May 18-19, 2022
|
Moravian College - Bethlehem, PA
ICON KEY: MAC AARTFC SUNYAC IC4A/ECAC Liberty League ECAC DIII

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Stuart Gruters JR-3 TCNJ 10:11.08 6:47.39 9:10.52 7:09.41 11:11.64 10
2 Elijah Sech JR-3 Carnegie Mellon 9:16.17 8:32.12 9:10.66 9:27.18 6:30.97 8
3 David Durdaller SO-2 Carnegie Mellon 11:36.23 8:33.88 9:12.56 11:25.18 8:06.26 6
4 Ryan Mitchell SO-2 SUNY Geneseo 7:59.53 7:37.23 9:17.59 7:53.96 9:39.90 5
5 Paul Suflita SR-4 Brockport St. 8:35.54 6:32.26 9:20.37 8:18.73 12:08.49 4
6 Michael Verde JR-3 Cortland St. 8:35.89 10:05.61 9:20.75 11:01.69 7:45.43 3
7 Aidan Mayer SO-2 Vassar 10:47.98 9:12.19 9:23.46 10:02.91 8:21.48 2
8 Cade Eells FR-1 Nazareth 7:35.76 10:03.88 9:29.69 7:35.76 9:41.09 1
9 Thomas Kressly SO-2 Brockport St. 12:20.17 6:41.64 9:33.77 10:25.41 9:45.25 -
10 Nicholas Garrett JR-3 Elizabethtown 10:29.50 8:05.12 9:37.52 9:14.42 12:25.00 -
11 Brandon Jarrett FR-1 Rowan 8:52.12 8:57.91 9:38.39 9:38.39 9:09.47 -
12 Max Hughes JR-3 Rochester 7:07.89 10:21.31 9:46.14 11:02.34 11:31.65 -
13 Ronnie Melao SO-2 Stevens 12:12.78 9:34.50 9:46.22 12:36.23 10:21.40 -
14 Nathaniel Brunacini SR-4 Rochester 11:38.51 7:20.24 9:46.98 12:25.47 8:36.55 -
15 Keith Vantuono SO-2 Rowan 6:59.00 8:39.33 9:50.14 10:55.06 9:26.54 -
16 Matthew Abell FR-1 St. Lawrence 7:35.64 11:02.75 9:51.74 12:49.27 11:20.51 -
17 Bryce Maopolski SO-2 Oneonta 7:59.66 8:11.51 9:52.17 11:21.00 8:35.19 -
18 Eamonn Sullivan FR-1 SUNY Cobleskill 12:26.03 10:50.54 9:56.82 11:26.35 9:44.89 -
19 Charles Canero FR-1 SUNY Geneseo 12:13.87 7:31.15 10:01.53 9:43.49 9:31.46 -
20 Anthony Roselli FR-1 Alvernia 10:00.88 13:17.09 10:13.14 7:21.46 10:00.88 -
21 Christopher Burgenson SR-4 Hood 13:18.88 7:22.46 10:14.52 7:28.60 10:08.38 -
22 Shane Houghton SR-4 Moravian 12:39.48 13:10.35 10:17.46 13:10.35 8:26.32 -
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Thomas Kressly SO-2 Brockport St. 9:33.77 -
13 Ronnie Melao SO-2 Stevens 9:46.22 -
14 Nathaniel Brunacini SR-4 Rochester 9:46.98 -
15 Keith Vantuono SO-2 Rowan 9:50.14 -
17 Bryce Maopolski SO-2 Oneonta 9:52.17 -
19 Charles Canero FR-1 SUNY Geneseo 10:01.53 -
21 Christopher Burgenson SR-4 Hood 10:14.52 -
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Stuart Gruters JR-3 TCNJ 9:05.02 10:44.11 9:10.52 10:27.60 9:54.57 10
2 Elijah Sech JR-3 Carnegie Mellon 10:16.74 9:38.20 9:10.66 10:33.26 9:10.66 8
3 David Durdaller SO-2 Carnegie Mellon 7:38.63 7:05.48 9:12.56 10:07.82 6:37.85 6
4 Ryan Mitchell SO-2 SUNY Geneseo 10:52.38 9:17.59 9:17.59 8:49.71 11:53.72 5
5 Paul Suflita SR-4 Brockport St. 10:38.83 9:25.98 9:20.37 7:39.51 7:22.70 4
6 Michael Verde JR-3 Cortland St. 7:39.82 8:47.11 9:20.75 10:16.83 7:56.64 3
7 Aidan Mayer SO-2 Vassar 10:25.44 12:01.23 9:23.46 8:15.85 8:04.58 2
8 Cade Eells FR-1 Nazareth 12:20.60 9:29.69 9:29.69 10:43.75 7:41.45 1
10 Nicholas Garrett JR-3 Elizabethtown 10:41.05 8:22.45 9:37.52 8:39.77 8:45.55 -
11 Brandon Jarrett FR-1 Rowan 10:42.02 8:00.07 9:38.39 12:26.13 6:56.44 -
12 Max Hughes JR-3 Rochester 6:50.30 10:27.17 9:46.14 10:09.59 8:24.08 -
16 Matthew Abell FR-1 St. Lawrence 7:06.06 7:23.81 9:51.74 12:07.84 9:28.07 -
18 Eamonn Sullivan FR-1 SUNY Cobleskill 11:56.19 7:57.46 9:56.82 8:51.17 11:44.25 -
20 Anthony Roselli FR-1 Alvernia 8:35.04 8:04.38 10:13.14 13:10.95 12:03.51 -
22 Shane Houghton SR-4 Moravian 10:11.29 11:50.08 10:17.46 10:54.51 7:12.23 -