April 26, 2022
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Terren Peterson SR Mandarin 56.46 48.71 55.35 55.35 1:00.34 10
2 Sydney Campbell SR Creekside 52.04 1:10.86 47.06 55.36 1:10.86 8
3 Niobe Mims JR Sandalwood 41.13 40.55 1:12.40 57.92 1:00.82 6
4 Caroline Rice SR Creekside 50.54 1:10.87 47.06 58.09 46.48 5
5 Nishya Reed SR Sandalwood 1:07.48 1:16.36 1:08.07 59.19 50.32 4
6 Fabiola LaPlante SO Flagler Palm Coast 1:19.36 1:19.36 1:01.52 1:01.52 43.07 3
7 Reese Henley JR Bartram Trail 58.65 1:06.06 1:17.17 1:01.73 59.26 2
8 Jayla Myers FR First Coast 58.78 56.31 1:20.44 1:01.87 54.45 1
9 Makhia Williams FR First Coast 56.47 1:12.78 57.10 1:02.74 50.20 -
10 Melissa Epting JR Creekside 1:01.02 1:09.82 47.18 1:02.90 1:19.89 -
11 Kiara Calloway JR First Coast 47.31 1:01.38 1:11.61 1:03.93 50.51 -
12 McKenna Owens-Young FR Nease 1:16.26 58.96 1:04.72 1:04.08 1:16.26 -
13 Paris McKinnon JR Mandarin 1:22.81 55.85 54.57 1:04.19 1:15.75 -
14 Shayla Togbui FR Mandarin 1:22.32 54.02 1:11.39 1:04.31 1:04.96 -
15 Eden Freeman-Warren FR Bartram Trail 49.55 1:10.79 1:06.28 1:04.35 1:12.72 -
16 Ava Thomas FR Nease 1:01.63 48.37 1:00.96 1:06.26 1:20.18 -
17 Selena Rutland FR Sandalwood 1:03.28 51.16 1:06.64 1:07.31 1:02.60 -
18 Brooyke Barrett SO Atlantic Coast 1:20.33 1:10.46 1:19.62 1:10.46 1:13.28 -
19 Natalya Evans FR Atlantic Coast 1:23.74 1:13.80 58.90 1:10.96 50.39 -
20 Katelyn Mariki SO Oakleaf 57.65 1:17.13 1:07.78 1:17.90 1:03.88 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Natalya Evans FR Atlantic Coast 1:20.90 55.35 1:20.90 1:10.96 -
20 Katelyn Mariki SO Oakleaf 1:07.78 1:24.92 1:39.72 1:17.90 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Makhia Williams FR First Coast 1:08.39 1:10.90 1:02.74 59.61 -
11 Kiara Calloway JR First Coast 1:09.05 58.18 1:03.93 1:18.00 -
15 Eden Freeman-Warren FR Bartram Trail 1:12.08 57.92 1:04.35 1:09.50 -
16 Ava Thomas FR Nease 1:00.96 1:07.59 1:06.26 1:00.30 -
18 Brooyke Barrett SO Atlantic Coast 56.37 1:16.81 1:10.46 1:07.65 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Jayla Myers FR First Coast 1:01.87 1:10.54 51.97 1:13.01 46.41 1
10 Melissa Epting JR Creekside 1:02.90 57.24 52.84 1:02.90 1:04.16 -
12 McKenna Owens-Young FR Nease 1:04.08 1:10.49 1:08.57 46.14 1:07.93 -
13 Paris McKinnon JR Mandarin 1:04.19 50.07 1:18.96 1:21.53 58.42 -
14 Shayla Togbui FR Mandarin 1:04.31 52.10 55.95 50.81 1:16.53 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Terren Peterson SR Mandarin 55.35 10
2 Sydney Campbell SR Creekside 55.36 8
3 Niobe Mims JR Sandalwood 57.92 6
4 Caroline Rice SR Creekside 58.09 5
5 Nishya Reed SR Sandalwood 59.19 4
6 Fabiola LaPlante SO Flagler Palm Coast 1:01.52 3
7 Reese Henley JR Bartram Trail 1:01.73 2
17 Selena Rutland FR Sandalwood 1:07.31 -