April 22, 2022
|
Estero - Estero, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Dandre Morrison SO Ida Baker 9.34 12.45 10.73 7.84 8.80 10 3.0
2 Julien Boyer SR Bayshore 12.40 9.77 10.97 10.75 8.45 8 3.0
3 Latrevian Williams SR Southeast 12.91 11.90 11.22 9.65 13.02 6 3.0
4 Donald Jeanlouis SR Cape Coral 13.26 8.88 11.23 11.12 12.36 5 3.0
5 Denai'drick Cook JR Island Coast 9.44 9.10 11.37 8.19 8.53 4 3.0
6 Hans Felien SR Ida Baker 10.14 8.20 11.39 8.43 9.00 3 3.0
7 Juan Ayala SR Island Coast 11.54 11.08 11.42 9.94 10.51 2 3.0
8 Nascir Mims SO Southeast 9.07 10.80 11.48 12.63 8.04 1 3.0
9 Se'Korrey Thomas JR Charlotte 11.86 12.09 11.62 13.72 10.46 - -1.4
10 Avant Harris JR Charlotte 8.29 12.61 11.67 11.79 12.02 - 0.7
11 Damien Miranda JR Cape Coral 12.31 14.89 11.72 11.02 8.68 - -1.4
12 Joshua Rivera SO Cape Coral 9.97 10.80 11.73 15.02 15.02 - -1.4
13 Jaquez Smith SR Bayshore 13.41 8.71 11.76 14.47 9.29 - -1.4
14 Jayden Gambill JR Charlotte 12.00 12.47 11.76 8.94 8.94 - 0.7
15 Malachi Brand JR Braden River 14.79 14.67 11.83 13.96 11.36 - -1.4
16 Emmanuel Laguerre JR Island Coast 9.00 14.92 11.84 11.37 9.48 - -1.4
17 Wayne Williams SO Mariner 10.55 13.16 11.85 9.48 11.62 - 0.7
18 DeAndre Munoz SR Braden River 12.37 8.92 11.89 9.99 12.25 - 0.7
19 McNathan Sainvil SO Mariner 10.27 12.30 11.94 13.38 9.32 - 0.7
20 Jaikobie Barnes SR Bayshore 10.12 15.42 12.04 12.65 13.73 - 0.7
21 Jaiden Bayley FR Ida Baker 14.84 9.05 12.06 15.20 9.65 - 0.7
22 Kameron Wilcox FR Mariner 11.71 12.93 12.19 11.22 14.39 - -1.4
Boys' 100 Meters Section 1
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Avant Harris JR Charlotte 13.89 12.72 9.92 12.72 11.67 8.87 -
14 Jayden Gambill JR Charlotte 11.29 9.53 14.94 9.76 11.76 8.24 -
17 Wayne Williams SO Mariner 10.91 15.41 12.45 10.55 11.85 10.31 -
18 DeAndre Munoz SR Braden River 9.52 10.11 9.87 14.87 11.89 14.03 -
19 McNathan Sainvil SO Mariner 9.68 10.15 15.53 10.03 11.94 11.23 -
20 Jaikobie Barnes SR Bayshore 12.16 11.08 15.05 9.27 12.04 13.13 -
21 Jaiden Bayley FR Ida Baker 9.41 10.86 15.32 15.68 12.06 8.45 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Se'Korrey Thomas JR Charlotte 13.48 11.62 -
11 Damien Miranda JR Cape Coral 9.61 11.72 -
12 Joshua Rivera SO Cape Coral 12.20 11.73 -
13 Jaquez Smith SR Bayshore 12.59 11.76 -
15 Malachi Brand JR Braden River 14.32 11.83 -
16 Emmanuel Laguerre JR Island Coast 11.49 11.84 -
22 Kameron Wilcox FR Mariner 15.61 12.19 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dandre Morrison SO Ida Baker 10.73 13.09 10
2 Julien Boyer SR Bayshore 10.97 13.61 8
3 Latrevian Williams SR Southeast 11.22 12.01 6
4 Donald Jeanlouis SR Cape Coral 11.23 13.37 5
5 Denai'drick Cook JR Island Coast 11.37 12.74 4
6 Hans Felien SR Ida Baker 11.39 10.82 3
7 Juan Ayala SR Island Coast 11.42 11.08 2
8 Nascir Mims SO Southeast 11.48 14.70 1

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Dandre Morrison SO Ida Baker 16.85 21.88 10 2.1
2 Latrevian Williams SR Southeast 18.64 22.45 8 2.1
3 Jamaal Thomas SR Southeast 26.12 22.51 6 2.1
4 Donald Jeanlouis SR Cape Coral 24.26 22.67 5 2.1
5 Frantz-ley Innocent SR Charlotte 20.11 22.85 4 2.1
6 Julien Boyer SR Bayshore 17.16 22.88 3 2.1
7 Se'Korrey Thomas JR Charlotte 19.45 22.88 2 2.1
8 Juan Ayala SR Island Coast 22.74 22.97 1 2.1
9 Isaiah Rodney JR North Fort Myers 22.76 23.22 - -0.5
10 Denai'drick Cook JR Island Coast 23.01 23.24 - -0.5
11 Antonio Hale JR Southeast 20.92 23.24 - -0.5
12 McNathan Sainvil SO Mariner 17.86 23.50 - 2.6
13 DeAndre Munoz SR Braden River 20.22 23.51 - -0.5
14 Joshua Rivera SO Cape Coral 24.76 23.58 - 2.6
15 Marcus Emilus SR Island Coast 18.20 23.63 - 2.6
16 Malachi Brand JR Braden River 24.32 23.84 - -0.5
17 Mike McDonald SO Ida Baker 29.54 24.01 - 2.6
18 Jaquez Smith SR Bayshore 28.62 24.05 - -0.5
19 Thorn Neely FR Ida Baker 29.90 25.12 - 2.6
20 Liam Carlson SO Bayshore 30.29 26.11 - -0.5
Boys' 200 Meters Section 1
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 McNathan Sainvil SO Mariner 18.10 28.44 23.50 21.86 17.86 25.85 -
14 Joshua Rivera SO Cape Coral 16.98 17.69 23.58 19.58 18.87 25.71 -
15 Marcus Emilus SR Island Coast 20.56 28.36 23.63 22.22 17.49 18.44 -
17 Mike McDonald SO Ida Baker 24.49 22.09 24.01 17.77 24.97 27.62 -
19 Thorn Neely FR Ida Baker 21.10 29.14 25.12 24.37 22.36 22.86 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Isaiah Rodney JR North Fort Myers 23.22 23.46 -
10 Denai'drick Cook JR Island Coast 23.24 20.46 -
11 Antonio Hale JR Southeast 23.24 24.64 -
13 DeAndre Munoz SR Braden River 23.51 24.22 -
16 Malachi Brand JR Braden River 23.84 22.18 -
18 Jaquez Smith SR Bayshore 24.05 27.42 -
20 Liam Carlson SO Bayshore 26.11 22.20 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dandre Morrison SO Ida Baker 17.73 21.88 24.95 23.20 23.85 10
2 Latrevian Williams SR Southeast 20.21 22.45 27.84 15.94 24.03 8
3 Jamaal Thomas SR Southeast 20.26 22.51 28.14 24.09 21.39 6
4 Donald Jeanlouis SR Cape Coral 27.89 22.67 18.37 16.33 19.27 5
5 Frantz-ley Innocent SR Charlotte 21.03 22.85 20.34 22.40 26.51 4
6 Julien Boyer SR Bayshore 20.14 22.88 20.82 18.77 26.77 3
7 Se'Korrey Thomas JR Charlotte 29.29 22.88 26.77 17.85 16.02 2
8 Juan Ayala SR Island Coast 16.08 22.97 19.99 21.14 18.61 1

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jamaal Thomas SR Southeast 1:00.08 1:04.78 52.24 42.84 52.77 10
2 Antonio Hale JR Southeast 1:02.07 1:06.28 52.60 1:01.55 1:03.65 8
3 Derek Anders SO Braden River 49.98 49.98 52.61 55.77 37.88 6
4 Junior Pierre JR Charlotte 1:01.58 1:05.79 52.63 41.06 54.21 5
5 Frantz-ley Innocent SR Charlotte 54.86 40.09 52.75 41.68 42.73 4
6 Kirtis Denham FR North Fort Myers 39.28 37.16 53.08 58.39 58.92 3
7 Tyler Olby SR Charlotte 57.76 37.79 53.98 41.57 50.21 2
8 Jackson Olmstead SO Ida Baker 38.89 1:10.66 54.77 54.23 54.77 1
9 Xavier Piazza SR Cape Coral 50.66 50.11 55.06 1:11.58 43.50 -
10 Bruno Montrond JR Island Coast 1:04.27 50.97 55.40 41.55 50.42 -
11 Torey Mobely SO Southeast 1:01.86 46.82 55.73 58.52 1:10.78 -
12 Marcus Emilus SR Island Coast 46.97 1:11.01 55.91 49.76 58.71 -
13 Robert Morrow FR Ida Baker 45.92 54.87 55.99 58.23 1:04.95 -
14 William Perkins SR Ida Baker 1:00.03 1:07.46 57.17 58.89 1:01.18 -
15 Luis Philpotts JR Braden River 1:09.69 1:13.14 57.59 1:05.08 1:02.20 -
16 Tyler Charette SO Cape Coral 49.33 1:10.22 58.03 1:15.44 41.21 -
17 Krystallice McGriff FR Bayshore 1:12.58 54.14 59.49 1:04.25 1:00.68 -
18 Dustin Black SO Mariner 57.27 1:14.57 59.65 1:16.36 50.71 -
19 Deric Black SO Mariner 1:19.18 54.44 1:01.86 59.39 1:13.62 -
20 Drake Robl SO Bayshore 1:21.23 1:13.11 1:02.48 1:03.73 1:01.23 -
  Tanner Wolfe JR Braden River DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 William Perkins SR Ida Baker 41.74 57.17 56.60 -
17 Krystallice McGriff FR Bayshore 52.36 59.49 42.24 -
18 Dustin Black SO Mariner 47.13 59.65 58.46 -
19 Deric Black SO Mariner 51.97 1:01.86 1:08.67 -
20 Drake Robl SO Bayshore 1:09.36 1:02.48 1:16.85 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Tyler Olby SR Charlotte 57.22 42.65 41.03 45.35 53.98 42.65 46.97 2
9 Xavier Piazza SR Cape Coral 52.86 1:09.38 51.76 1:02.22 55.06 53.41 58.37 -
10 Bruno Montrond JR Island Coast 46.54 1:02.05 1:05.93 1:04.27 55.40 1:02.61 56.51 -
11 Torey Mobely SO Southeast 53.50 40.69 1:01.31 48.49 55.73 57.96 1:05.21 -
12 Marcus Emilus SR Island Coast 40.82 58.15 47.53 46.41 55.91 46.97 40.82 -
13 Robert Morrow FR Ida Baker 57.67 1:00.47 50.40 56.55 55.99 58.23 44.80 -
15 Luis Philpotts JR Braden River 47.80 1:13.14 46.65 55.29 57.59 1:01.63 49.53 -
16 Tyler Charette SO Cape Coral 48.17 41.21 41.21 53.39 58.03 1:11.38 56.29 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jamaal Thomas SR Southeast 39.71 52.24 10
2 Antonio Hale JR Southeast 1:08.38 52.60 8
3 Derek Anders SO Braden River 50.51 52.61 6
4 Junior Pierre JR Charlotte 42.63 52.63 5
5 Frantz-ley Innocent SR Charlotte 49.06 52.75 4
6 Kirtis Denham FR North Fort Myers 1:02.11 53.08 3
8 Jackson Olmstead SO Ida Baker 1:04.08 54.77 1
  Tanner Wolfe JR Braden River DNF DNF -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 1:29.94 1:59.92 2:17.91 2:19.11 2:01.12 1:58.72 10
2 Christian Ortiz SR Charlotte 1:57.28 2:06.10 2:25.02 1:57.28 2:22.50 2:26.28 8
3 Alex den Boggende SO Braden River 1:49.88 2:07.76 2:37.15 1:57.54 2:26.93 1:43.49 6
4 Dominic Shannon SO Mariner 2:00.25 2:07.92 1:51.29 2:36.07 2:15.60 1:52.57 5
5 Justin Brown JR Braden River 2:45.86 2:08.57 1:39.00 1:54.43 1:51.86 2:04.72 4
6 Logan Burch SR Cape Coral 2:50.73 2:11.33 2:38.91 2:28.41 2:28.41 2:49.42 3
7 Aidan Lowery JR Charlotte 2:51.98 2:12.29 2:03.03 2:14.94 2:48.01 2:10.97 2
8 Simon Pettit SR Charlotte 1:48.45 2:13.88 2:32.63 2:36.64 2:33.97 2:54.05 1
9 Zac Phillips SR Ida Baker 2:42.75 2:15.62 2:21.05 2:48.17 2:33.25 2:19.69 -
10 Josh Ortega SR North Fort Myers 2:16.62 2:18.00 2:19.38 2:18.00 2:37.32 2:42.84 -
11 Dylan Howard SR Braden River 1:56.58 2:18.78 1:38.54 1:48.25 1:38.54 2:03.52 -
12 Andrew Zivkovic JR Cape Coral 2:20.75 2:19.35 1:52.88 1:40.34 2:24.93 1:37.55 -
13 Alejandro Charles Crowl SO Bayshore 1:43.55 2:19.93 2:00.34 2:52.12 2:26.93 2:29.73 -
14 Mason Menassa SO Cape Coral 1:52.00 2:20.00 2:13.00 2:10.20 2:20.00 2:56.40 -
15 Dalton Lyons SO Bayshore 2:02.68 2:24.33 3:04.75 2:45.98 1:41.04 3:07.63 -
16 Caeleb Spriggs FR Island Coast 2:48.47 2:26.49 1:52.80 2:41.14 2:19.17 2:08.92 -
17 Cooper Elliott FR Ida Baker 2:47.63 2:27.04 2:13.81 2:12.34 2:28.51 1:44.40 -
18 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 1:45.64 2:28.79 1:48.62 2:48.14 3:05.99 1:48.62 -
19 Carlos Troche JR North Fort Myers 2:02.91 2:29.88 2:01.41 3:07.35 2:23.89 1:55.41 -
20 Damen Dodds SO Bayshore 1:47.31 2:33.30 2:17.97 2:05.71 2:53.23 2:39.44 -
21 Christian Sanchez JR North Fort Myers 2:24.80 2:39.12 3:07.77 1:52.98 2:27.99 3:17.31 -
22 Anjay Montemoino FR Mariner 3:06.68 2:42.33 2:09.87 1:56.88 2:03.37 2:43.96 -
  Joseph Flecha JR Island Coast DNF DNF DNF DNF DNF DNF -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 5:19.34 4:03.04 6:04.56 4:42.60 4:00.21 10
2 Jake Jacoby SO Cape Coral 3:25.25 4:47.92 4:08.01 4:45.07 4:33.67 8
3 Zac Phillips SR Ida Baker 4:05.32 6:10.89 6:05.05 4:52.04 5:09.57 6
4 Joseph Flecha JR Island Coast 3:24.56 3:56.70 4:37.61 4:52.22 5:12.68 5
5 Caden Klossner JR Charlotte 6:13.14 5:31.35 4:04.78 4:58.51 4:31.65 4
6 Nazayer Franco FR Cape Coral 4:55.93 5:43.76 5:16.86 4:58.92 5:55.72 3
7 Simon Pettit SR Charlotte 6:01.69 6:19.93 5:28.26 5:03.94 5:10.02 2
8 Antonio Synder FR Island Coast 3:50.11 3:40.91 4:14.66 5:06.81 4:33.06 1
9 Santiago Guevara JR Braden River 5:09.73 3:49.20 3:49.20 5:09.73 6:08.58 -
10 Ruben Medina SO Braden River 5:56.22 4:20.19 3:39.93 5:09.75 5:50.02 -
11 Hazael Troche SR North Fort Myers 4:32.88 6:33.82 5:13.19 5:10.09 4:51.49 -
12 Xathan Piazza SR Cape Coral 6:43.99 6:31.47 5:38.23 5:13.17 5:53.89 -
13 Alex Lincoln-Velez SO Charlotte 6:00.23 4:30.97 3:46.34 5:18.78 6:48.04 -
14 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 6:03.30 4:30.06 3:54.70 5:21.50 5:21.50 -
15 Cooper Elliott FR Ida Baker 5:13.15 4:37.64 6:24.17 5:22.83 4:08.58 -
16 Andrew Stratton SO North Fort Myers 4:33.69 6:58.98 6:11.67 5:37.88 5:07.47 -
17 Anjay Montemoino FR Mariner 7:18.35 7:07.91 4:13.96 5:47.89 4:48.75 -
18 Jesus Us-Tiu SR Island Coast 6:46.02 7:31.92 6:14.25 5:53.06 5:46.00 -
19 Alan McDonald FR Bayshore 6:44.73 7:49.03 8:07.95 6:18.25 4:24.78 -

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Declan Ziomek JR Ida Baker 10:06.76 12:45.81 7:33.60 10:06.76 9:49.08 10
2 William Canales JR Cape Coral 7:48.00 12:02.73 9:58.33 8:47.24 9:52.40 8
3 Matthew Speruta SR Ida Baker 12:51.76 10:11.47 10:05.54 11:04.90 9:53.66 6
4 Ryan Kinney SR Ida Baker 9:25.58 11:37.55 8:16.46 11:06.13 10:28.42 5
5 Nekhi Perry SR North Fort Myers 10:58.39 7:51.20 9:34.48 8:23.48 10:45.48 4
6 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 12:24.61 12:37.67 10:13.97 13:23.39 10:53.16 3
7 Martin Campusano JR Cape Coral 11:13.38 10:47.23 8:16.86 13:50.28 10:53.76 2
8 Kaleb Mellott FR Charlotte 13:39.28 10:12.80 11:32.73 10:52.76 11:06.08 1
9 Caden Klossner JR Charlotte 14:00.68 14:34.86 14:34.86 9:13.62 11:23.48 -
10 Joseph Flecha JR Island Coast 12:32.13 15:25.70 14:27.84 12:03.20 12:03.20 -
11 Antonio Synder FR Island Coast 9:24.72 14:07.07 9:03.00 9:10.24 12:03.99 -
12 Aston Staton JR Braden River 8:31.53 9:29.99 11:41.52 15:06.13 12:10.75 -
13 Christopher Rode FR North Fort Myers 12:30.41 14:16.53 12:00.09 12:22.83 12:37.99 -
14 Jesus Us-Tiu SR Island Coast 9:41.12 12:38.69 15:28.18 13:51.33 13:27.11 -
  Alex Lincoln-Velez SO Charlotte DNF DNF DNF DNF DNF -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Glenn Green JR Island Coast 17.61 14.58 15.18 13.51 18.68 15.94 14.43 10 0.7
2 Decorey Cunningham SR Ida Baker 19.72 16.38 16.71 20.89 19.72 19.55 16.05 8 0.7
3 Pierre Holmes FR Island Coast 18.78 20.79 16.76 13.75 14.59 13.24 12.91 6 0.7
4 Colin Army SR Ida Baker 12.17 15.21 16.90 13.35 14.20 16.57 15.38 5 0.7
5 Marcus Schade SO Braden River 20.24 21.33 18.23 15.13 14.77 16.41 15.13 4 0.7
6 Justin Feliz SR Braden River 24.30 17.95 18.69 17.76 20.94 19.82 15.14 3 0.7
7 Tyler Chapin JR Charlotte 13.89 13.89 19.02 19.98 20.55 20.74 15.03 2 0.7
8 Edward Cellerini FR Charlotte 24.05 25.02 19.24 24.82 15.20 15.97 22.32 1 0.7
9 Diondre Joseph FR Ida Baker 17.97 21.65 20.42 22.26 14.91 23.08 19.61 - 5.6
10 Camden Hubbard FR Island Coast 15.14 16.38 20.73 26.54 20.11 21.56 21.36 - 5.6
11 Ryan Peters SO Braden River 18.93 25.95 21.27 15.96 19.15 18.08 25.95 - 5.6
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: 5.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Diondre Joseph FR Ida Baker 16.95 20.63 20.42 25.32 21.45 24.71 -
10 Camden Hubbard FR Island Coast 14.93 24.67 20.73 20.73 19.28 21.15 -
11 Ryan Peters SO Braden River 21.70 23.61 21.27 15.32 22.76 24.25 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Glenn Green JR Island Coast 15.18 10
2 Decorey Cunningham SR Ida Baker 16.71 8
3 Pierre Holmes FR Island Coast 16.76 6
4 Colin Army SR Ida Baker 16.90 5
5 Marcus Schade SO Braden River 18.23 4
6 Justin Feliz SR Braden River 18.69 3
7 Tyler Chapin JR Charlotte 19.02 2
8 Edward Cellerini FR Charlotte 19.24 1

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Colin Army SR Ida Baker 41.62 45.83 46.25 34.06 42.04 39.52 10
2 Decorey Cunningham SR Ida Baker 54.50 37.94 39.68 38.81 43.60 38.37 8
3 Vincent Classetti SR Cape Coral 35.95 56.56 38.14 42.97 43.84 46.47 6
4 Mattias Flamholc SR North Fort Myers 55.26 55.70 55.70 42.78 44.56 32.53 5
5 Tyler Chapin JR Charlotte 44.34 32.12 48.86 44.34 45.24 36.65 4
6 Glenn Green JR Island Coast 41.70 50.31 34.45 36.26 45.32 50.76 3
7 Josh Kelly SO Cape Coral 53.72 37.19 34.90 39.49 45.91 58.31 2
8 Justin Feliz SR Braden River 43.19 32.16 37.67 42.27 45.94 43.65 1
9 Marcus Schade SO Braden River 55.62 46.42 53.32 45.04 45.96 40.91 -
10 Pierre Holmes FR Island Coast 43.27 35.91 52.02 50.18 46.03 43.27 -
11 Edward Cellerini FR Charlotte 54.74 55.70 58.55 47.60 47.60 42.37 -
12 Jayden Gambill JR Charlotte 43.86 1:02.17 41.93 58.80 48.19 43.38 -
13 Diondre Joseph FR Ida Baker 42.75 37.34 34.89 38.82 49.13 38.33 -
14 Camden Hubbard FR Island Coast 48.27 1:04.69 37.32 53.74 49.76 59.72 -
  Ryan Peters SO Braden River DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Justin Feliz SR Braden River 40.89 53.29 45.94 41.35 38.13 51.92 1
10 Pierre Holmes FR Island Coast 37.29 54.78 46.03 48.80 41.89 35.91 -
11 Edward Cellerini FR Charlotte 53.32 39.99 47.60 33.80 41.89 59.98 -
12 Jayden Gambill JR Charlotte 52.53 1:01.21 48.19 33.74 51.57 56.87 -
13 Diondre Joseph FR Ida Baker 53.56 43.73 49.13 53.06 42.75 50.12 -
14 Camden Hubbard FR Island Coast 49.76 34.84 49.76 45.78 42.30 48.27 -
  Ryan Peters SO Braden River DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Colin Army SR Ida Baker 37.00 46.25 30.69 42.04 10
2 Decorey Cunningham SR Ida Baker 47.96 55.81 50.58 43.60 8
3 Vincent Classetti SR Cape Coral 32.88 39.90 56.12 43.84 6
4 Mattias Flamholc SR North Fort Myers 49.91 56.60 47.68 44.56 5
5 Tyler Chapin JR Charlotte 43.89 55.20 52.03 45.24 4
6 Glenn Green JR Island Coast 34.45 34.45 32.63 45.32 3
7 Josh Kelly SO Cape Coral 38.11 39.49 59.23 45.91 2
9 Marcus Schade SO Braden River 59.75 46.88 46.88 45.96 -

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ida Baker Declan Ziomek, Matthew Speruta, Ryan Kinney, Jacob Fritz 10:54.41 6:45.84 9:02.80 8:27.29 7:51.78 10
2 Cape Coral William Canales, Martin Campusano, Logan Burch, Jake Jacoby 7:37.04 10:11.09 10:16.23 8:33.52 6:14.87 8
3 Charlotte Alex Lincoln-Velez, Tyler Olby, Simon Pettit, Christian Ortiz 7:44.15 6:42.27 7:49.31 8:35.72 7:49.31 6
4 North Fort Myers Nekhi Perry, Carlos Troche, Mattias Flamholc, Josh Ortega 7:58.21 7:11.43 8:29.40 8:39.79 7:37.42 5
5 Braden River Justin Brown, Dylan Howard, Ruben Medina, Alex den Boggende 9:34.32 8:14.55 10:27.49 8:51.77 7:58.60 4
6 Island Coast Joseph Flecha, Christopher Singleton, Amare Archie, Antonio Synder 12:30.43 9:56.50 8:52.36 10:41.39 10:28.57 3

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Kaiden Crossdale JR Ida Baker 1.90m 6' 2.75" 10
  • 1.80
    O
  • 1.85
    O
  • 1.90
    O
  • 2.00
    XXX
2 Santino Arroyo JR North Fort Myers 1.85m 6' 0.75" 8
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XXX
3 Brayan Augustin JR Charlotte 1.85m 6' 0.75" 6
  • 1.80
    XXO
  • 1.85
    XO
  • 1.90
    XXX
4 Derek Anders SO Braden River 1.70m 5' 7" 5
  • 1.60
    O
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XXX
5 Jacob Autrey SO Ida Baker 1.70m 5' 7" 4
  • 1.65
    XO
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XXX
6 Kohen List JR Braden River 1.70m 5' 7" 3
  • 1.60
    O
  • 1.65
    XXO
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XXX
7 Connor Kenna FR Cape Coral 1.65m 5' 5" 2
  • 1.60
    O
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XXX
8 Bruno Montrond JR Island Coast 1.65m 5' 5" 1
  • 1.60
    XO
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XXX
  Andrew Zivkovic JR Cape Coral NH NH -
  • 1.60
    XXX
  Kaden Eagle FR Cape Coral NH NH -
  • 1.60
    XXX
  Scotty Olian JR North Fort Myers NH NH -
  • 1.60
    XXX
  Tyler Chapin JR Charlotte NH NH -
  • 1.60
    XXX

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Brennen Boucher SR North Fort Myers 3.60m 4.50m 3.13m 2.52m 3.67m 3.42m 3.60m 11' 9.75" 10
  • 3.30
    XO
  • 3.45
    O
  • 3.60
    O
  • 3.81
    XXX
2 Matthew Kelly SR Charlotte 3.45m 2.55m 3.21m 2.93m 2.42m 3.55m 3.42m 11' 3.75" 8
  • 3.45
    O
  • 3.60
    XXX
3 Dustin Castagna SO North Fort Myers 3.45m 3.31m 3.07m 4.49m 3.93m 4.28m 3.28m 11' 3.75" 6
  • 3.15
    O
  • 3.30
    XXO
  • 3.45
    O
  • 3.60
    XXX
4 Nick Coppola SO Ida Baker 3.15m 2.68m 3.91m 3.24m 2.74m 3.97m 3.12m 10' 4" 5
  • 2.85
    O
  • 3.00
    O
  • 3.15
    XO
  • 3.30
    XXX
5 Colin Keegan SO Charlotte 3.00m 3.33m 2.19m 2.40m 2.40m 2.79m 3.42m 9' 10" 4
  • 2.55
    O
  • 2.70
    O
  • 2.85
    O
  • 3.00
    XO
  • 3.15
    XXX
6 Dominic Castagna SR North Fort Myers 2.85m 2.17m 3.19m 3.68m 2.62m 3.02m 3.31m 9' 4.25" 3
  • 2.85
    O
  • 3.00
    XXX
7 Nicholas Kelly SR Charlotte 2.85m 3.45m 3.25m 2.79m 2.96m 2.08m 2.82m 9' 4.25" 2
  • 2.55
    O
  • 2.70
    XXO
  • 2.85
    O
  • 3.00
    XXX
8 Riley Nelson FR Ida Baker 2.55m 2.78m 3.16m 3.32m 2.60m 1.84m 2.73m 8' 4.25" 1
  • 2.40
    O
  • 2.55
    XXO
  • 2.70
    XXX

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Brayan Augustin JR Charlotte 5.33m 8.20m 5.40m 7.01m 6.03m 5.89m 6.94m 23' 0" 10
  • 6.02 (+0.0)
  • 6.58 (+0.0)
  • 7.01 (+0.0)
  • FOUL  
2 Hans Felien SR Ida Baker 4.73m 4.60m 8.24m 6.39m 4.98m 7.28m 7.73m 20' 11.75" 8
  • 5.57 (+0.0)
  • 6.25 (+0.0)
  • 6.39 (+0.0)
  • FOUL  
3 Avant Harris JR Charlotte 5.64m 6.45m 7.32m 6.20m 4.84m 7.01m 8.00m 20' 4.25" 6
  • 6.14 (+0.0)
  • 6.01 (+0.0)
  • 5.81 (+0.0)
  • 6.20 (+0.0)
4 Kaiden Crossdale JR Ida Baker 4.85m 4.31m 7.62m 5.91m 4.26m 5.32m 4.14m 19' 4.75" 5
  • 5.74 (+0.0)
  • FOUL  
  • 5.57 (+0.0)
  • 5.91 (+0.0)
5 Kirtis Denham FR North Fort Myers 4.37m 4.25m 4.19m 5.82m 7.39m 5.12m 5.47m 19' 1.25" 4
  • 5.66 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.82 (+0.0)
6 Malachi Brand JR Braden River 4.87m 4.99m 4.87m 5.73m 4.30m 7.28m 4.58m 18' 9.75" 3
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.73 (+0.0)
7 Steve Masson SR Cape Coral 6.75m 5.95m 5.95m 5.72m 5.89m 7.04m 6.12m 18' 9.25" 2
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.72 (+0.0)
  • 5.57 (+0.0)
8 Marcus Emilus SR Island Coast 5.06m 4.72m 7.34m 5.69m 6.32m 7.28m 6.26m 18' 8" 1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.64 (+0.0)
  • 5.69 (+0.0)
9 antonio Sumo SR Mariner 6.30m 5.34m 4.03m 5.68m 4.83m 6.87m 6.08m 18' 7.75" -
  • FOUL  
  • 5.68 (+0.0)
  • FOUL  
  • 5.58 (+0.0)
10 Jayden Gambill JR Charlotte 5.40m 6.80m 7.02m 5.57m 4.18m 7.02m 5.85m 18' 3.25" -
  • 5.57 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Marquis Carter SO Southeast FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Liam Carlson SO Bayshore FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Zachary Malpica SR Ida Baker FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  John Delesline SR Braden River FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Ryan Peters SO Braden River FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jamaal Thomas SR Southeast FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Nathaniel Clark SO Mariner FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Nascir Mims SO Southeast FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Juan Ayala SR Island Coast FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jonathan Fatal JR Island Coast FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Matthew Parker SR Cape Coral FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Josh Kelly SO Cape Coral FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Deric Black SO Mariner FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
9 antonio Sumo SR Mariner 6.19m 4.71m 5.06m 7.33m 5.68m 6.25m 18' 7.75" -
  Nathaniel Clark SO Mariner FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Deric Black SO Mariner FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Josh Kelly SO Cape Coral FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Matthew Parker SR Cape Coral FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Jonathan Fatal JR Island Coast FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Marquis Carter SO Southeast FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Ryan Peters SO Braden River FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  John Delesline SR Braden River FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Zachary Malpica SR Ida Baker FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Liam Carlson SO Bayshore FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Brayan Augustin JR Charlotte 6.59m 6.38m 8.48m 7.01m 23' 0" 10
2 Hans Felien SR Ida Baker 5.81m 5.43m 4.60m 6.39m 20' 11.75" 8
3 Avant Harris JR Charlotte 5.58m 7.50m 4.90m 6.20m 20' 4.25" 6
4 Kaiden Crossdale JR Ida Baker 5.26m 4.37m 5.97m 5.91m 19' 4.75" 5
5 Kirtis Denham FR North Fort Myers 4.13m 7.39m 6.23m 5.82m 19' 1.25" 4
6 Malachi Brand JR Braden River 4.76m 5.27m 6.76m 5.73m 18' 9.75" 3
7 Steve Masson SR Cape Coral 5.72m 5.49m 7.32m 5.72m 18' 9.25" 2
8 Marcus Emilus SR Island Coast 5.58m 7.28m 6.83m 5.69m 18' 8" 1
10 Jayden Gambill JR Charlotte 3.90m 4.85m 5.18m 5.57m 18' 3.25" -
  Juan Ayala SR Island Coast FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Nascir Mims SO Southeast FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Jamaal Thomas SR Southeast FOUL FOUL FOUL FOUL NM -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Redjy Dorcely JR North Fort Myers 14.15m 12.20m 13.18m 40' 0.5" 10
  • 11.44 (+0.0)
  • 11.54 (+0.0)
  • 12.20 (+0.0)
  • FOUL  
2 Steve Masson SR Cape Coral 14.76m 11.90m 10.47m 39' 0.5" 8
  • 11.85 (+0.0)
  • 11.62 (+0.0)
  • 11.82 (+0.0)
  • 11.90 (+0.0)
3 Marcus Emilus SR Island Coast 13.31m 11.47m 14.22m 37' 7.75" 6
  • 10.92 (+0.0)
  • 11.47 (+0.0)
  • 11.34 (+0.0)
  • FOUL  
4 Isaiah Rodney JR North Fort Myers 13.09m 11.19m 14.44m 36' 8.5" 5
  • 11.19 (+0.0)
  • FOUL  
  • 11.09 (+0.0)
  • 10.89 (+0.0)
5 Kaiden Crossdale JR Ida Baker 12.51m 11.17m 13.29m 36' 7.75" 4
  • 11.17 (+0.0)
  • 10.91 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Jeremiah Babbs FR Island Coast 12.00m 11.11m 10.00m 36' 5.5" 3
  • 9.90 (+0.0)
  • 10.62 (+0.0)
  • 10.91 (+0.0)
  • 11.11 (+0.0)
7 Hans Felien SR Ida Baker 11.93m 11.05m 8.40m 36' 3" 2
  • 11.05 (+0.0)
  • 10.91 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Jonathan Fatal JR Island Coast 9.04m 10.76m 11.62m 35' 3.75" 1
  • 10.76 (+0.0)
  • 10.70 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Tyler Chapin JR Charlotte 12.01m 10.63m 13.71m 34' 10.5" -
  • FOUL  
  • 10.13 (+0.0)
  • 9.85 (+0.0)
  • 10.63 (+0.0)
10 John Delesline SR Braden River 10.50m 10.40m 10.92m 34' 1.5" -
  • 10.40 (+0.0)
  • 10.09 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
  Santino Arroyo JR North Fort Myers FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Justin Feliz SR Braden River FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Kohen List JR Braden River FOUL FOUL FOUL NM -
  Decorey Cunningham SR Ida Baker FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jayden Gambill JR Charlotte FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Keon Anderson SR Island Coast 11.38m 15.38m 50' 5.5" 10
  • 15.36  
  • 15.38  
  • 15.25  
  • 14.80  
2 Tyler Nonnombre SR Southeast 13.25m 13.95m 45' 9.25" 8
  • 12.77  
  • 13.84  
  • 13.75  
  • 13.95  
3 Ashton Rivera SR Cape Coral 17.29m 13.30m 43' 7.75" 6
  • 13.30  
  • 12.96  
  • FOUL  
  • FOUL  
4 Jeremiah Edmond JR Island Coast 14.26m 12.62m 41' 5" 5
  • 12.62  
  • FOUL  
  • 12.17  
  • 12.17  
5 Gavin Lepore JR North Fort Myers 14.43m 12.13m 39' 9.75" 4
  • 12.13  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.93  
6 Casey Wood JR Charlotte 12.24m 11.88m 38' 11.75" 3
  • FOUL  
  • 11.05  
  • 11.50  
  • 11.88  
7 Brady Biolchini SR Cape Coral 13.14m 11.84m 38' 10.25" 2
  • 11.80  
  • 11.84  
  • 11.40  
  • 11.49  
8 Geard Lubin JR Charlotte 14.36m 11.58m 38' 0" 1
  • FOUL  
  • 11.58  
  • FOUL  
  • 11.20  
9 Layton Breckenridge JR Ida Baker 10.40m 11.56m 37' 11.25" -
  • 11.43  
  • 11.56  
  • 11.10  
  • FOUL  
10 LaDerrion Davis JR Southeast 10.24m 11.25m 36' 11" -
  • FOUL  
  • 11.25  
  • 11.10  
  • FOUL  
11 John Delesline SR Braden River 12.88m 11.10m 36' 5" -
  • FOUL  
  • 11.10  
  • FOUL  
  • 11.05  
  Micah Fedd SO Braden River FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jonathan Aloula SO Bayshore FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Cody Bonis JR Bayshore FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Clayton Hughes-Wickersham FR Bayshore FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Christian Dutschke JR Ida Baker FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Zachary Malpica SR Ida Baker FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Tyler Ricker SR Braden River FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Andres Duarte-Ponce SR Southeast FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Huriel Garcia Garcia JR Island Coast FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Owen Pelegrino JR Cape Coral FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
10 LaDerrion Davis JR Southeast 11.25m 36' 11" -
11 John Delesline SR Braden River 11.10m 36' 5" -
  Owen Pelegrino JR Cape Coral FOUL NM -
  Huriel Garcia Garcia JR Island Coast FOUL NM -
  Andres Duarte-Ponce SR Southeast FOUL NM -
  Micah Fedd SO Braden River FOUL NM -
  Zachary Malpica SR Ida Baker FOUL NM -
  Christian Dutschke JR Ida Baker FOUL NM -
  Clayton Hughes-Wickersham FR Bayshore FOUL NM -
  Jonathan Aloula SO Bayshore FOUL NM -
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Keon Anderson SR Island Coast 15.38m 50' 5.5" 10
2 Tyler Nonnombre SR Southeast 13.95m 45' 9.25" 8
3 Ashton Rivera SR Cape Coral 13.30m 43' 7.75" 6
4 Jeremiah Edmond JR Island Coast 12.62m 41' 5" 5
5 Gavin Lepore JR North Fort Myers 12.13m 39' 9.75" 4
6 Casey Wood JR Charlotte 11.88m 38' 11.75" 3
7 Brady Biolchini SR Cape Coral 11.84m 38' 10.25" 2
8 Geard Lubin JR Charlotte 11.58m 38' 0" 1
9 Layton Breckenridge JR Ida Baker 11.56m 37' 11.25" -
  Tyler Ricker SR Braden River FOUL NM -
  Cody Bonis JR Bayshore FOUL NM -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Keon Anderson SR Island Coast 45.00m 147' 8" 10
  • 44.19  
  • 44.82  
  • 42.23  
  • 45.00  
2 Jeremiah Edmond JR Island Coast 37.23m 122' 2" 8
  • 36.42  
  • 37.23  
  • 33.80  
  • 36.69  
3 Alex den Boggende SO Braden River 36.95m 121' 3" 6
  • 34.58  
  • 32.68  
  • 35.40  
  • 36.95  
4 Jacob Pucin JR North Fort Myers 35.61m 116' 10" 5
  • 35.61  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 32.12  
5 Ashton Rivera SR Cape Coral 34.95m 114' 8" 4
  • 34.95  
  • 33.03  
  • 31.43  
  • FOUL  
6 Nathaniel Miller JR North Fort Myers 34.36m 112' 9" 3
  • 32.97  
  • 33.69  
  • 31.45  
  • 34.36  
7 Ofil Ramos JR Island Coast 33.22m 109' 0" 2
  • 33.22  
  • 28.74  
  • 29.35  
  • FOUL  
8 Cody Bonis JR Bayshore 32.96m 108' 2" 1
  • 31.34  
  • 32.96  
  • 31.68  
  • 29.62  
9 Tyler Ricker SR Braden River 30.80m 101' 0" -
  • 30.39  
  • FOUL  
  • 30.63  
  • 30.80  
10 Dillon Baty JR Mariner 30.22m 99' 2" -
  • 28.57  
  • 30.22  
  • 29.28  
  • FOUL  
11 Andres Duarte-Ponce SR Southeast 30.02m 98' 6" -
  • 27.39  
  • FOUL  
  • 26.21  
  • 30.02  
12 Casey Wood JR Charlotte 29.58m 97' 0" -
  • 26.93  
  • FOUL  
  • 29.58  
  • 28.57  
13 Gabriel Warren JR Mariner 27.19m 89' 2" -
  • 24.37  
  • 27.19  
  • FOUL  
  • FOUL  
14 Jonathan Aloula SO Bayshore 26.70m 87' 7" -
  • 24.96  
  • 25.90  
  • 26.18  
  • 26.70  
15 Micah Fedd SO Braden River 26.61m 87' 4" -
  • 26.53  
  • 26.61  
  • FOUL  
  • FOUL  
16 Josh Salley SR Charlotte 25.76m 84' 6" -
  • 22.45  
  • FOUL  
  • 25.76  
  • FOUL  
17 Clayton Hughes-Wickersham FR Bayshore 22.45m 73' 8" -
  • FOUL  
  • 22.45  
  • FOUL  
  • FOUL  
18 Octavio Meseguer FR Ida Baker 21.54m 70' 8" -
  • 21.54  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
19 Owen Pelegrino JR Cape Coral 20.00m 65' 7" -
  • 20.00  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
20 Gage Blanchard FR Ida Baker 18.66m 61' 3" -
  • 18.66  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
21 Christian Dutschke JR Ida Baker 18.50m 60' 8" -
  • 18.50  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
22 Tyler Nonnombre SR Southeast 15.19m 49' 10" -
  • 15.19  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
11 Andres Duarte-Ponce SR Southeast 30.02m 32.12m 22.52m 24.62m 27.32m 98' 6" -
13 Gabriel Warren JR Mariner 27.19m 28.55m 29.64m 33.72m 21.21m 89' 2" -
14 Jonathan Aloula SO Bayshore 26.70m 22.16m 24.03m 32.57m 19.49m 87' 7" -
15 Micah Fedd SO Braden River 26.61m 24.22m 34.59m 21.55m 21.55m 87' 4" -
16 Josh Salley SR Charlotte 25.76m 28.08m 24.73m 18.03m 32.46m 84' 6" -
17 Clayton Hughes-Wickersham FR Bayshore 22.45m 19.76m 27.84m 18.86m 26.94m 73' 8" -
18 Octavio Meseguer FR Ida Baker 21.54m 15.72m 26.28m 27.57m 26.49m 70' 8" -
19 Owen Pelegrino JR Cape Coral 20.00m 17.60m 14.80m 19.40m 20.80m 65' 7" -
20 Gage Blanchard FR Ida Baker 18.66m 23.88m 17.73m 15.49m 21.83m 61' 3" -
21 Christian Dutschke JR Ida Baker 18.50m 14.43m 19.24m 23.87m 19.61m 60' 8" -
22 Tyler Nonnombre SR Southeast 15.19m 15.80m 15.19m 11.24m 12.00m 49' 10" -
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Keon Anderson SR Island Coast 45.00m 45.00m 32.85m 58.50m 147' 8" 10
2 Jeremiah Edmond JR Island Coast 35.00m 37.23m 36.11m 26.81m 122' 2" 8
3 Alex den Boggende SO Braden River 35.47m 36.95m 42.49m 31.41m 121' 3" 6
4 Jacob Pucin JR North Fort Myers 42.02m 35.61m 30.27m 38.81m 116' 10" 5
5 Ashton Rivera SR Cape Coral 32.85m 34.95m 33.90m 40.54m 114' 8" 4
6 Nathaniel Miller JR North Fort Myers 38.83m 34.36m 31.95m 33.67m 112' 9" 3
7 Ofil Ramos JR Island Coast 26.24m 33.22m 25.58m 32.56m 109' 0" 2
8 Cody Bonis JR Bayshore 29.00m 32.96m 37.24m 36.92m 108' 2" 1
9 Tyler Ricker SR Braden River 25.26m 30.80m 21.87m 32.34m 101' 0" -
10 Dillon Baty JR Mariner 22.06m 30.22m 35.96m 23.57m 99' 2" -
12 Casey Wood JR Charlotte 23.37m 29.58m 36.38m 20.71m 97' 0" -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Kohen List JR Braden River 37.98m 43.10m 37.55m 42.67m 50.78m 43.95m 140' 0" 10
  • 41.34  
  • 42.67  
  • 40.44  
  • FOUL  
2 Ofil Ramos JR Island Coast 40.87m 44.24m 54.35m 42.13m 48.45m 47.19m 138' 3" 8
  • 38.62  
  • 42.13  
  • 41.34  
  • 41.73  
3 Zachary Malpica SR Ida Baker 40.27m 41.91m 30.00m 41.09m 45.61m 28.76m 134' 10" 6
  • 32.80  
  • 37.17  
  • FOUL  
  • 41.09  
4 Owen Fite FR North Fort Myers 45.14m 38.69m 32.24m 40.30m 39.49m 51.18m 132' 3" 5
  • 39.26  
  • 40.30  
  • 34.22  
  • 38.07  
5 JORGE ACOSTA HERRERA JR Island Coast 50.13m 41.58m 48.58m 38.86m 38.08m 45.08m 127' 6" 4
  • 33.52  
  • 36.95  
  • 38.86  
  • 37.25  
6 Cael Newton JR Charlotte 26.17m 35.14m 45.60m 37.38m 46.73m 43.73m 122' 8" 3
  • 37.38  
  • 37.02  
  • 36.95  
  • 37.15  
7 Dylan Howard SR Braden River 33.47m 31.00m 36.29m 35.23m 35.58m 31.00m 115' 7" 2
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 31.29  
  • 35.23  
8 Christian Dutschke JR Ida Baker 28.77m 24.03m 40.28m 33.85m 27.42m 36.56m 111' 1" 1
  • FOUL  
  • 31.74  
  • FOUL  
  • 33.85  
9 Gage Blanchard FR Ida Baker 25.88m 37.98m 30.92m 33.61m 24.87m 32.94m 110' 3" -
  • 30.29  
  • 33.61  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Huriel Garcia Garcia JR Island Coast 24.85m 23.34m 21.52m 30.31m 33.64m 27.58m 99' 5" -
  • FOUL  
  • 30.31  
  • FOUL  
  • FOUL  
11 Josh Salley SR Charlotte 28.53m 30.77m 27.97m 27.97m 29.09m 26.29m 91' 9" -
  • FOUL  
  • 27.97  
  • FOUL  
  • FOUL  
12 Tyler Ricker SR Braden River 34.50m 25.32m 21.42m 27.82m 32.27m 26.99m 91' 3" -
  • 27.82  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
13 Elijah Blasetti JR North Fort Myers 21.64m 27.93m 17.61m 25.16m 27.93m 23.40m 82' 6" -
  • FOUL  
  • 25.16  
  • FOUL  
  • FOUL