April 10, 2022
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Henry Myers SR-4 U. of Chicago 3:54.88 3:33.74 4:32.46 5:05.35 3:43.14 10
2 Justin Krause FR-1 Wis.-Whitewater 3:57.37 5:06.21 4:18.74 4:21.11 4:35.35 8
3 David Fassbender JR-3 Wis.-Whitewater 3:58.45 3:03.61 3:13.15 3:10.76 2:51.69 6
4 Ethan Harper SO-2 U. of Chicago 4:01.29 5:04.03 4:27.84 2:48.91 3:10.62 5
5 Gunner Schlender FR-1 Wis.-Whitewater 4:02.41 2:52.12 3:06.66 3:35.75 4:41.20 4
6 Derek Penzkover FR-1 Wis.-Stevens Point 4:05.10 4:46.77 4:49.22 4:17.36 2:54.03 3
7 Dan Spellman JR-3 U. of Chicago 4:07.49 4:39.67 3:03.15 3:45.22 3:05.62 2
8 Timmy Brey FR-1 Concordia (Wis.) 4:09.58 4:19.57 3:52.11 5:24.46 3:57.11 1
9 Tommy Donohoe SO-2 U. of Chicago 4:09.79 4:12.29 3:37.32 3:47.31 3:32.33 -
10 Adam Shaw FR-1 MSOE 4:15.24 3:08.88 5:03.74 5:24.16 5:13.95 -
11 Brett Litkey FR-1 MSOE 4:15.69 4:38.71 5:11.95 4:36.15 4:51.49 -
12 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 4:16.07 4:57.05 5:12.41 3:50.47 3:45.35 -
13 Adam Tess SO-2 Wis.-Stevens Point 4:17.08 3:38.52 5:03.36 4:22.23 3:23.10 -
14 Kyle Pflug FR-1 Wis.-Stevens Point 4:18.64 3:13.98 4:13.47 3:45.02 5:36.24 -
15 Braedon Gilles FR-1 Wis.-Stevens Point 4:18.78 4:47.25 5:13.13 4:23.96 3:45.14 -
16 Aidan Schleutermann FR-1 Wis.-Stevens Point 4:18.87 5:36.54 5:31.36 5:13.24 4:42.17 -
17 Eric Dethloff SO-2 MSOE 4:19.15 3:19.55 5:13.58 4:21.75 5:34.31 -
18 Maverick Lange FR-1 Wis.-Stevens Point 4:19.71 4:56.07 5:27.24 3:19.98 5:09.06 -
19 Will MacCudden FR-1 Wis.-Whitewater 4:19.91 3:30.53 4:22.51 5:09.30 4:30.31 -
20 Max Sobczak FR-1 Wis.-Stevens Point 4:20.92 4:39.19 3:02.65 4:07.88 4:10.49 -
21 Jonathan Merril JR-3 U. of Chicago 4:21.12 5:18.57 4:28.96 5:05.51 3:23.68 -
22 Scout Stokes FR-1 MSOE 4:21.34 4:16.12 5:18.84 5:18.84 4:39.64 -
23 Zach Brandenburg FR-1 Wis.-Stevens Point 4:21.54 5:06.01 5:34.78 4:26.77 3:55.39 -
24 Sam Brown FR-1 Aurora 4:24.19 3:57.78 3:18.15 3:20.79 4:58.54 -
25 Ethan Bohlman FR-1 Wis.-Stevens Point 4:24.40 3:42.10 5:27.86 3:44.74 4:03.25 -
26 Akshay Mody SR-4 U. of Chicago 4:26.58 5:41.23 5:17.23 4:37.25 5:14.57 -
27 Chase Pruett FR-1 Aurora 4:28.83 3:43.13 4:42.28 5:36.04 4:12.70 -
28 Zach Ostrowski JR-3 Wis.-Stevens Point 4:29.07 5:04.05 3:13.73 4:23.69 4:45.22 -
29 Brayden Marocco SO-2 MSOE 4:29.45 5:01.79 3:14.01 4:13.29 5:15.26 -
30 Dylan Jensen FR-1 Wis.-Stevens Point 4:30.22 4:35.63 3:25.37 4:08.61 5:26.97 -
31 Connor Hackett JR-3 Wis.-Whitewater 4:35.64 4:16.35 3:35.00 5:36.28 4:05.32 -
32 Francis Balquin FR-1 Aurora 4:37.21 4:31.67 4:26.13 4:12.27 4:12.27 -
33 Cormac Dietz FR-1 Aurora 4:38.50 4:13.44 3:53.94 5:53.70 5:11.92 -
34 Jarod Gollwitzer SO-2 Wis.-Stevens Point 4:39.96 5:21.96 4:14.77 5:24.76 4:20.37 -
35 Lucas Alvarez FR-1 Aurora 4:41.14 5:03.64 3:28.05 5:31.75 3:22.42 -
36 Cris Valencia FR-1 Aurora 4:46.80 5:12.62 4:41.07 4:00.92 4:38.20 -
37 Callum Hardwicke FR-1 Concordia Univ. Chicago 4:48.95 5:46.74 5:49.63 3:30.94 5:12.07 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Will MacCudden FR-1 Wis.-Whitewater 4:19.91 -
21 Jonathan Merril JR-3 U. of Chicago 4:21.12 -
26 Akshay Mody SR-4 U. of Chicago 4:26.58 -
27 Chase Pruett FR-1 Aurora 4:28.83 -
29 Brayden Marocco SO-2 MSOE 4:29.45 -
32 Francis Balquin FR-1 Aurora 4:37.21 -
33 Cormac Dietz FR-1 Aurora 4:38.50 -
34 Jarod Gollwitzer SO-2 Wis.-Stevens Point 4:39.96 -
35 Lucas Alvarez FR-1 Aurora 4:41.14 -
36 Cris Valencia FR-1 Aurora 4:46.80 -
37 Callum Hardwicke FR-1 Concordia Univ. Chicago 4:48.95 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Brett Litkey FR-1 MSOE 4:15.69 3:57.80 3:22.00 -
13 Adam Tess SO-2 Wis.-Stevens Point 4:17.08 4:32.51 5:31.64 -
14 Kyle Pflug FR-1 Wis.-Stevens Point 4:18.64 3:42.43 4:34.16 -
16 Aidan Schleutermann FR-1 Wis.-Stevens Point 4:18.87 3:14.16 4:13.70 -
17 Eric Dethloff SO-2 MSOE 4:19.15 5:08.39 3:37.69 -
18 Maverick Lange FR-1 Wis.-Stevens Point 4:19.71 4:01.53 3:27.77 -
20 Max Sobczak FR-1 Wis.-Stevens Point 4:20.92 4:47.02 5:28.76 -
22 Scout Stokes FR-1 MSOE 4:21.34 3:05.56 3:23.85 -
23 Zach Brandenburg FR-1 Wis.-Stevens Point 4:21.54 4:05.85 4:47.70 -
24 Sam Brown FR-1 Aurora 4:24.19 4:42.69 4:53.25 -
28 Zach Ostrowski JR-3 Wis.-Stevens Point 4:29.07 3:32.57 4:18.31 -
30 Dylan Jensen FR-1 Wis.-Stevens Point 4:30.22 4:14.01 4:27.52 -
31 Connor Hackett JR-3 Wis.-Whitewater 4:35.64 4:05.32 3:43.27 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Henry Myers SR-4 U. of Chicago 3:54.88 10
2 Justin Krause FR-1 Wis.-Whitewater 3:57.37 8
3 David Fassbender JR-3 Wis.-Whitewater 3:58.45 6
4 Ethan Harper SO-2 U. of Chicago 4:01.29 5
5 Gunner Schlender FR-1 Wis.-Whitewater 4:02.41 4
6 Derek Penzkover FR-1 Wis.-Stevens Point 4:05.10 3
7 Dan Spellman JR-3 U. of Chicago 4:07.49 2
8 Timmy Brey FR-1 Concordia (Wis.) 4:09.58 1
9 Tommy Donohoe SO-2 U. of Chicago 4:09.79 -
10 Adam Shaw FR-1 MSOE 4:15.24 -
12 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 4:16.07 -
15 Braedon Gilles FR-1 Wis.-Stevens Point 4:18.78 -
25 Ethan Bohlman FR-1 Wis.-Stevens Point 4:24.40 -