April 23, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 4:04.93 3:51.06 4:58.07 10
2 Luke Sweatman SO-2 Lynn 3:34.40 3:58.22 5:07.31 8
3 George Alexander FR-1 Tampa 3:40.06 3:59.19 4:15.94 6
4 Brady Zimmerman SO-2 Florida Southern 4:48.59 4:00.49 3:34.04 5
5 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 4:17.51 4:02.93 3:09.49 4
6 Paul Wales JR-3 Tampa 3:14.53 4:03.16 4:59.09 3
7 Tyler Ketcham JR-3 Palm Beach Atlantic 3:41.40 4:06.00 4:35.52 2
8 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 4:08.96 4:06.49 4:26.21 1
9 Eric Silva JR-3 Lynn 3:07.86 4:07.18 3:52.35 -
10 Devon Sullivan JR-3 Tampa 4:43.69 4:08.85 5:21.02 -
11 Sean Popik JR-3 Tampa 4:53.94 4:09.10 4:39.00 -
12 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 3:53.99 4:11.60 4:06.57 -
13 Aidan Barich FR-1 Tampa 4:01.68 4:11.75 3:36.51 -
14 John Ross Donnes JR-3 Lynn 4:12.06 4:12.06 2:56.45 -
15 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 5:22.99 4:12.33 3:14.30 -
16 Michael May III JR-3 Nova Southeastern 3:27.85 4:13.47 5:26.98 -
17 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 4:53.86 4:15.53 4:15.53 -
18 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 4:53.90 4:15.56 3:55.12 -
19 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 5:31.58 4:21.08 3:26.26 -
20 Burch Greene SO-2 Saint Leo 4:06.52 4:22.25 4:40.61 -
21 Lucas Mardis FR-1 Nova Southeastern 3:34.69 4:25.04 5:02.15 -
22 Bryan Ryder SO-2 Lynn 3:46.00 4:25.88 4:52.47 -
23 Samuel Lenes FR-1 Palm Beach Atlantic 4:26.77 4:26.77 3:36.09 -
24 Cameron Matejka FR-1 Lynn 4:00.18 4:26.86 4:02.85 -
25 Sean Engerfried SR-4 Tampa 3:10.21 4:27.90 4:17.19 -
26 Cameron Ellis FR-1 Tampa 3:21.00 4:27.99 3:53.16 -
27 Drew Gillespie FR-1 Tampa 5:16.49 4:28.21 4:22.85 -
28 Brandon Castillo FR-1 Saint Leo 4:48.43 4:29.56 3:54.52 -
29 Alex Bugielski JR-3 Florida Tech 4:47.91 4:53.78 3:55.03 -
  Mason Jones SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF   
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS   
  Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS   
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS   
  Ayden Morales FR-1 Tampa DNS DNS DNS   
  Joseph Haynes FR-1 Lynn DNS DNS DNS   
  Evan Cardec FR-1 Lynn DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 John Ross Donnes JR-3 Lynn 3:19.13 4:12.06 3:09.05 4:17.11 5:27.68 -
15 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 4:09.81 4:12.33 4:37.57 5:25.51 4:09.81 -
16 Michael May III JR-3 Nova Southeastern 4:21.08 4:13.47 4:28.68 3:48.13 3:02.50 -
17 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 4:15.53 4:15.53 5:29.64 5:06.64 3:44.87 -
19 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 4:57.64 4:21.08 3:10.59 5:10.69 3:23.65 -
21 Lucas Mardis FR-1 Nova Southeastern 4:56.85 4:25.04 4:03.84 3:13.48 3:32.04 -
23 Samuel Lenes FR-1 Palm Beach Atlantic 3:54.76 4:26.77 4:50.78 4:18.77 5:01.45 -
24 Cameron Matejka FR-1 Lynn 5:46.92 4:26.86 4:53.55 4:53.55 3:38.83 -
25 Sean Engerfried SR-4 Tampa 3:39.68 4:27.90 3:28.97 3:45.04 3:15.57 -
26 Cameron Ellis FR-1 Tampa 3:21.00 4:27.99 4:03.87 5:13.55 3:55.84 -
27 Drew Gillespie FR-1 Tampa 5:03.08 4:28.21 4:14.80 3:42.62 4:30.90 -
28 Brandon Castillo FR-1 Saint Leo 3:32.96 4:29.56 4:10.69 3:41.04 3:22.17 -
29 Alex Bugielski JR-3 Florida Tech 4:00.90 4:53.78 6:16.04 3:49.15 4:53.78 -
  Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Haynes FR-1 Lynn DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ayden Morales FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS   
  Evan Cardec FR-1 Lynn DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 3:51.06 4:46.52 10
2 Luke Sweatman SO-2 Lynn 3:58.22 3:17.73 8
3 George Alexander FR-1 Tampa 3:59.19 3:30.49 6
4 Brady Zimmerman SO-2 Florida Southern 4:00.49 4:05.30 5
5 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 4:02.93 4:05.36 4
6 Paul Wales JR-3 Tampa 4:03.16 4:03.16 3
7 Tyler Ketcham JR-3 Palm Beach Atlantic 4:06.00 5:14.88 2
8 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 4:06.49 3:46.77 1
9 Eric Silva JR-3 Lynn 4:07.18 3:42.47 -
10 Devon Sullivan JR-3 Tampa 4:08.85 3:09.13 -
11 Sean Popik JR-3 Tampa 4:09.10 4:09.10 -
12 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:11.60 4:39.28 -
13 Aidan Barich FR-1 Tampa 4:11.75 5:27.28 -
18 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 4:15.56 3:57.67 -
20 Burch Greene SO-2 Saint Leo 4:22.25 4:24.88 -
22 Bryan Ryder SO-2 Lynn 4:25.88 4:28.54 -
  Mason Jones SR-4 Florida Southern DNF DNF   
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNS DNS