April 27, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Thornton JR Palm Harbor University 2:21.09 10
2 Kenzie Tanico FR East Lake 2:22.82 8
3 Alexandra Raquet JR Sickles 2:24.94 6
4 Izzy Surace SO East Lake 2:25.95 5
5 Ella Mckee SR Sickles 2:27.37 4
6 Kiara Sprague FR Largo 2:30.95 3
7 Nathalia Mallo JR Alonso 2:32.48 2
8 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:34.16 1
9 Olivia Hammill JR Wharton 2:35.33 -
10 Vanessa Galiano SR East Lake 2:35.60 -
11 Aubrey Raile JR Wharton 2:38.50 -
12 Maria Ortiz FR Alonso 2:38.91 -
13 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:40.17 -
14 Adia D'Piazza JR Mitchell 2:41.93 -
15 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:43.62 -
16 Brooke Hineman SR George Steinbrenner 2:47.26 -
17 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 2:48.28 -
18 Genavieve Newton JR Mitchell 2:48.60 -
19 Alex Howell FR Alonso 2:53.39 -
20 Karley Rush SO Mitchell 2:54.25 -
21 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:05.67 -
  Jeanne Hamer SR Largo DQ -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Haley Thornton JR Palm Harbor University 2:21.09 2:02.75 2:02.75 10
3 Alexandra Raquet JR Sickles 2:24.94 2:55.38 1:42.91 6
12 Maria Ortiz FR Alonso 2:38.91 2:21.43 2:13.49 -
14 Adia D'Piazza JR Mitchell 2:41.93 2:04.69 2:41.93 -
16 Brooke Hineman SR George Steinbrenner 2:47.26 2:58.97 3:24.06 -
17 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 2:48.28 2:11.26 2:39.87 -
19 Alex Howell FR Alonso 2:53.39 2:22.18 2:56.86 -
20 Karley Rush SO Mitchell 2:54.25 2:17.66 2:59.48 -
21 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:05.67 3:09.39 2:22.97 -
  Jeanne Hamer SR Largo DQ DQ DQ -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Kenzie Tanico FR East Lake 3:01.39 2:22.82 8
4 Izzy Surace SO East Lake 2:47.85 2:25.95 5
5 Ella Mckee SR Sickles 2:50.95 2:27.37 4
6 Kiara Sprague FR Largo 2:18.88 2:30.95 3
7 Nathalia Mallo JR Alonso 1:54.36 2:32.48 2
8 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 3:18.87 2:34.16 1
9 Olivia Hammill JR Wharton 1:58.05 2:35.33 -
10 Vanessa Galiano SR East Lake 2:29.38 2:35.60 -
11 Aubrey Raile JR Wharton 2:55.94 2:38.50 -
13 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:59.39 2:40.17 -
15 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:33.81 2:43.62 -
18 Genavieve Newton JR Mitchell 3:25.70 2:48.60 -