April 23, 2022
|
Tabor College - Hillsboro, KS
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA DI NJCAA DIII NCCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Slavoski Wright JR-3 Southwestern (Kan.) 2:01.79 1:55.99 1:46.71 2:07.59 2:20.35 1:29.32 2:13.39
2 Mauro Arancibia Campos SR-4 Bethel (Kan.) 1:34.60 1:59.74 2:09.32 1:34.60 1:59.74 1:26.22 1:52.56
3 Matt Goeckel Sophomore Tallgrass TC 1:36.36 2:00.44 1:31.54 2:35.37 2:36.58 1:43.58 1:45.99
4 Arran Kearney SO-2 Bethel (Kan.) 2:18.90 2:02.92 1:38.34 1:51.86 1:30.96 1:37.11 1:34.65
5 Ty Davidson FR-1 Kansas Wesleyan 1:45.62 2:04.25 2:17.92 1:29.46 2:10.47 1:38.16 2:35.32
6 Pierce Klaassen SR-4 Tabor 2:03.11 2:04.35 2:14.30 2:05.60 2:29.22 1:56.89 2:15.55
7 Edwin Olvera FR-1 Cowley College 1:36.50 2:05.32 2:42.92 1:56.55 1:49.03 2:17.86 2:17.86
8 Gavin Tucker FR-1 Kansas Wesleyan 1:30.80 2:06.11 2:11.16 2:02.33 1:49.72 2:14.94 2:19.99
9 Matthew Veloz FR-1 Garden City CC 1:32.25 2:06.36 2:16.47 2:00.05 1:48.67 1:56.26 2:17.74
10 Trey Topham FR-1 Southwestern (Kan.) 2:33.46 2:07.88 2:32.18 2:05.33 1:58.93 2:04.05 2:19.39
11 Tyshawn Brownfield FR-1 Southwestern (Kan.) 1:34.12 2:08.92 2:39.86 2:17.95 2:34.71 1:34.12 2:12.79
12 Christopher Miller FR-1 McPherson 2:43.35 2:09.64 2:09.64 1:55.38 1:41.12 1:32.05 2:31.68
13 Jose Ruiz FR-1 Garden City CC 1:39.87 2:09.69 2:20.07 2:44.71 2:27.85 1:48.94 2:48.60
14 Brian Jinanwa SO-2 Southwestern (Kan.) 2:50.33 2:11.02 1:59.23 2:39.85 1:38.27 2:46.40 2:12.33
15 Nicholas Green FR-1 Tabor 2:20.37 2:11.18 2:04.63 1:59.38 2:17.74 1:35.77 2:00.69
16 Etienne James FR-1 Garden City CC 2:50.95 2:11.50 2:37.80 2:49.64 2:41.75 2:16.76 1:51.78
17 Ian Brents FR-1 Southwestern (Kan.) 1:59.56 2:12.84 2:32.77 1:35.65 2:07.53 2:10.19 1:55.57
18 Tracey Mason FR-1 Hutchinson CC 1:49.49 2:13.52 2:30.88 2:22.87 1:52.16 1:37.47 2:17.53
19 Luis Bellor-Gardner FR-1 Southwestern (Kan.) 2:35.18 2:13.77 1:56.38 2:27.15 2:20.46 1:45.68 2:37.85
20 Andrew Graber FR-1 Bethel (Kan.) 1:39.28 2:14.15 1:43.30 2:06.11 2:49.03 1:48.67 2:20.86
21 Roberto Apodaca FR-1 Kansas Wesleyan 2:37.02 2:14.20 2:06.15 2:07.49 2:46.41 2:22.26 2:03.47
22 Kobe Morgan JR-3 Kansas Christian 2:43.83 2:14.28 2:12.94 2:27.71 2:21.00 2:15.63 2:14.28
23 Rosalio Ruiz FR-1 Garden City CC 2:46.36 2:16.36 1:49.09 2:54.54 2:10.91 1:43.64 1:46.36
24 Andrez Ramirez FR-1 Southwestern (Kan.) 2:32.94 2:17.78 2:31.56 2:04.01 2:31.56 2:17.78 1:46.09
25 Jaraylon Buckley SO-2 Southwestern (Kan.) 2:15.45 2:19.64 2:18.25 2:28.02 2:18.25 2:07.08 1:54.51
26 Robbie Crager SO-2 Bethel (Kan.) 2:14.08 2:19.66 2:07.09 2:21.06 2:50.39 1:43.35 1:54.53
27 Gabe Vannucchi JR-3 Southwestern (Kan.) 1:42.18 2:19.97 2:33.97 2:21.37 1:56.18 2:11.58 2:24.17
28 Jacob Baer SO-2 Southwestern (Kan.) 2:32.77 2:20.15 1:43.72 1:38.11 2:38.37 1:56.33 2:53.79
29 Alexander Ko FR-1 McPherson 1:55.15 2:22.15 2:54.85 2:22.15 3:00.53 2:30.68 2:05.10
30 Isaac Hale FR-1 McPherson 2:04.52 2:24.79 2:29.14 2:47.96 2:10.32 2:27.69 1:52.94
31 Nathan Jones SO-2 Sterling 2:35.53 2:26.72 2:20.86 2:51.67 2:17.92 2:13.52 2:22.32
32 Austin Moffet FR-1 McPherson 1:52.00 2:27.36 2:36.21 2:05.26 2:24.42 1:53.47 2:20.00
33 Matthew Fleck FR-1 Bethel (Kan.) 2:50.91 2:28.61 2:52.39 1:51.46 3:07.25 3:10.22 2:04.84
34 Johnny Lozano FR-1 Garden City CC 2:20.21 2:29.16 3:09.44 3:13.91 2:17.23 3:13.91 2:33.64
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Tracey Mason FR-1 Hutchinson CC 2:13.52 2:20.20 1:44.15
20 Andrew Graber FR-1 Bethel (Kan.) 2:14.15 2:38.30 1:35.25
21 Roberto Apodaca FR-1 Kansas Wesleyan 2:14.20 1:58.10 2:28.97
23 Rosalio Ruiz FR-1 Garden City CC 2:16.36 2:01.36 1:36.82
24 Andrez Ramirez FR-1 Southwestern (Kan.) 2:17.78 2:56.36 2:31.56
26 Robbie Crager SO-2 Bethel (Kan.) 2:19.66 2:33.63 2:58.77
28 Jacob Baer SO-2 Southwestern (Kan.) 2:20.15 2:59.40 2:49.59
29 Alexander Ko FR-1 McPherson 2:22.15 2:12.20 1:45.20
30 Isaac Hale FR-1 McPherson 2:24.79 2:07.42 2:55.20
31 Nathan Jones SO-2 Sterling 2:26.72 2:20.86 1:47.11
32 Austin Moffet FR-1 McPherson 2:27.36 2:53.89 2:55.36
33 Matthew Fleck FR-1 Bethel (Kan.) 2:28.61 2:28.61 2:15.24
34 Johnny Lozano FR-1 Garden City CC 2:29.16 2:39.61 2:51.54
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Gavin Tucker FR-1 Kansas Wesleyan 2:18.73 2:06.11 2:12.42 1:54.76
11 Tyshawn Brownfield FR-1 Southwestern (Kan.) 2:06.35 2:08.92 1:36.69 2:36.00
12 Christopher Miller FR-1 McPherson 2:27.79 2:09.64 2:13.53 1:34.64
13 Jose Ruiz FR-1 Garden City CC 2:23.96 2:09.69 2:22.66 1:37.27
15 Nicholas Green FR-1 Tabor 2:19.05 2:11.18 2:09.87 1:37.08
16 Etienne James FR-1 Garden City CC 2:06.24 2:11.50 1:33.37 1:38.63
17 Ian Brents FR-1 Southwestern (Kan.) 2:02.22 2:12.84 2:47.38 2:51.37
19 Luis Bellor-Gardner FR-1 Southwestern (Kan.) 1:53.71 2:13.77 1:47.02 2:53.91
22 Kobe Morgan JR-3 Kansas Christian 1:59.51 2:14.28 1:44.74 2:22.34
27 Gabe Vannucchi JR-3 Southwestern (Kan.) 1:53.38 2:19.97 2:39.57 1:51.98
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Slavoski Wright JR-3 Southwestern (Kan.) 1:55.99 1:58.31
2 Mauro Arancibia Campos SR-4 Bethel (Kan.) 1:59.74 2:08.13
3 Matt Goeckel Sophomore Tallgrass TC 2:00.44 1:48.40
4 Arran Kearney SO-2 Bethel (Kan.) 2:02.92 1:45.72
5 Ty Davidson FR-1 Kansas Wesleyan 2:04.25 2:41.53
6 Pierce Klaassen SR-4 Tabor 2:04.35 1:40.73
7 Edwin Olvera FR-1 Cowley College 2:05.32 2:16.60
9 Matthew Veloz FR-1 Garden City CC 2:06.36 1:46.15
10 Trey Topham FR-1 Southwestern (Kan.) 2:07.88 2:33.46
14 Brian Jinanwa SO-2 Southwestern (Kan.) 2:11.02 2:43.78
25 Jaraylon Buckley SO-2 Southwestern (Kan.) 2:19.64 2:57.35