April 22, 2022
|
Estero - Estero, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Darielle Joyner SO Southeast 48.35 54.16 42.55 39.65 55.61 48.84 10
2 Adriana Iorfida JR Charlotte 50.18 46.67 54.70 41.15 49.18 37.14 8
3 Noel Davis FR North Fort Myers 51.71 49.13 54.82 1:07.23 50.68 58.44 6
4 Ronasia Bundrage JR Braden River 51.88 1:00.70 59.15 52.40 1:01.22 50.33 5
5 GiGi Molloy SR North Fort Myers 55.22 1:06.27 45.84 42.52 51.36 1:09.58 4
6 Dahlia Diaz SO Mariner 55.70 1:03.50 46.24 46.24 1:11.86 40.67 3
7 Brooke Hankinson FR North Fort Myers 58.04 1:05.59 1:02.69 41.79 54.56 49.34 2
8 Kassidy Alflen JR Braden River 58.69 42.26 56.93 1:09.26 1:09.26 1:13.37 1
9 Khiya Sterling FR Charlotte 59.14 1:16.29 54.41 1:05.06 42.58 41.40 -
10 Naiysa Louis FR Ida Baker 59.62 1:06.18 55.45 44.72 53.66 1:10.36 -
11 Mikaela Barton JR Braden River 1:02.32 1:06.69 56.09 1:11.05 52.98 1:14.79 -
12 Tianna Campbell SO Island Coast 1:02.55 55.67 1:14.44 50.67 54.42 46.92 -
13 Leila Solis SO Island Coast 1:04.78 1:04.78 1:10.61 58.31 1:13.85 52.48 -
14 Alexus Gonzalez SR Island Coast 1:09.67 1:27.09 1:25.70 1:22.91 1:19.43 1:07.58 -
15 Bailey Sinkus JR Mariner 1:12.14 1:23.69 1:33.06 1:07.09 55.55 1:33.06 -
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Dahlia Diaz SO Mariner 1:09.63 1:05.17 55.70 1:06.84 42.34 1:05.73 3
7 Brooke Hankinson FR North Fort Myers 47.02 1:00.37 58.04 1:02.11 48.76 1:06.17 2
10 Naiysa Louis FR Ida Baker 1:06.78 59.62 59.62 51.28 57.24 1:12.74 -
11 Mikaela Barton JR Braden River 47.37 1:06.06 1:02.32 52.35 46.74 57.34 -
12 Tianna Campbell SO Island Coast 1:18.19 1:16.31 1:02.55 1:01.93 49.42 1:13.19 -
13 Leila Solis SO Island Coast 55.71 1:14.50 1:04.78 55.07 1:08.67 1:21.63 -
14 Alexus Gonzalez SR Island Coast 1:20.82 57.83 1:09.67 1:00.62 1:21.52 1:22.21 -
15 Bailey Sinkus JR Mariner 1:28.74 1:15.03 1:12.14 1:06.37 53.39 1:25.85 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Darielle Joyner SO Southeast 56.09 33.85 33.85 34.33 56.57 48.35 58.99 10
2 Adriana Iorfida JR Charlotte 49.18 1:04.74 1:00.72 1:04.74 53.19 50.18 46.17 8
3 Noel Davis FR North Fort Myers 1:05.16 51.71 1:04.12 1:01.02 1:03.09 51.71 59.47 6
4 Ronasia Bundrage JR Braden River 48.77 50.33 50.85 49.29 51.88 51.88 52.40 5
5 GiGi Molloy SR North Fort Myers 56.88 47.49 1:05.72 49.70 1:07.92 55.22 40.87 4
8 Kassidy Alflen JR Braden River 58.69 1:07.50 57.52 44.61 1:09.85 58.69 46.96 1
9 Khiya Sterling FR Charlotte 42.58 1:09.20 1:13.34 1:00.33 46.72 59.14 1:08.61 -