April 1- 2, 2022
|
Southern Wesleyan - Central, SC
|
Timing: cfpitiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov Conference Carolinas NCCAA

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Whitney Hanson SO-2 Anderson (S.C.) 11:21.52
2 Audrey Gleason JR-3 North Georgia 11:30.48
3 Emily McBride FR-1 North Georgia 11:34.16
4 Anna Chasteen FR-1 North Georgia 11:48.19
5 Jodi Martin JR-3 Anderson (S.C.) 11:48.29
6 Valeria Angel SR-4 Piedmont 12:10.68
7 Devin Helms SO-2 North Georgia 12:15.82
8 Mattie Parker JR-3 Covenant 12:23.19
9 Madison Crumley SO-2 Anderson (S.C.) 12:32.79
10 Morgan Roberts SO-2 Wofford 12:35.87
11 Abbey Frock SO-2 Southern Wesleyan 12:44.18
12 Sydney Keller FR-1 Belmont Abbey 12:48.47
13 Josey George JR-3 Piedmont 12:54.98
14 Sydney Bolyard SO-2 North Georgia 12:56.98
15 Meghan Little SO-2 Belmont Abbey 13:18.58
16 Libby Harvey SO-2 Converse 13:32.85
17 Emma Bright FR-1 North Greenville 13:50.46
18 Elana Preston SO-2 Columbia (S.C.) 14:15.82
19 Lydia Flynn SO-2 Bob Jones 14:31.00
20 Annalena Griffin SO-2 Francis Marion 15:06.10
21 Emma Landry SO-2 Bob Jones 15:56.18
  Sophie Sedeska FR-1 Erskine DNF
  Izabelle Trefts FR-1 Columbia (S.C.) DNF
  Nicole Fox SR-4 Bob Jones DNS
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Whitney Hanson SO-2 Anderson (S.C.) 9:52.93 10:54.26 11:21.52 10:40.63
2 Audrey Gleason JR-3 North Georgia 13:55.48 10:35.25 11:30.48 10:28.34
3 Emily McBride FR-1 North Georgia 9:50.04 10:52.51 11:34.16 15:02.41
4 Anna Chasteen FR-1 North Georgia 8:58.23 11:12.78 11:48.19 9:05.31
5 Jodi Martin JR-3 Anderson (S.C.) 13:48.70 11:41.21 11:48.29 10:51.63
6 Valeria Angel SR-4 Piedmont 10:43.00 9:08.01 12:10.68 9:15.32
7 Devin Helms SO-2 North Georgia 15:34.50 9:56.02 12:15.82 15:05.06
8 Mattie Parker JR-3 Covenant 14:59.26 11:46.03 12:23.19 12:00.90
9 Madison Crumley SO-2 Anderson (S.C.) 9:39.65 15:03.35 12:32.79 12:40.32
11 Abbey Frock SO-2 Southern Wesleyan 16:10.51 16:25.80 12:44.18 9:10.21
12 Sydney Keller FR-1 Belmont Abbey 11:08.57 12:10.05 12:48.47 16:31.33
14 Sydney Bolyard SO-2 North Georgia 10:13.82 11:23.75 12:56.98 12:49.21
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Morgan Roberts SO-2 Wofford 15:37.28 14:59.49 15:07.05 12:35.87
13 Josey George JR-3 Piedmont 11:29.74 15:29.98 9:41.24 12:54.98
15 Meghan Little SO-2 Belmont Abbey 10:06.92 15:18.37 10:06.92 13:18.58
16 Libby Harvey SO-2 Converse 16:47.94 11:47.18 15:59.17 13:32.85
17 Emma Bright FR-1 North Greenville 14:48.60 11:29.29 10:22.85 13:50.46
18 Elana Preston SO-2 Columbia (S.C.) 18:32.57 13:50.15 12:50.24 14:15.82
19 Lydia Flynn SO-2 Bob Jones 17:51.33 16:41.65 18:52.30 14:31.00
20 Annalena Griffin SO-2 Francis Marion 11:55.82 15:51.41 13:44.56 15:06.10
21 Emma Landry SO-2 Bob Jones 12:54.51 13:23.20 13:04.07 15:56.18
  Izabelle Trefts FR-1 Columbia (S.C.) DNF DNF DNF DNF
  Sophie Sedeska FR-1 Erskine DNF DNF DNF DNF
  Nicole Fox SR-4 Bob Jones DNS DNS DNS DNS