April 1- 2, 2022
|
Southern Wesleyan - Central, SC
|
Timing: cfpitiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov Conference Carolinas NCCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Olivia Rish SR-4 Anderson (S.C.) 2:25.52 2:40.48 2:16.00 2:29.60 2:36.40 2:05.12
2 Ella Stoudenmire FR-1 North Georgia 2:56.74 1:52.72 2:19.16 2:02.46 2:30.30 1:42.98
3 Bayley Robinson SO-2 Converse 2:11.56 2:59.66 2:21.46 1:43.27 1:56.00 2:48.34
4 Korey Dickerson SO-2 North Georgia 2:44.53 2:20.21 2:23.07 2:50.26 1:40.15 2:18.78
5 Channing Barker SO-2 Brevard 2:31.84 3:01.92 2:23.24 2:31.84 2:26.11 2:27.54
6 Lycia Zavala JR-3 Southern Wesleyan 2:01.77 1:57.48 2:23.26 2:54.78 2:31.86 2:46.19
7 Mariah Millsap SR-4 North Georgia 1:49.16 2:15.01 2:23.62 2:09.26 1:52.03 2:16.44
8 Emery Ryan SO-2 North Georgia 1:43.86 2:38.67 2:24.24 1:49.63 1:53.95 2:34.34
9 Savanna Stewart FR-1 Southern Wesleyan 2:19.80 2:50.70 2:27.15 2:02.14 2:15.38 2:41.87
10 Riley Triplett FR-1 Emmanuel (Ga.) 1:56.86 3:11.76 2:29.81 2:44.80 2:38.80 3:10.26
11 Madison Lewellen SR-4 Southern Wesleyan 2:39.76 2:36.74 2:30.71 2:15.64 1:48.52 2:12.63
12 Taylor Broadwell SR-4 Southern Wesleyan 2:00.70 2:29.37 2:30.87 2:55.01 2:39.93 2:36.91
13 Macey Morgan SO-2 Southern Wesleyan 2:38.76 2:53.88 2:31.20 2:20.62 3:01.44 2:58.42
14 Kayland Thomason JR-3 Brenau 3:03.99 1:48.86 2:33.32 2:22.59 2:45.59 2:25.66
15 Margaret Nork JR-3 North Greenville 3:07.47 2:22.91 2:33.66 3:05.93 3:01.32 3:10.54
16 Gracie Woods FR-1 Erskine 2:17.10 2:54.07 2:34.04 2:44.83 3:03.31 2:00.16
17 Shamia Mckinney SR-4 Erskine 1:59.05 2:31.51 2:34.60 2:39.24 2:05.23 1:55.95
18 Lindsay Allan JR-3 North Georgia 2:11.91 3:01.56 2:35.18 3:17.08 1:57.94 2:16.56
19 Alaya Lindquist SO-2 Newberry 1:51.86 2:22.94 2:35.36 2:44.69 2:15.17 2:13.61
20 Reagan Wells FR-1 Newberry 2:10.53 2:24.52 2:35.39 1:56.55 2:41.61 2:16.75
21 Caroline Rairigh FR-1 Presbyterian 3:21.24 2:57.47 2:38.45 2:21.02 2:59.05 3:02.22
22 Maria Yarussi SO-2 Belmont Abbey 2:13.45 1:55.97 2:38.86 2:46.81 2:27.74 3:05.87
23 LeeAnn Lawrence JR-3 Piedmont 2:34.25 3:21.96 2:39.02 2:18.35 2:16.76 2:07.22
24 Amaranta Serna FR-1 Brenau 2:39.40 2:55.34 2:39.40 2:39.40 3:01.72 3:00.13
25 Raquel Smith JR-3 Montreat 3:06.66 2:45.74 2:40.91 2:13.56 1:59.08 3:16.31
26 Julia Reeves JR-3 Southern Wesleyan 2:45.11 2:04.64 2:41.87 2:37.02 3:19.10 3:01.30
27 Elana Mackey JR-3 Mars Hill 2:16.53 2:58.79 2:42.53 1:53.77 3:02.04 3:08.54
28 Dyleezia Warren SO-2 Belmont Abbey 3:07.96 3:07.96 2:43.44 1:56.05 2:20.56 3:11.23
29 Ava Labrant FR-1 Southern Wesleyan 2:36.94 3:03.10 2:43.48 2:59.83 1:56.07 3:19.45
30 Katie LaCroix JR-3 Brevard 2:24.18 2:27.46 2:43.84 3:33.00 3:10.06 2:02.88
31 Janey Dixon FR-1 Southern Wesleyan 3:16.31 3:11.36 2:44.96 3:29.50 3:24.55 2:31.77
32 Emmalee Dobson FR-1 Converse 3:09.20 3:20.82 2:45.96 3:20.82 2:16.09 3:22.48
33 Paola Rubio FR-1 Emmanuel (Ga.) 3:24.33 2:41.14 2:46.12 3:12.70 3:14.36 3:11.04
34 Tashayna Flinch JR-3 Newberry 2:55.96 2:42.29 2:50.83 2:50.83 3:21.58 3:02.79
35 Susanna Hutson JR-3 Bob Jones 3:33.58 3:06.24 2:50.86 3:19.91 2:52.57 3:31.87
36 Hayden Ponce SO-2 Truett-McConnell 2:05.19 2:06.95 2:56.32 2:19.30 3:42.17 3:06.90
37 Anahi Reta FR-1 Mars Hill 3:28.74 2:42.36 2:58.41 2:35.22 3:00.20 3:03.77
38 Lahna Wempner FR-1 Brenau 3:54.65 3:51.04 3:00.50 3:49.24 2:29.82 3:02.31
39 Hayley Akbari SR-4 Point 3:15.82 2:44.41 3:04.73 3:28.75 2:18.55 2:27.79
40 Gemmy Hanley FR-1 Belmont Abbey 2:45.21 2:58.20 3:05.62 2:54.49 2:35.92 3:50.17
41 Macy Babbs JR-3 Point 3:31.31 3:10.59 3:27.16 3:54.09 2:31.23 3:02.30
  Briley Arnold JR-3 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kaylee Copeland FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Hattie Pitts SR-4 Southern Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Olivia Rish SR-4 Anderson (S.C.) 1:39.28 1:40.64 2:16.00 2:56.80 1:46.08
2 Ella Stoudenmire FR-1 North Georgia 2:48.39 2:48.39 2:19.16 3:00.91 2:58.13
3 Bayley Robinson SO-2 Converse 2:32.78 2:10.15 2:21.46 2:05.90 1:48.93
4 Korey Dickerson SO-2 North Georgia 1:43.01 2:13.06 2:23.07 2:08.77 1:44.45
6 Lycia Zavala JR-3 Southern Wesleyan 2:53.35 2:37.59 2:23.26 2:16.10 1:54.61
7 Mariah Millsap SR-4 North Georgia 1:49.16 1:54.90 2:23.62 2:56.66 1:53.46
8 Emery Ryan SO-2 North Georgia 2:43.00 1:59.72 2:24.24 2:04.05 1:52.51
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Channing Barker SO-2 Brevard 2:50.46 2:23.24 2:23.24 2:59.05
9 Savanna Stewart FR-1 Southern Wesleyan 2:41.87 2:50.70 2:27.15 3:05.41
12 Taylor Broadwell SR-4 Southern Wesleyan 3:13.12 2:53.50 2:30.87 3:05.57
14 Kayland Thomason JR-3 Brenau 1:58.06 2:30.26 2:33.32 2:21.06
17 Shamia Mckinney SR-4 Erskine 2:00.59 2:17.60 2:34.60 2:26.87
34 Tashayna Flinch JR-3 Newberry 2:37.17 2:50.83 2:50.83 3:16.46
  Briley Arnold JR-3 North Greenville DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Riley Triplett FR-1 Emmanuel (Ga.) 2:29.81 3:10.26
11 Madison Lewellen SR-4 Southern Wesleyan 2:30.71 2:53.32
13 Macey Morgan SO-2 Southern Wesleyan 2:31.20 2:03.99
15 Margaret Nork JR-3 North Greenville 2:33.66 2:30.59
19 Alaya Lindquist SO-2 Newberry 2:35.36 1:48.76
24 Amaranta Serna FR-1 Brenau 2:39.40 3:14.47
27 Elana Mackey JR-3 Mars Hill 2:42.53 3:26.42
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Gracie Woods FR-1 Erskine 2:04.78 2:34.04
18 Lindsay Allan JR-3 North Georgia 2:04.15 2:35.18
20 Reagan Wells FR-1 Newberry 2:35.39 2:35.39
21 Caroline Rairigh FR-1 Presbyterian 3:16.48 2:38.45
23 LeeAnn Lawrence JR-3 Piedmont 3:04.47 2:39.02
25 Raquel Smith JR-3 Montreat 3:17.92 2:40.91
31 Janey Dixon FR-1 Southern Wesleyan 2:23.52 2:44.96
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Julia Reeves JR-3 Southern Wesleyan 2:41.87
28 Dyleezia Warren SO-2 Belmont Abbey 2:43.44
33 Paola Rubio FR-1 Emmanuel (Ga.) 2:46.12
35 Susanna Hutson JR-3 Bob Jones 2:50.86
36 Hayden Ponce SO-2 Truett-McConnell 2:56.32
38 Lahna Wempner FR-1 Brenau 3:00.50
  Hattie Pitts SR-4 Southern Wesleyan DNS
  Kaylee Copeland FR-1 North Greenville DNS
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Maria Yarussi SO-2 Belmont Abbey 2:38.86
29 Ava Labrant FR-1 Southern Wesleyan 2:43.48
30 Katie LaCroix JR-3 Brevard 2:43.84
32 Emmalee Dobson FR-1 Converse 2:45.96
37 Anahi Reta FR-1 Mars Hill 2:58.41
39 Hayley Akbari SR-4 Point 3:04.73
40 Gemmy Hanley FR-1 Belmont Abbey 3:05.62
41 Macy Babbs JR-3 Point 3:27.16