April 21-23, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Maddie Hannan SO-2 Wis.-La Crosse 4:26.46 5:27.52 4:37.56 3:47.60 10
2 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 5:45.57 4:16.39 4:38.68 3:59.67 8
3 Emma Malooly JR-3 Wis.-La Crosse 3:26.89 5:27.10 4:39.57 4:22.80 6
4 McKenna Taylor SO-2 Winona State 5:18.62 5:15.80 4:41.96 6:06.55 5
5 Brooke Wellhausen JR-3 Wis.-Stevens Point 3:21.49 3:38.52 4:43.79 3:38.52 4
6 Paige Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 4:59.15 4:53.45 4:44.90 5:33.34 3
7 Lexi Brown JR-3 Wartburg 4:33.30 3:23.52 4:50.74 3:52.60 2
8 Greta Koehler SO-2 Wis.-La Crosse 5:01.84 5:01.84 4:53.04 5:07.70 1
9 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 5:21.16 4:16.34 4:54.64 6:20.09 -
10 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 6:01.23 3:33.19 4:56.09 5:19.78 -
11 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 4:19.25 5:09.90 4:57.98 3:49.45 -
12 Kimberly Carviou JR-3 Wis.-La Crosse 4:00.93 4:34.06 5:01.16 6:01.40 -
13 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 4:14.82 6:34.36 5:03.35 5:03.35 -
14 Brekkyn Lammert FR-1 Wis.-Stout 5:16.27 5:59.25 5:07.05 5:07.05 -
15 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 6:21.97 5:26.53 5:08.04 6:34.30 -
16 Moriah Morter JR-3 Wartburg 4:25.01 4:52.75 5:08.15 5:35.89 -
17 Ashley Bloomquist SO-2 Wartburg 4:41.26 4:16.53 5:09.07 4:25.80 -
18 Sophia Taarud FR-1 Winona State 5:04.53 4:27.24 5:10.74 5:20.07 -
19 Karlie Meyer FR-1 Wis.-La Crosse 5:11.18 4:46.29 5:11.18 5:29.85 -
20 Andrea Fromelt JR-3 Winona State 3:50.70 5:58.52 5:11.75 4:03.17 -
21 Olivia Donohue FR-1 Wis.-Stout 5:09.03 6:11.46 5:12.15 4:03.48 -
22 Jennifer Schaeffer SO-2 Wis.-La Crosse 4:00.67 6:27.57 5:12.55 5:25.06 -
23 Arely Jaime Luevano FR-1 Wis.-Stout 5:15.71 5:21.96 5:12.58 4:10.07 -
24 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 6:03.00 6:28.04 5:12.93 6:46.81 -
25 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 4:01.92 6:23.30 5:14.18 4:33.34 -
26 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 5:51.90 4:17.64 5:14.19 6:39.03 -
27 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 6:09.09 6:12.25 5:15.46 6:21.71 -
28 Vanessa Thomas SO-2 Viterbo 5:20.04 4:45.19 5:16.87 4:45.19 -
29 Grace Engebretson SO-2 Ripon 4:01.23 6:52.62 5:17.40 4:04.40 -
30 Emily Kolb SO-2 Wis.-Eau Claire 4:20.50 4:01.44 5:17.68 4:58.62 -
31 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 3:42.49 5:33.74 5:17.84 5:24.20 -
32 Katie Miller JR-3 Winona State 6:02.75 5:43.66 5:18.20 3:52.29 -
33 Cailyn Kuechle SO-2 Wis.-River Falls 5:56.39 5:11.84 5:18.20 6:25.03 -
34 Kiki Sherman FR-1 Ripon 4:31.16 6:38.77 5:19.01 5:28.58 -
35 Madelyn Adam SO-2 Viterbo 3:47.74 5:40.01 5:20.76 5:14.35 -
36 Nicole Harrison FR-1 Wis.-Stout 6:32.17 5:40.31 5:24.10 4:32.25 -
37 Jane Pinkowski SO-2 Wartburg 3:54.02 4:26.52 5:25.02 5:47.78 -
38 Sophie Leinfelder SO-2 Viterbo 6:50.86 5:03.26 5:26.08 4:27.39 -
39 Olivia Krahn FR-1 Wis.-Stout 4:18.65 5:24.13 5:27.40 5:40.50 -
40 Paige Hagner FR-1 Wis.-Oshkosh 4:12.24 3:49.31 5:27.58 6:23.27 -
41 Natalie Pakosz SO-2 Ripon 5:15.70 6:47.78 5:28.85 5:48.59 -
42 Maddie Oxborough FR-1 Wis.-Stevens Point 5:07.10 6:56.07 5:30.21 6:32.95 -
43 Kate Dieckman FR-1 Wis.-Stout 5:10.43 4:20.89 5:30.24 6:42.90 -
44 Ashley Muenzenberger FR-1 Winona State 5:37.20 6:10.25 5:30.58 5:40.50 -
45 Jerica Mueller FR-1 Viterbo 6:27.64 4:25.05 5:31.31 6:04.45 -
46 Sabryn Bley FR-1 MSOE 6:37.72 6:37.72 5:31.43 5:34.75 -
47 Bethany Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 6:13.09 4:33.15 5:33.11 4:49.81 -
48 Chloe Smiley FR-1 Wis.-Stout 6:57.58 7:00.92 5:34.06 4:53.98 -
49 Meagan Berg FR-1 Wis.-Superior 3:58.61 5:12.54 5:36.06 6:26.47 -
50 Molly Stewart SO-2 MSOE 4:14.06 7:10.20 5:38.74 5:55.68 -
51 Amanda Kelly FR-1 Wis.-River Falls 5:45.87 5:32.30 5:39.08 5:11.96 -
52 Izzi Mason FR-1 Wis.-River Falls 6:30.67 5:08.43 5:42.69 5:32.41 -
53 Allegra Knudson SO-2 Wartburg 5:24.53 4:52.79 5:52.75 7:06.83 -
54 Marina Mercado SO-2 Clarke 7:36.25 6:36.13 5:53.68 6:18.44 -
55 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 4:26.72 7:13.86 5:55.62 5:27.17 -
56 Kayla Lemke FR-1 Wis.-Stout 7:30.08 5:07.20 5:57.20 4:49.34 -
57 Talia Cismoski-Martens SO-2 Wis.-Superior 7:41.45 7:23.28 6:03.34 6:28.78 -
58 Alyssa Chyma FR-1 Wartburg 5:15.38 4:27.71 6:06.72 7:16.40 -
59 Natalie McNeely FR-1 Ripon 7:40.50 5:24.20 6:08.40 6:59.98 -
60 Tea Boerner FR-1 Wis.-Superior 7:47.56 4:50.34 6:17.06 6:35.92 -
61 Halle Barker FR-1 Wis.-Superior 8:08.88 8:12.76 6:28.00 4:39.36 -
  Claire Koenecke   Unattached DNF DNF DNF DNF -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
42 Maddie Oxborough FR-1 Wis.-Stevens Point 4:43.98 5:56.63 4:50.59 5:30.21 6:26.35 -
46 Sabryn Bley FR-1 MSOE 5:28.12 6:44.35 4:45.03 5:31.43 6:47.66 -
47 Bethany Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 7:06.38 5:13.13 5:23.12 5:33.11 4:53.14 -
49 Meagan Berg FR-1 Wis.-Superior 4:01.97 4:25.49 7:03.44 5:36.06 6:36.55 -
50 Molly Stewart SO-2 MSOE 7:06.82 4:58.10 5:15.03 5:38.74 6:39.72 -
51 Amanda Kelly FR-1 Wis.-River Falls 6:06.21 5:52.65 4:04.14 5:39.08 4:07.53 -
52 Izzi Mason FR-1 Wis.-River Falls 7:08.37 4:54.72 6:54.66 5:42.69 4:51.29 -
53 Allegra Knudson SO-2 Wartburg 4:24.57 7:20.94 6:59.78 5:52.75 4:56.31 -
55 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 5:48.51 6:06.29 4:33.83 5:55.62 4:33.83 -
56 Kayla Lemke FR-1 Wis.-Stout 5:35.77 6:54.36 7:19.36 5:57.20 5:17.91 -
57 Talia Cismoski-Martens SO-2 Wis.-Superior 5:16.11 7:05.11 4:47.04 6:03.34 5:30.64 -
58 Alyssa Chyma FR-1 Wartburg 4:20.38 5:55.72 6:25.06 6:06.72 4:49.71 -
59 Natalie McNeely FR-1 Ripon 5:27.88 5:24.20 6:34.19 6:08.40 4:43.67 -
60 Tea Boerner FR-1 Wis.-Superior 5:31.82 5:05.42 6:32.15 6:17.06 8:10.18 -
61 Halle Barker FR-1 Wis.-Superior 5:18.16 6:04.72 6:28.00 6:28.00 6:51.28 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Olivia Donohue FR-1 Wis.-Stout 5:12.15 -
28 Vanessa Thomas SO-2 Viterbo 5:16.87 -
29 Grace Engebretson SO-2 Ripon 5:17.40 -
30 Emily Kolb SO-2 Wis.-Eau Claire 5:17.68 -
34 Kiki Sherman FR-1 Ripon 5:19.01 -
35 Madelyn Adam SO-2 Viterbo 5:20.76 -
36 Nicole Harrison FR-1 Wis.-Stout 5:24.10 -
38 Sophie Leinfelder SO-2 Viterbo 5:26.08 -
39 Olivia Krahn FR-1 Wis.-Stout 5:27.40 -
40 Paige Hagner FR-1 Wis.-Oshkosh 5:27.58 -
41 Natalie Pakosz SO-2 Ripon 5:28.85 -
43 Kate Dieckman FR-1 Wis.-Stout 5:30.24 -
44 Ashley Muenzenberger FR-1 Winona State 5:30.58 -
45 Jerica Mueller FR-1 Viterbo 5:31.31 -
48 Chloe Smiley FR-1 Wis.-Stout 5:34.06 -
54 Marina Mercado SO-2 Clarke 5:53.68 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Brekkyn Lammert FR-1 Wis.-Stout 5:07.05 -
15 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 5:08.04 -
17 Ashley Bloomquist SO-2 Wartburg 5:09.07 -
18 Sophia Taarud FR-1 Winona State 5:10.74 -
19 Karlie Meyer FR-1 Wis.-La Crosse 5:11.18 -
20 Andrea Fromelt JR-3 Winona State 5:11.75 -
22 Jennifer Schaeffer SO-2 Wis.-La Crosse 5:12.55 -
23 Arely Jaime Luevano FR-1 Wis.-Stout 5:12.58 -
24 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 5:12.93 -
25 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 5:14.18 -
26 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 5:14.19 -
27 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 5:15.46 -
31 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 5:17.84 -
32 Katie Miller JR-3 Winona State 5:18.20 -
33 Cailyn Kuechle SO-2 Wis.-River Falls 5:18.20 -
37 Jane Pinkowski SO-2 Wartburg 5:25.02 -
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Maddie Hannan SO-2 Wis.-La Crosse 3:19.85 3:53.15 4:20.91 3:53.15 5:55.28 4:40.34 4:37.56 10
2 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 4:38.68 4:44.26 4:41.47 5:59.50 3:56.88 4:35.90 4:38.68 8
3 Emma Malooly JR-3 Wis.-La Crosse 5:57.85 3:46.46 5:15.92 3:21.29 3:29.68 5:21.51 4:39.57 6
4 McKenna Taylor SO-2 Winona State 4:47.60 5:35.54 4:22.23 3:34.29 4:36.32 3:37.11 4:41.96 5
5 Brooke Wellhausen JR-3 Wis.-Stevens Point 3:27.17 5:32.04 3:52.71 4:12.58 3:55.55 5:46.23 4:43.79 4
6 Paige Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 4:02.17 5:10.55 3:59.32 5:41.88 5:13.39 5:02.00 4:44.90 3
7 Lexi Brown JR-3 Wartburg 6:09.24 5:51.80 3:43.87 5:54.71 3:29.34 5:45.98 4:50.74 2
8 Greta Koehler SO-2 Wis.-La Crosse 5:54.58 3:28.06 5:10.63 5:16.49 4:38.39 4:12.02 4:53.04 1
9 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 5:18.22 4:31.07 5:24.11 3:49.82 4:31.07 3:46.88 4:54.64 -
10 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 6:16.04 4:56.09 4:35.37 6:21.96 4:41.29 5:52.35 4:56.09 -
11 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 5:51.62 5:54.60 4:22.23 4:52.02 5:09.90 5:54.60 4:57.98 -
12 Kimberly Carviou JR-3 Wis.-La Crosse 6:04.41 4:34.06 4:19.00 4:15.99 4:31.05 3:51.90 5:01.16 -
13 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 4:08.75 4:51.22 5:57.96 4:39.09 3:56.62 6:07.06 5:03.35 -
16 Moriah Morter JR-3 Wartburg 4:25.01 5:11.24 4:49.66 4:12.69 4:49.66 3:54.20 5:08.15 -
  Claire Koenecke   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -