April 21, 2022
|
McArthur - Hollywood, FL
|
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gian Valentin SR Flanagan 4:39.98 10
2 Shamar Henry SO Miramar 4:45.92 8
3 Ryan Arafa JR Flanagan 4:47.34 6
4 Daniel Umarov JR Cypress Bay 4:49.80 5
5 Matiz Thompson FR Cypress Bay 4:54.02 4
6 Ethan Lawrence JR West Broward 4:55.53 3
7 Elijah John JR Nova 5:01.98 2
8 Mattias Perez JR Cypress Bay 5:08.56 1
9 Darion Nelson SO Flanagan 5:12.42 -
10 Quinlan Bulman FR South Broward 5:17.26 -
11 Steven Sawyer JR West Broward 5:18.31 -
12 Carson Tolbert SO West Broward 5:19.21 -
13 David Neal SO South Broward 5:25.00 -
14 Liam McGowan SO Cooper City 5:31.90 -
15 Jordan Mosley FR Cooper City 5:32.01 -
16 Andres Zamora FR Nova 5:36.61 -
17 joseph reid SO Everglades 5:54.80 -
18 Jayson Joseph FR McArthur 5:58.52 -
19 Jarrick Anderson FR McArthur 6:01.10 -
20 Malcolm Augustin FR Miramar 6:04.97 -
21 Jared Garfinkel JR Cooper City 6:12.93 -
22 jowens charlotin JR Everglades 6:36.32 -
23 elijah vaval SR Everglades 8:06.40 -
  Hasmar Francois SR McArthur DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Darion Nelson SO Flanagan 3:38.70 5:12.42 6:02.41 4:44.31 -
13 David Neal SO South Broward 4:23.25 5:25.00 4:26.50 6:07.25 -
16 Andres Zamora FR Nova 4:15.83 5:36.61 6:10.28 5:50.08 -
17 joseph reid SO Everglades 4:29.65 5:54.80 5:19.32 7:19.96 -
18 Jayson Joseph FR McArthur 5:15.50 5:58.52 7:31.74 7:46.08 -
19 Jarrick Anderson FR McArthur 5:06.94 6:01.10 4:59.72 5:17.77 -
21 Jared Garfinkel JR Cooper City 7:53.63 6:12.93 5:05.81 7:49.90 -
22 jowens charlotin JR Everglades 6:32.36 6:36.32 6:52.18 6:40.29 -
23 elijah vaval SR Everglades 7:08.04 8:06.40 8:40.45 9:33.96 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gian Valentin SR Flanagan 4:53.98 4:39.98 4:34.38 3:32.79 4:06.39 4:28.78 10
2 Shamar Henry SO Miramar 5:31.67 4:45.92 4:43.06 5:57.40 6:03.12 6:05.98 8
3 Ryan Arafa JR Flanagan 6:10.67 4:47.34 6:10.67 3:58.50 4:50.22 6:10.67 6
4 Daniel Umarov JR Cypress Bay 5:47.76 4:49.80 3:22.86 4:09.23 5:01.40 3:22.86 5
5 Matiz Thompson FR Cypress Bay 5:35.19 4:54.02 5:55.77 5:38.13 4:04.04 3:34.64 4
6 Ethan Lawrence JR West Broward 4:02.34 4:55.53 5:25.09 5:42.82 3:53.47 3:26.87 3
7 Elijah John JR Nova 3:37.43 5:01.98 4:04.61 3:37.43 3:40.45 5:47.28 2
8 Mattias Perez JR Cypress Bay 5:11.65 5:08.56 5:17.82 4:19.19 4:22.28 6:10.28 1
10 Quinlan Bulman FR South Broward 3:57.95 5:17.26 5:07.75 5:04.57 5:29.95 5:29.95 -
11 Steven Sawyer JR West Broward 4:08.29 5:18.31 4:40.12 4:36.93 3:55.55 6:12.43 -
12 Carson Tolbert SO West Broward 5:57.52 5:19.21 5:44.75 6:42.21 4:05.80 6:03.90 -
14 Liam McGowan SO Cooper City 4:08.93 5:31.90 4:12.25 6:38.28 5:31.90 4:32.16 -
15 Jordan Mosley FR Cooper City 5:28.69 5:32.01 6:31.78 5:35.33 7:08.30 6:21.82 -
20 Malcolm Augustin FR Miramar 5:28.48 6:04.97 4:55.63 4:19.13 7:25.27 6:19.57 -
  Hasmar Francois SR McArthur DNS DNS DNS DNS DNS DNS