April 22, 2022
|
Blanche Ely High School - Pompano Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Raquel Edwards SO Dillard 1:48.66 2:12.51 2:19.14 2:52.27 1:38.06 1:48.66 2:41.67 10
2 Samantha Kavanagh JR Northeast (OP) 1:47.37 2:12.55 2:40.39 1:51.35 2:21.83 1:57.97 2:20.51 8
3 Jaliah Gammage 7 Dillard 2:28.67 2:22.95 2:02.94 3:04.41 2:35.82 1:40.07 2:24.38 6
4 Camille Langston SR Dillard 2:57.21 2:24.07 2:57.21 1:58.14 2:01.02 1:55.26 2:11.11 5
5 Avalon McDonald SR South Fork 3:11.35 2:30.67 2:48.75 2:05.06 2:29.17 2:42.73 2:44.23 4
6 Taisha Benjamin SR Northeast (OP) 3:13.87 2:32.65 3:16.92 2:14.34 2:03.65 3:00.13 3:06.24 3
7 Cabrini Exavier FR Boynton Beach 2:09.46 2:43.87 2:04.55 2:47.15 2:43.87 2:50.43 2:02.91 2
8 Tori Mills SR South Fork 2:09.52 2:43.94 3:31.49 2:25.91 3:13.45 2:19.35 2:30.83 1
9 Gabriella Torres-Mora JR Suncoast 2:00.90 2:45.61 2:35.68 2:14.15 2:02.56 1:59.24 2:32.37 -
10 Khadee Rosier SO Boyd Anderson 3:22.99 2:50.58 3:26.41 3:29.82 2:14.76 2:02.82 2:55.70 -
11 Makaliah Moo Yin FR Plantation 2:46.10 2:51.23 2:42.67 3:25.48 2:40.96 2:16.99 3:27.19 -
12 Lily Boulter FR South Fork 2:49.08 2:54.30 2:49.08 3:09.99 3:06.51 2:14.22 2:54.30 -
13 Mikayla Becker JR Plantation 3:41.62 2:57.29 2:30.70 3:04.39 3:29.21 2:23.61 3:20.34 -
14 Rebeca Jean SO Boynton Beach 2:32.80 3:01.90 2:21.89 2:56.45 3:29.19 3:23.73 3:41.92 -
15 Mieldrean Polidor SO Ely 3:02.43 3:02.43 3:11.56 3:20.68 3:09.73 3:07.91 3:49.87 -
16 Scout Balda SO Suncoast 3:11.96 3:10.06 2:24.45 2:20.65 3:59.48 2:49.16 3:00.56 -
17 Estefani Batres Sanchez SO Stranahan 3:54.51 3:27.53 3:02.63 4:06.96 3:02.63 3:54.51 4:27.72 -
18 Fellisehia Joseph SO Boynton Beach 3:54.66 3:52.33 4:27.18 2:47.28 3:56.98 4:36.48 4:38.80 -
  Christiana Coleman SO Dillard DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Isabella Soriano SO Suncoast DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Makayla Geffard FR Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexis Testamark SO Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nyesha Louima FR Coconut Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Asia Gilbert SO Coconut Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Altagrace Melidor FR Coconut Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Cabrini Exavier FR Boynton Beach 3:08.45 2:43.87 2:06.18 2:11.10 2:52.07 3:23.20 2
11 Makaliah Moo Yin FR Plantation 2:05.00 2:51.23 2:15.28 3:35.75 3:25.48 3:01.51 -
12 Lily Boulter FR South Fork 2:22.93 2:54.30 3:27.42 2:26.42 3:16.96 3:41.37 -
14 Rebeca Jean SO Boynton Beach 2:30.98 3:01.90 3:47.38 2:09.15 2:45.53 2:43.71 -
16 Scout Balda SO Suncoast 2:37.75 3:10.06 2:14.95 3:29.07 2:32.05 2:45.36 -
17 Estefani Batres Sanchez SO Stranahan 3:29.61 3:27.53 3:46.21 3:46.21 4:04.89 2:43.95 -
18 Fellisehia Joseph SO Boynton Beach 4:27.18 3:52.33 4:24.86 4:43.45 2:42.64 3:43.04 -
  Alexis Testamark SO Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Makayla Geffard FR Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Isabella Soriano SO Suncoast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nyesha Louima FR Coconut Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Asia Gilbert SO Coconut Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Altagrace Melidor FR Coconut Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Raquel Edwards SO Dillard 2:32.39 2:12.51 10
2 Samantha Kavanagh JR Northeast (OP) 2:44.37 2:12.55 8
3 Jaliah Gammage 7 Dillard 2:21.52 2:22.95 6
4 Camille Langston SR Dillard 1:52.38 2:24.07 5
5 Avalon McDonald SR South Fork 2:18.62 2:30.67 4
6 Taisha Benjamin SR Northeast (OP) 2:25.02 2:32.65 3
8 Tori Mills SR South Fork 2:50.50 2:43.94 1
9 Gabriella Torres-Mora JR Suncoast 2:04.21 2:45.61 -
10 Khadee Rosier SO Boyd Anderson 2:04.53 2:50.58 -
13 Mikayla Becker JR Plantation 3:30.98 2:57.29 -
15 Mieldrean Polidor SO Ely 3:49.87 3:02.43 -
  Christiana Coleman SO Dillard DNF DNF