April 22-23, 2022
|
Georgia Tech-George C. Griffin Track - Atlanta, GA
ICON KEY: NCAA DII Prov IC4A/ECAC

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Nicole Fegans SR-4 Georgia Tech 11:14.08 15:14.83 15:53.34 16:02.97
2 Emma Grace Hurley   Atlanta TC 18:58.42 20:44.54 20:05.95 16:04.76
3 Bridget Belyeu   Atlanta TC 12:36.44 20:41.34 14:52.21 16:09.79
4 Niki Narayani JR-3 Vanderbilt 11:37.73 20:38.22 20:08.74 16:22.71
5 Liz Galarza   Unattached 18:49.74 18:49.74 12:19.83 16:39.77
6 Joanna Stephens   Atlanta TC 15:27.24 18:28.66 14:46.93 16:47.87
7 Katie Meyer SR-4 Kennesaw State 13:21.37 13:31.64 17:07.39 17:07.39
8 Danielle Horter SO-2 Lee (Tenn.) 15:27.54 22:19.77 21:28.24 17:10.59
9 Mary Brady FR-1 Georgia Tech 22:18.34 15:54.48 22:28.72 17:17.47
10 Nyah Hernandez SO-2 Kennesaw State 12:07.66 15:35.56 17:40.30 17:19.51
11 Katie Flaherty SO-2 Belmont 15:20.29 21:26.31 14:28.00 17:25.78
12 Olivia McLain SO-2 Lee (Tenn.) 19:02.86 19:02.86 19:44.80 17:28.49
13 Grace Clements JR-3 Georgia 20:42.80 21:14.40 13:09.92 17:33.22
14 Taylor Barnes SR-4 Charleston Southern 17:22.94 19:29.36 14:55.45 17:33.47
15 Angela Cipriani SR-4 Valdosta State 16:36.26 16:25.66 14:18.48 17:39.85
16 Clay McKnight JR-3 Georgia Tech 19:47.93 18:23.08 22:27.03 17:40.65
17 Emily McMurry SO-2 Alabama-Huntsville 14:24.15 14:34.82 22:34.90 17:46.85
18 Erica Fisher SO-2 North Florida 14:36.14 14:14.77 17:16.41 17:48.46
19 Aubrey Johnson SR-4 Valdosta State 20:14.21 21:07.94 23:06.13 17:54.52
20 Cassidy Guyton FR-1 VCU 21:53.93 18:07.76 17:56.99 17:56.99
21 Jacqueline Pinon SR-4 Vanderbilt 17:09.64 20:24.73 17:53.00 18:03.83
22 Courtney Farishian   Unattached 14:27.65 16:05.26 23:19.09 18:04.56
23 Ashley Sechrest SO-2 Georgia Tech 21:00.44 17:55.72 16:07.06 18:06.58
24 Caroline Inman JR-3 Charleston Southern 18:35.76 13:40.41 18:13.88 18:13.88
25 Raquel Lespasio JR-3 North Florida 14:48.59 15:21.50 13:09.86 18:17.02
26 Elise Hall SO-2 Georgia 16:05.40 22:40.33 13:42.78 18:17.04
27 Elise Matthews SO-2 Anderson (S.C.) 22:29.79 18:50.32 19:12.26 18:17.39
28 Ashley Tysiac JR-3 UNC-Asheville 17:13.14 18:30.07 17:02.15 18:19.08
29 Grace Adams FR-1 Lee (Tenn.) 13:13.74 23:09.04 22:58.02 18:22.41
30 Faith Bobak SO-2 Kennesaw State 16:36.84 14:23.93 18:38.68 18:27.60
31 Faith Nelson SO-2 Anderson (S.C.) 18:28.88 22:32.84 16:26.91 18:28.88
32 Zoe Smith SO-2 Kennesaw State 13:30.17 14:03.47 20:20.81 18:29.82
33 Kirstin Towle FR-1 Appalachian State 14:49.66 22:25.61 13:09.57 18:32.07
34 Madison Christy JR-3 Appalachian State 16:55.48 18:47.07 22:41.41 18:35.91
35 Emily Golden SO-2 Anderson (S.C.) 24:13.86 21:48.47 13:02.85 18:38.35
36 Abby Weist FR-1 Alabama-Huntsville 23:51.93 15:28.52 18:27.51 18:38.69
37 Ashlyn Iliff FR-1 Lee (Tenn.) 14:44.46 18:17.18 20:20.34 18:39.57
38 Erin Fegans FR-1 Georgia Tech 17:57.78 14:13.24 13:50.79 18:42.68
39 Katie Krueger FR-1 Lee (Tenn.) 18:46.80 17:05.39 13:31.30 18:46.80
40 Isa Leen FR-1 North Florida 23:32.20 13:10.84 13:56.03 18:49.76
41 Claudia Dassow JR-3 Alabama-Huntsville 21:41.69 20:45.09 17:10.03 18:51.90
42 Rachel Dodsworth   Unattached 15:31.22 19:29.70 15:53.93 18:55.63
43 Elizabeth Heckman SO-2 Lee (Tenn.) 22:56.29 24:38.66 22:44.92 18:57.43
44 Tatiana Padgett JR-3 Alabama-Huntsville 21:39.54 17:40.15 24:07.73 18:59.94
45 Catherne Breault FR-1 Appalachian State 17:48.23 18:34.18 20:40.52 19:08.63
46 Coley Branum SO-2 West Georgia 16:07.53 24:34.33 22:27.63 19:11.82
47 Taylor Engram JR-3 Alabama-Huntsville 20:48.30 15:13.11 24:51.02 19:15.83
48 Natalie Warner FR-1 Montevallo 21:41.40 22:27.88 24:58.93 19:21.96
49 Lana Farris FR-1 Appalachian State 15:10.76 14:35.73 20:14.34 19:27.63
50 Zoe Sanchez SO-2 Kennesaw State 14:13.67 14:37.05 15:58.91 19:29.40
51 Kaitlyn Sesler FR-1 Lee (Tenn.) 22:37.45 25:09.57 14:02.56 19:30.21
52 Amelia Brady FR-1 Alabama-Huntsville 21:57.36 17:50.36 18:02.12 19:36.21
53 Madeline Wittschen FR-1 UNC-Asheville 20:27.29 23:12.50 14:09.66 19:40.08
54 Keyli Gomez SO-2 Presbyterian 13:48.66 14:36.02 16:22.56 19:43.80
55 Erica Hambacker FR-1 Georgia State 17:04.38 15:29.09 15:05.26 19:51.13
56 Samantha Murray JR-3 Valdosta State 25:06.78 17:32.35 15:20.81 19:55.85
57 Reagan Oliver FR-1 Montevallo 18:45.50 24:48.16 20:13.04 20:50.55
58 Julie Covil SO-2 Presbyterian 26:48.01 19:50.19 16:52.92 21:06.15
59 Stephanie Beltran FR-1 West Georgia 21:49.06 16:58.16 19:10.39 22:02.28
  Rochelle Kanuho   Atlanta TC DNF DNF DNF DNF
  Billie Castillo SO-2 North Florida DNF DNF DNF DNF
  Ally Suyak JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF DNF
  Colbi Borland SO-2 Lipscomb DNF DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Nicole Fegans SR-4 Georgia Tech 16:02.97 13:28.90 16:02.97 18:56.31
2 Emma Grace Hurley   Atlanta TC 16:04.76 16:33.71 16:04.76 14:28.29
3 Bridget Belyeu   Atlanta TC 16:09.79 14:23.12 19:04.36 13:44.33
4 Niki Narayani JR-3 Vanderbilt 16:22.71 12:56.34 18:50.12 20:38.22
5 Liz Galarza   Unattached 16:39.77 20:29.72 20:29.72 20:59.71
6 Joanna Stephens   Atlanta TC 16:47.87 17:38.27 20:49.76 21:20.00
7 Katie Meyer SR-4 Kennesaw State 17:07.39 12:50.55 16:05.75 16:16.02
8 Danielle Horter SO-2 Lee (Tenn.) 17:10.59 21:38.55 16:29.37 16:19.06
9 Mary Brady FR-1 Georgia Tech 17:17.47 16:25.60 17:07.10 17:48.60
10 Nyah Hernandez SO-2 Kennesaw State 17:19.51 19:13.86 20:47.42 22:31.37
11 Katie Flaherty SO-2 Belmont 17:25.78 22:29.06 12:43.42 20:23.57
12 Olivia McLain SO-2 Lee (Tenn.) 17:28.49 19:13.34 13:58.80 20:16.25
13 Grace Clements JR-3 Georgia 17:33.22 15:26.84 15:47.90 19:39.61
14 Taylor Barnes SR-4 Charleston Southern 17:33.47 16:19.73 18:36.68 20:11.49
15 Angela Cipriani SR-4 Valdosta State 17:39.85 18:32.85 16:25.66 17:39.85
16 Clay McKnight JR-3 Georgia Tech 17:40.65 13:04.89 15:12.16 18:33.69
17 Emily McMurry SO-2 Alabama-Huntsville 17:46.85 19:33.54 22:34.90 14:56.16
18 Erica Fisher SO-2 North Florida 17:48.46 19:45.99 17:27.09 16:12.30
21 Jacqueline Pinon SR-4 Vanderbilt 18:03.83 19:41.38 20:24.73 14:59.58
22 Courtney Farishian   Unattached 18:04.56 16:26.95 18:15.41 19:31.33
23 Ashley Sechrest SO-2 Georgia Tech 18:06.58 21:33.03 21:22.17 17:12.26
26 Elise Hall SO-2 Georgia 18:17.04 13:42.78 18:38.98 20:39.66
27 Elise Matthews SO-2 Anderson (S.C.) 18:17.39 22:51.74 13:21.10 19:01.29
29 Grace Adams FR-1 Lee (Tenn.) 18:22.41 16:32.17 18:44.46 23:31.09
37 Ashlyn Iliff FR-1 Lee (Tenn.) 18:39.57 19:46.75 16:02.83 17:21.20
  Rochelle Kanuho   Atlanta TC DNF DNF DNF DNF
  Colbi Borland SO-2 Lipscomb DNF DNF DNF DNF
  Ally Suyak JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
19 Aubrey Johnson SR-4 Valdosta State 17:54.52 19:41.98 13:15.15
20 Cassidy Guyton FR-1 VCU 17:56.99 17:56.99 14:21.60
24 Caroline Inman JR-3 Charleston Southern 18:13.88 13:51.35 14:13.23
25 Raquel Lespasio JR-3 North Florida 18:17.02 19:11.88 14:04.71
28 Ashley Tysiac JR-3 UNC-Asheville 18:19.08 19:03.05 17:35.12
30 Faith Bobak SO-2 Kennesaw State 18:27.60 13:06.40 15:19.31
31 Faith Nelson SO-2 Anderson (S.C.) 18:28.88 18:39.97 15:31.46
32 Zoe Smith SO-2 Kennesaw State 18:29.82 23:40.57 22:22.89
33 Kirstin Towle FR-1 Appalachian State 18:32.07 16:18.63 22:14.49
34 Madison Christy JR-3 Appalachian State 18:35.91 20:16.35 15:03.89
35 Emily Golden SO-2 Anderson (S.C.) 18:38.35 22:33.21 20:30.19
36 Abby Weist FR-1 Alabama-Huntsville 18:38.69 24:03.11 21:37.68
38 Erin Fegans FR-1 Georgia Tech 18:42.68 20:46.18 20:01.27
39 Katie Krueger FR-1 Lee (Tenn.) 18:46.80 13:20.03 19:09.34
40 Isa Leen FR-1 North Florida 18:49.76 22:58.31 13:44.73
41 Claudia Dassow JR-3 Alabama-Huntsville 18:51.90 22:04.33 15:16.84
42 Rachel Dodsworth   Unattached 18:55.63 17:24.78 20:03.77
43 Elizabeth Heckman SO-2 Lee (Tenn.) 18:57.43 24:38.66 23:41.79
44 Tatiana Padgett JR-3 Alabama-Huntsville 18:59.94 13:52.16 14:14.96
45 Catherne Breault FR-1 Appalachian State 19:08.63 20:06.07 14:44.45
46 Coley Branum SO-2 West Georgia 19:11.82 19:34.86 20:55.49
47 Taylor Engram JR-3 Alabama-Huntsville 19:15.83 17:54.93 21:11.42
48 Natalie Warner FR-1 Montevallo 19:21.96 24:12.45 15:41.19
49 Lana Farris FR-1 Appalachian State 19:27.63 21:59.43 20:49.37
50 Zoe Sanchez SO-2 Kennesaw State 19:29.40 18:54.32 23:11.59
51 Kaitlyn Sesler FR-1 Lee (Tenn.) 19:30.21 21:50.64 14:14.26
52 Amelia Brady FR-1 Alabama-Huntsville 19:36.21 20:11.50 24:18.50
53 Madeline Wittschen FR-1 UNC-Asheville 19:40.08 15:08.67 23:47.90
54 Keyli Gomez SO-2 Presbyterian 19:43.80 16:58.07 18:44.61
55 Erica Hambacker FR-1 Georgia State 19:51.13 18:39.67 15:05.26
56 Samantha Murray JR-3 Valdosta State 19:55.85 18:44.10 21:55.44
57 Reagan Oliver FR-1 Montevallo 20:50.55 25:00.66 20:38.05
58 Julie Covil SO-2 Presbyterian 21:06.15 22:34.78 22:09.46
59 Stephanie Beltran FR-1 West Georgia 22:02.28 15:52.05 22:15.51
  Billie Castillo SO-2 North Florida DNF DNF DNF