May 13-14, 2022
|
Azusa Pacific (O) - Azusa, CA
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Saba Khvichava SO-2 Academy of Art 7:36.15 8:50.40 6:53.72 8:45.10 8:18.58 6:53.72 10:15.27
2 Jordan Cross   Unattached 7:30.95 8:50.52 10:52.54 6:37.89 8:24.00 8:34.61 8:29.30
3 Aidan Boyle JR-3 Air Force 9:04.42 8:53.74 8:32.39 10:40.49 6:45.65 9:36.44 8:53.74
4 Albert Hesse FR-1 Western Colorado 8:01.89 8:55.43 9:16.85 8:50.08 9:11.50 11:36.06 10:42.52
5 Cade Michael SR-4 Western Colorado 10:59.21 8:55.94 8:39.87 8:39.87 8:29.15 6:47.32 9:49.54
6 Nixon Korir SO-2 Azusa Pacific 8:40.96 8:57.07 9:45.41 6:48.18 7:20.40 6:58.92 8:46.33
7 Michael Grabowski JR-3 Western Colorado 6:55.18 9:06.29 8:22.59 11:11.94 9:17.22 11:44.72 9:44.53
8 Daniel Vaca FR-1 Loyola Marymount 6:43.14 9:12.24 7:43.89 8:55.68 7:54.93 6:54.18 7:10.75
9 Cooper McCarthy SO-2 Loyola Marymount 8:22.76 9:12.48 9:23.53 9:56.68 8:17.24 11:52.70 10:18.78
10 Cameron Hatler FR-1 Pomona-Pitzer 11:37.93 9:18.34 9:07.18 10:58.85 9:29.51 9:01.59 8:05.76
11 Jason Renze FR-1 Air Force 9:55.43 9:21.72 6:55.68 9:04.87 11:08.45 9:44.19 7:06.91
12 Juan Sebastian Garcia FR-1 Concordia (Cal.) 11:03.81 9:22.55 6:50.67 7:52.55 8:15.05 7:24.42 7:30.04
13 Nate Hanson Junior Unattached 10:38.30 9:24.86 10:15.70 10:38.30 9:41.81 7:26.24 12:08.67
14 Trevor Smith SO-2 Colorado Mesa 9:35.63 9:35.63 8:55.34 12:28.32 10:38.95 7:52.02 7:00.21
15 Hudson Lockette JR-3 Academy of Art 10:16.63 9:36.29 7:17.98 8:50.19 11:48.84 7:52.56 6:49.17
16 Diego Flores SO-2 Trinity (Tex.) 11:51.02 9:38.06 9:38.06 9:32.28 11:39.46 9:38.06 7:07.77
17 Jacob Dunagin JR-3 Concordia (Cal.) 8:13.38 9:40.44 10:26.88 10:44.29 11:59.75 10:44.29 8:30.79
18 Peter Normann III SR-4 Chico State 11:37.12 9:40.93 10:27.41 12:17.79 12:23.59 7:27.32 9:11.89
19 Daniel Rubin SO-2 Westmont 9:03.24 9:44.12 9:49.97 7:00.57 11:35.11 10:13.33 10:19.17
20 Brad Nelson JR-3 UC San Diego 9:49.36 10:07.58 11:56.95 10:13.66 7:17.46 8:36.45 10:56.19
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Jason Renze FR-1 Air Force 9:21.72 8:31.17
13 Nate Hanson Junior Unattached 9:24.86 8:17.08
14 Trevor Smith SO-2 Colorado Mesa 9:35.63 8:32.31
15 Hudson Lockette JR-3 Academy of Art 9:36.29 9:07.48
16 Diego Flores SO-2 Trinity (Tex.) 9:38.06 11:27.90
17 Jacob Dunagin JR-3 Concordia (Cal.) 9:40.44 10:21.07
19 Daniel Rubin SO-2 Westmont 9:44.12 9:20.76
20 Brad Nelson JR-3 UC San Diego 10:07.58 12:03.02
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Saba Khvichava SO-2 Academy of Art 10:36.48 8:50.40 8:29.19 7:30.84 10:15.27 7:52.06
2 Jordan Cross   Unattached 7:04.42 8:50.52 6:43.20 10:31.32 7:52.17 7:30.95
3 Aidan Boyle JR-3 Air Force 11:28.53 8:53.74 11:01.84 9:47.12 11:01.84 6:56.32
4 Albert Hesse FR-1 Western Colorado 10:42.52 8:55.43 7:35.12 8:23.31 7:24.41 8:55.43
5 Cade Michael SR-4 Western Colorado 6:52.68 8:55.94 7:03.40 6:36.60 8:07.71 10:37.77
6 Nixon Korir SO-2 Azusa Pacific 7:58.00 8:57.07 10:12.26 10:12.26 7:09.66 9:18.56
7 Michael Grabowski JR-3 Western Colorado 7:55.28 9:06.29 7:55.28 9:39.07 8:00.74 11:17.40
8 Daniel Vaca FR-1 Loyola Marymount 10:18.51 9:12.24 7:05.23 6:59.71 9:39.86 6:26.57
9 Cooper McCarthy SO-2 Loyola Marymount 7:44.09 9:12.48 9:18.01 11:30.60 11:58.23 6:37.79
10 Cameron Hatler FR-1 Pomona-Pitzer 7:32.26 9:18.34 8:44.84 7:49.01 11:10.01 10:58.85
12 Juan Sebastian Garcia FR-1 Concordia (Cal.) 7:13.17 9:22.55 11:54.44 6:33.79 9:28.18 7:35.67
18 Peter Normann III SR-4 Chico State 10:09.98 9:40.93 9:52.55 11:54.55 7:33.13 12:17.79