Eau Claire 5:00.68 5:37.88 6:02.68 5:40.98 4:01.79 4:48.29 5:09.98
11 Gina Behling SR-4 Wis.-Eau Claire 4:05.93 5:39.32 5:01.97 6:26.02 4:46.40 5:17.53 5:11.30
13 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 5:21.61 3:42.90 6:31.66 5:15.24 6:15.74 6:50.77 5:18.42