May 29, 2022
|
Pelham - Pelham, NH
|

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Haley Kavanagh FR Oyster River 2:19.30 1:48.66 2:45.77 2:13.73 2:27.66 2:19.30 10
2 Amy Pattelena SR Hollis/Brookline 2:43.54 2:43.54 2:32.26 2:50.59 2:23.80 2:20.98 8
3 Chloe Trudel SR Souhegan 2:24.05 3:00.77 1:54.39 2:02.87 2:57.94 2:21.22 6
4 Talia Banafato SO Oyster River 3:05.54 1:51.91 2:44.92 1:46.02 2:39.03 2:27.25 4
5 Kate Burrus SO St. Thomas Aquinas 2:26.40 2:21.87 2:41.49 1:48.67 1:53.19 2:30.92 2
6 Charlotte Tagupa SR Hanover 2:21.66 1:58.81 2:20.14 2:30.80 2:01.86 2:32.32 1
7 Amy Burton SR Kennett 2:14.11 1:55.61 1:54.07 1:47.90 3:18.84 2:34.14 -
8 Ella Phillips SR Con-Val 2:14.73 2:13.14 2:17.90 2:48.01 2:30.58 2:38.50 -
9 Kendall Larson SR Con-Val 2:27.35 3:28.21 2:11.34 2:04.93 3:10.59 2:40.16 -
10 Mallory Taylor JR Coe-Brown 1:58.37 2:08.10 2:53.50 2:11.35 2:17.83 2:42.15 -
11 Denise Nadig JR Oyster River 3:25.18 2:30.13 2:16.79 3:13.50 2:31.80 2:46.81 -
12 Holland Calcutt FR Con-Val 2:05.38 2:32.13 1:57.02 3:02.22 3:17.26 2:47.17 -
13 Alyviah Blad SO Coe-Brown 2:04.06 2:00.70 2:39.26 2:00.70 2:04.06 2:47.64 -
14 Tessa Brown SO Oyster River 3:39.11 3:07.08 3:22.25 2:51.91 2:13.15 2:48.54 -
15 Abbey Halloran SR Milford 2:22.39 3:31.89 2:44.43 2:10.53 2:20.70 2:49.51 -
16 Rory Sutherland JR Plymouth Regional 3:02.19 2:15.34 2:06.67 2:37.90 3:33.42 2:53.51 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Ella Phillips SR Con-Val 2:08.39 3:19.71 2:38.50 2:02.05 3:18.13 -
9 Kendall Larson SR Con-Val 2:11.34 2:38.56 2:40.16 1:52.12 2:59.38 -
10 Mallory Taylor JR Coe-Brown 2:06.48 2:37.29 2:42.15 2:06.48 2:56.75 -
11 Denise Nadig JR Oyster River 2:16.79 2:33.47 2:46.81 3:23.51 3:26.85 -
12 Holland Calcutt FR Con-Val 2:27.11 2:42.16 2:47.17 2:13.74 2:50.52 -
13 Alyviah Blad SO Coe-Brown 2:40.94 2:17.47 2:47.64 2:49.32 2:37.59 -
14 Tessa Brown SO Oyster River 3:07.08 2:18.21 2:48.54 3:00.34 3:25.62 -
16 Rory Sutherland JR Plymouth Regional 2:13.61 2:46.57 2:53.51 3:17.81 2:25.75 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Haley Kavanagh FR Oyster River 2:19.30 2:55.52 10
2 Amy Pattelena SR Hollis/Brookline 2:20.98 2:46.36 8
3 Chloe Trudel SR Souhegan 2:21.22 2:09.93 6
4 Talia Banafato SO Oyster River 2:27.25 2:09.58 4
5 Kate Burrus SO St. Thomas Aquinas 2:30.92 3:08.65 2
6 Charlotte Tagupa SR Hanover 2:32.32 2:47.56 1
7 Amy Burton SR Kennett 2:34.14 2:34.14 -
15 Abbey Halloran SR Milford 2:49.51 3:01.38 -