May 6- 7, 2022
|
Minnesota-Morris - Morris, MN
ICON KEY: NCCAA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 3:55.01 5:29.02 4:52.46 5:21.18 4:21.12 4:36.79 10
2 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 4:58.97 5:09.55 5:04.26 4:56.32 4:24.57 5:01.61 8
3 David Collins FR-1 Wis.-Superior 4:38.51 3:13.63 5:31.55 4:01.37 4:25.24 4:35.85 6
4 Joshua Zander SO-2 Martin Luther 3:52.02 3:14.68 3:20.01 4:00.02 4:26.68 5:14.69 5
5 Rory Shackelford JR-3 Minnesota-Morris 4:28.52 3:32.13 4:44.64 3:13.34 4:28.52 5:32.97 4
6 Josiah Loersch SR-4 Martin Luther 3:30.07 5:17.80 3:32.77 3:54.31 4:29.32 5:01.64 3
7 Joel Knopp JR-3 Minnesota-Morris 3:33.37 5:40.30 5:32.20 4:48.99 4:30.08 3:36.07 2
8 Ryan Maertz SR-4 Martin Luther 5:46.63 4:47.05 4:25.39 5:27.67 4:30.80 4:22.68 1
9 Connor Nelson SR-4 Wis.-Superior 5:48.47 4:15.91 4:40.41 5:34.86 4:32.24 3:29.63 -
10 Austin Carlson FR-1 Crown 3:15.40 3:29.16 4:02.19 3:18.16 4:35.21 4:18.70 -
11 Aidan Doherty FR-1 Wis.-Superior 5:56.11 4:43.78 3:31.44 5:11.60 4:38.21 5:47.77 -
12 Titus Wiggins FR-1 Crown 3:40.26 4:57.50 4:23.17 4:06.01 4:46.05 5:11.80 -
13 Josiah Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 4:30.11 4:58.85 4:21.49 4:21.49 4:47.35 4:21.49 -
14 Adam Anderson SR-4 Northwestern (Minn.) 4:18.83 3:24.19 4:56.22 5:01.97 4:47.59 3:52.95 -
15 Grant Strukel SO-2 Minnesota-Morris 3:50.97 4:25.62 5:00.26 5:17.59 4:48.71 4:40.05 -
16 Conner Fitzgerald SR-4 Minnesota-Morris 5:04.95 4:56.06 3:36.13 3:39.09 4:56.06 3:50.93 -
17 Michael Herr-Zielke FR-1 North Central (Minn.) 6:16.48 4:48.43 6:34.70 5:15.76 5:03.61 5:52.19 -
18 Xerxes Machtemes FR-1 Bethany Lutheran 6:06.93 4:56.60 3:37.10 5:36.35 5:05.77 6:34.45 -
19 Nate Moser SO-2 Northwestern (Minn.) 4:53.98 4:07.07 4:03.94 5:50.27 5:12.74 6:12.16 -
20 Jack Campbell SR-4 North Central (Minn.) 5:54.67 3:58.54 6:07.22 5:38.97 5:13.86 5:26.42 -
21 Jacob Kephart FR-1 Northwestern (Minn.) 6:51.14 6:22.68 5:32.08 3:41.39 5:16.26 5:54.22 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Josiah Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 4:47.35 -
14 Adam Anderson SR-4 Northwestern (Minn.) 4:47.59 -
15 Grant Strukel SO-2 Minnesota-Morris 4:48.71 -
16 Conner Fitzgerald SR-4 Minnesota-Morris 4:56.06 -
17 Michael Herr-Zielke FR-1 North Central (Minn.) 5:03.61 -
18 Xerxes Machtemes FR-1 Bethany Lutheran 5:05.77 -
19 Nate Moser SO-2 Northwestern (Minn.) 5:12.74 -
20 Jack Campbell SR-4 North Central (Minn.) 5:13.86 -
21 Jacob Kephart FR-1 Northwestern (Minn.) 5:16.26 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 3:55.01 3:31.51 4:21.12 4:08.07 4:13.29 4:13.29 4:55.07 10
2 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 4:53.68 4:24.57 4:24.57 4:27.22 5:04.26 4:16.64 5:14.84 8
3 David Collins FR-1 Wis.-Superior 5:26.25 3:24.24 4:25.24 3:21.59 5:23.60 3:18.93 3:26.89 6
4 Joshua Zander SO-2 Martin Luther 4:16.02 3:22.68 4:26.68 5:17.35 3:52.02 5:14.69 4:21.35 5
5 Rory Shackelford JR-3 Minnesota-Morris 5:03.43 3:13.34 4:28.52 3:58.99 3:13.34 5:19.54 3:58.99 4
6 Josiah Loersch SR-4 Martin Luther 3:51.62 5:17.80 4:29.32 5:23.19 3:32.77 4:07.78 3:24.69 3
7 Joel Knopp JR-3 Minnesota-Morris 4:16.58 4:48.99 4:30.08 4:48.99 5:24.10 4:40.89 5:26.80 2
8 Ryan Maertz SR-4 Martin Luther 3:39.35 5:11.42 4:30.80 3:09.56 3:31.23 4:38.93 5:24.96 1
9 Connor Nelson SR-4 Wis.-Superior 5:43.03 5:48.47 4:32.24 5:48.47 3:37.80 5:04.91 4:43.13 -
10 Austin Carlson FR-1 Crown 4:10.45 5:41.26 4:35.21 4:46.22 3:37.42 4:54.48 3:59.44 -
11 Aidan Doherty FR-1 Wis.-Superior 5:56.11 5:44.98 4:38.21 4:54.91 4:43.78 3:45.35 5:17.16 -
12 Titus Wiggins FR-1 Crown 5:57.57 5:57.57 4:46.05 4:28.89 3:20.24 3:54.57 3:43.12 -