May 4- 6, 2022
|
Kentucky Wesleyan - Owensboro, KY
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Camren Warner JR-3 Trevecca Nazarene 11:39.78 7:05.47 9:42.22 9:19.82 10
2 Nathaniel Ondracek SO-2 Tiffin 6:54.46 10:21.68 7:22.46 9:20.07 8
3 Alex Mitchell SO-2 Hillsdale 6:50.53 10:24.22 10:01.73 9:22.36 6
4 Richie Johnston FR-1 Hillsdale 9:23.09 7:24.85 10:30.66 9:23.09 5
5 Ethan Wallis FR-1 Cedarville 11:07.30 6:56.35 10:27.38 9:30.34 4
6 Isaac Waffle SO-2 Hillsdale 9:45.21 12:02.90 11:22.74 9:33.73 3
7 Lucas Clark JR-3 Malone 9:29.55 9:52.56 11:41.87 9:35.30 2
8 Matthew Long JR-3 Ashland 12:30.92 11:38.94 8:51.42 9:37.63 1
9 Joshua Bishop SO-2 Tiffin 11:01.88 8:19.31 8:07.70 9:40.59 -
10 Miklos Hendricks SO-2 Walsh 7:02.02 7:25.46 8:00.63 9:46.13 -
11 Adam Klauck JR-3 Cedarville 10:43.10 9:32.30 7:04.80 9:50.00 -
12 Trevor Cross JR-3 Cedarville 12:12.11 12:12.11 8:51.37 9:50.41 -
13 Daniel Frase SO-2 Malone 8:10.78 10:26.78 12:19.13 9:51.30 -
14 Lane Goble FR-1 Malone 10:53.84 11:59.23 8:13.36 9:54.40 -
15 Anthony Toskin SO-2 Walsh 7:52.01 6:58.24 8:03.96 9:57.48 -
16 Chandler Wilhelm JR-3 Walsh 7:46.93 7:58.90 9:22.71 9:58.62 -
17 Matthew Parker JR-3 Malone 9:42.00 10:06.00 8:00.00 10:00.00 -
18 Will Hanak SO-2 Cedarville 7:37.82 11:26.72 9:57.70 10:35.85 -
19 Andrew Symonds SR-4 Walsh 9:28.83 14:23.52 11:04.77 11:25.33 -
20 Jace Selvidge FR-1 Trevecca Nazarene 10:35.88 13:02.62 8:16.12 11:38.76 -
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Isaac Waffle SO-2 Hillsdale 11:05.53 9:33.73 3
8 Matthew Long JR-3 Ashland 9:43.41 9:37.63 1
11 Adam Klauck JR-3 Cedarville 7:16.60 9:50.00 -
13 Daniel Frase SO-2 Malone 6:59.83 9:51.30 -
14 Lane Goble FR-1 Malone 7:19.86 9:54.40 -
18 Will Hanak SO-2 Cedarville 9:57.70 10:35.85 -
19 Andrew Symonds SR-4 Walsh 13:35.55 11:25.33 -
20 Jace Selvidge FR-1 Trevecca Nazarene 13:16.59 11:38.76 -
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Camren Warner JR-3 Trevecca Nazarene 9:19.82 10
2 Nathaniel Ondracek SO-2 Tiffin 9:20.07 8
3 Alex Mitchell SO-2 Hillsdale 9:22.36 6
4 Richie Johnston FR-1 Hillsdale 9:23.09 5
5 Ethan Wallis FR-1 Cedarville 9:30.34 4
7 Lucas Clark JR-3 Malone 9:35.30 2
9 Joshua Bishop SO-2 Tiffin 9:40.59 -
10 Miklos Hendricks SO-2 Walsh 9:46.13 -
12 Trevor Cross JR-3 Cedarville 9:50.41 -
15 Anthony Toskin SO-2 Walsh 9:57.48 -
16 Chandler Wilhelm JR-3 Walsh 9:58.62 -
17 Matthew Parker JR-3 Malone 10:00.00 -