May 6, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 3A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sumner Brandon Metcalf, Joshua McClendon, Jayden Murdock, Jeremiah Exceus 3:23.44 4:22.44 3:13.27 4:12.27 3:45.82 10
2 Dunbar Tawaski Abrams, Denelson Estimable, Joshua Dorestin, Barry White 3:24.46 4:15.58 2:25.17 4:15.58 3:22.42 8
3 Estero Kaleb Roth, Jason Duclona, Avery Geerlings, Kolton Pickard 3:27.19 3:29.27 4:16.92 3:23.05 3:35.48 6
4 Countryside Shawn San Antonio, Garrett Rodriguez, David Stanley, Terrence Jackson 3:29.70 4:32.61 2:37.28 3:35.99 3:04.54 5
5 Ida Baker Dandre Morrison, Jackson Olmstead, Josue Rivera, Jacob Fritz 3:29.97 4:28.77 3:32.07 2:37.48 3:21.58 4
6 Robinson Kassim Johnson, Juluan Johnson, Justin Richardson, Lakeem Johnson 3:30.05 4:30.97 2:52.24 3:09.05 2:41.74 3
7 Boca Ciega Keondryck Merriex, Malachi McCloud, Chandler Roberts, Jaishon Silers 3:31.57 3:21.00 4:32.93 2:47.14 2:40.80 2
8 North Fort Myers Santino Arroyo, Kirtis Denham, Isaiah Rodney, Carlos Troche 3:31.86 4:05.76 2:34.66 3:44.58 3:27.63 1
9 Charlotte Se'Korrey Thomas, Junior Pierre, Tyler Olby, Frantz-ley Innocent 3:32.42 2:39.32 3:53.67 3:43.05 3:57.91 -
10 Spoto Nathaniel Clyde, Amari Christie, Jay'von Osborne, Victor Troupe 3:32.96 4:09.17 2:50.37 2:29.08 2:52.50 -
11 Naples Ryan Turner, Ryan Roedig, Harvey Sarajian, Christopher Paez 3:34.97 3:02.73 4:37.32 4:35.17 4:30.87 -
12 Northeast (SP) Jaden Andrews, Brady Dion, Kemoni Inmon, Eli Zuppa 3:42.33 4:35.69 3:51.23 3:53.45 2:55.64 -
13 South Fort Myers Frantz Castor, Lavirin Singleton, Ryan Leontes, Da'Marri Loggins 3:44.69 3:37.95 2:37.29 3:58.18 3:35.71 -
14 Osceola (Seminole) Sean Bender, Logan Ulloa, Jake Popowski, Elijah Gaddy 3:46.04 3:25.70 4:42.55 3:09.88 4:08.65 -
  Hillsborough Keshawn Davila, Patrick Mooney, Ian Smith, Gabriel Brewer DQ DQ DQ DQ DQ -
  Southeast Torey Mobely, Cameron Perkins, Antonio Hale, Jamaal Thomas DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Ida Baker Morrison, Olmstead, Rivera, Fritz 2:43.78 3:04.78 2:50.08 3:42.57 3:29.97 2:39.58 4
6 Robinson Johnson, Johnson, Richardson, Johnson 3:57.36 3:25.85 3:38.46 4:28.87 3:30.05 2:52.24 3
8 North Fort Myers Arroyo, Denham, Rodney, Troche 4:05.76 2:51.61 4:20.59 3:17.03 3:31.86 2:32.54 1
9 Charlotte Thomas, Pierre, Olby, Innocent 2:30.82 3:51.54 3:13.31 4:31.90 3:32.42 3:28.18 -
11 Naples Turner, Roedig, Sarajian, Paez 4:24.42 4:11.52 4:30.87 4:07.22 3:34.97 2:45.53 -
12 Northeast (SP) Andrews, Dion, Inmon, Zuppa 4:22.35 4:00.12 3:51.23 3:02.31 3:42.33 3:37.89 -
14 Osceola (Seminole) Bender, Ulloa, Popowski, Gaddy 3:00.84 4:10.91 4:08.65 3:18.92 3:46.04 2:58.58 -
  Southeast Mobely, Perkins, Hale, Thomas DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Sumner Metcalf, McClendon, Murdock, Exceus 3:27.51 3:23.44 3:49.89 4:24.48 10
2 Dunbar Abrams, Estimable, Dorestin, White 2:23.13 3:24.46 4:25.80 2:25.17 8
3 Estero Roth, Duclona, Geerlings, Pickard 3:35.48 3:27.19 4:04.49 4:08.63 6
4 Countryside San Antonio, Rodriguez, Stanley, Jackson 4:09.55 3:29.70 3:10.83 4:24.23 5
7 Boca Ciega Merriex, McCloud, Roberts, Silers 2:51.38 3:31.57 3:54.85 3:54.85 2
10 Spoto Clyde, Christie, Osborne, Troupe 3:39.35 3:32.96 3:37.22 4:00.65 -
13 South Fort Myers Castor, Singleton, Leontes, Loggins 4:13.90 3:44.69 3:22.23 3:35.71 -
  Hillsborough Davila, Mooney, Smith, Brewer DQ DQ DQ DQ -