April 22-23, 2022
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL
ICON KEY: NJCAA DI NJCAA DIII

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Heather Hostager SR-4 Luther 4:59.96 3:53.97 10
2 Irais Tenorio SR-4 Augustana (Ill.) 5:02.33 5:17.45 8
3 Marianne Gleason JR-3 Loras 5:06.11 3:34.28 7
4 Frankie Chaidez FR-1 Loras 5:09.48 5:18.77 6
5 Stephanie Lewis JR-3 Luther 5:10.24 4:54.73 5
6 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 5:15.23 5:15.23 4
7 Samantha Meyer SR-4 Wis.-Platteville 5:15.88 4:15.87 3
8 Anneke Knauss SR-4 Luther 5:16.68 5:42.02 2
9 Peyton McClure SR-4 Luther 5:20.48 4:35.62 1
10 Sarah Schmidt FR-1 Luther 5:20.72 6:50.53 -
11 Jimena Fierro-Perez SO-2 Loras 5:22.57 6:20.64 -
12 Ezzie Baltierra-Chavez SR-4 Monmouth (Ill.) 5:26.02 6:08.41 -
13 Casey De La Cruz SO-2 Augustana (Ill.) 5:26.46 6:44.81 -
14 Katie Fetting SR-4 Luther 5:29.45 6:45.23 -
15 Ella Reilly SO-2 Loras 5:29.73 4:40.27 -
16 Paige Kern JR-3 Augustana (Ill.) 5:31.58 7:11.06 -
17 Madison Wies FR-1 Augustana (Ill.) 5:32.32 4:29.18 -
18 Jade Mosquera JR-3 Beloit 5:45.89 6:06.65 -
19 Gracia Powell FR-1 Luther 5:50.12 5:08.11 -
20 Carolina Cruz SR-4 Monmouth (Ill.) 6:02.28 5:11.56 -
21 Allison Till JR-3 Loras 6:02.82 7:15.39 -
22 McKenna Tremble FR-1 Sauk Valley CC 6:03.68 5:52.77 -
23 Mackenzie Parrell SR-4 Wis.-Platteville 6:05.08 4:41.12 -
24 Lydia Oakleaf FR-1 Wis.-Platteville 6:10.44 7:06.01 -
25 Iris Ohlrogge SR-4 Luther 6:21.50 6:02.43 -
26 Alexa Perrow SO-2 Augustana (Ill.) 6:32.47 5:45.38 -
27 Maggie Baugh SR-4 Beloit 7:11.66 8:25.05 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Sarah Schmidt FR-1 Luther 4:22.99 5:20.72 -
11 Jimena Fierro-Perez SO-2 Loras 4:21.29 5:22.57 -
13 Casey De La Cruz SO-2 Augustana (Ill.) 5:03.61 5:26.46 -
15 Ella Reilly SO-2 Loras 6:22.49 5:29.73 -
17 Madison Wies FR-1 Augustana (Ill.) 5:58.91 5:32.32 -
18 Jade Mosquera JR-3 Beloit 6:20.48 5:45.89 -
19 Gracia Powell FR-1 Luther 4:08.59 5:50.12 -
20 Carolina Cruz SR-4 Monmouth (Ill.) 6:16.78 6:02.28 -
21 Allison Till JR-3 Loras 7:11.76 6:02.82 -
22 McKenna Tremble FR-1 Sauk Valley CC 6:43.69 6:03.68 -
23 Mackenzie Parrell SR-4 Wis.-Platteville 7:25.40 6:05.08 -
24 Lydia Oakleaf FR-1 Wis.-Platteville 5:07.47 6:10.44 -
25 Iris Ohlrogge SR-4 Luther 5:28.09 6:21.50 -
26 Alexa Perrow SO-2 Augustana (Ill.) 5:17.90 6:32.47 -
27 Maggie Baugh SR-4 Beloit 8:29.36 7:11.66 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Heather Hostager SR-4 Luther 5:47.96 3:29.98 4:11.97 3:35.98 4:59.96 3:35.98 10
2 Irais Tenorio SR-4 Augustana (Ill.) 6:20.94 4:56.29 3:40.70 6:08.85 5:02.33 6:08.85 8
3 Marianne Gleason JR-3 Loras 3:37.34 6:16.52 5:39.79 4:01.83 5:06.11 5:09.18 7
4 Frankie Chaidez FR-1 Loras 3:45.92 3:42.83 4:26.16 6:02.10 5:09.48 3:39.73 6
5 Stephanie Lewis JR-3 Luther 6:15.39 6:15.39 3:58.89 6:06.09 5:10.24 4:17.50 5
6 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 4:34.25 6:34.04 6:30.89 6:08.82 5:15.23 5:37.30 4
7 Samantha Meyer SR-4 Wis.-Platteville 5:44.31 6:31.70 6:15.90 4:25.34 5:15.88 6:41.17 3
8 Anneke Knauss SR-4 Luther 6:10.52 3:57.51 6:29.52 6:07.35 5:16.68 6:16.85 2
9 Peyton McClure SR-4 Luther 6:53.42 6:02.15 4:16.39 5:52.53 5:20.48 4:00.36 1
12 Ezzie Baltierra-Chavez SR-4 Monmouth (Ill.) 5:45.59 6:31.23 5:45.59 6:18.19 5:26.02 4:33.86 -
14 Katie Fetting SR-4 Luther 4:03.80 4:36.74 4:20.27 5:59.10 5:29.45 5:09.69 -
16 Paige Kern JR-3 Augustana (Ill.) 5:48.16 5:54.79 5:05.06 5:58.11 5:31.58 6:21.32 -