April 26, 2022
|
Spoto - Riverview, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Douglas Yoder SO Robinson 3:32.97 4:51.74 5:47.17 3:32.97 10
2 Gabriel Vasquez SR Brandon 3:28.82 4:54.11 3:49.41 6:19.41 8
3 Luis Perez JR King 5:11.20 4:56.38 6:22.33 5:28.99 6
4 James Alexander JR Spoto 6:07.71 4:56.54 5:20.27 3:27.58 5
5 Patrick Alexander JR Spoto 4:34.47 5:08.39 3:51.30 5:33.07 4
6 Donald Moore SO Sumner 6:38.05 5:13.42 6:19.24 4:35.81 3
7 Arnold Moran JR Hillsborough 6:52.94 5:22.61 6:07.78 6:52.94 2
8 Jordan Palmer FR Robinson 4:26.48 5:28.98 5:35.56 4:59.38 1
9 Joseph Behrmann JR Sumner 6:03.21 5:33.22 6:29.87 5:46.55 -
10 Gabriel Jones SO Brandon 7:20.22 5:38.63 4:47.84 6:22.66 -
11 Devin Baker FR Sumner 4:45.07 5:39.36 6:37.06 4:55.25 -
12 Victor Padilla FR Spoto 4:35.08 5:43.84 6:21.67 7:20.12 -
13 Nicolas Fernandez JR King 4:30.84 5:47.22 6:35.83 5:50.70 -
14 Dakota Carney JR East Bay 5:54.33 5:50.82 6:43.45 4:12.59 -
15 Anthony Joannides JR King 4:45.09 5:56.36 4:30.84 4:37.96 -
16 Brandon McClain JR Jefferson 7:25.76 6:11.46 4:23.74 4:27.46 -
17 Mikenson Albert JR Middleton 4:59.04 6:13.79 5:36.42 4:25.39 -
18 Felix Matos JR East Bay 7:05.55 6:19.95 6:57.95 8:06.34 -
19 Owen Bigelow SO Hillsborough 6:44.77 6:21.85 5:43.67 7:22.95 -
20 Juan Martes SR Blake 5:13.74 6:22.61 5:17.57 7:58.27 -
21 Maxwell Haman FR Blake 7:55.26 6:23.27 8:10.59 7:09.27 -
22 Andrew Bryant JR Middleton 5:52.07 6:35.58 6:43.50 4:56.69 -
23 Joshua Dibble FR East Bay 6:59.61 6:35.85 7:03.56 5:44.39 -
  Akhilesh Peddu SR Middleton NT NT NT NT   
  Patrick Fethiere SR Leto DNS DNS DNS DNS   
  Blaine Jones SR Brandon DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Luis Perez JR King 5:28.99 5:46.77 4:56.38 6:07.52 4:56.38 3:57.11 6
10 Gabriel Jones SO Brandon 4:34.29 6:12.50 7:13.45 6:59.91 5:38.63 4:37.68 -
12 Victor Padilla FR Spoto 7:27.00 6:49.17 4:07.57 6:56.05 5:43.84 7:13.24 -
14 Dakota Carney JR East Bay 7:18.53 4:40.66 5:15.74 7:11.51 5:50.82 5:08.73 -
16 Brandon McClain JR Jefferson 4:38.60 5:23.17 7:10.90 7:22.04 6:11.46 6:15.18 -
17 Mikenson Albert JR Middleton 4:25.39 7:50.98 6:51.17 6:39.96 6:13.79 7:58.46 -
18 Felix Matos JR East Bay 5:34.36 7:01.75 6:16.15 7:51.14 6:19.95 5:22.96 -
19 Owen Bigelow SO Hillsborough 4:27.30 6:44.77 5:24.58 4:42.57 6:21.85 5:32.21 -
20 Juan Martes SR Blake 4:58.44 7:00.88 8:17.40 6:22.61 6:22.61 5:52.01 -
21 Maxwell Haman FR Blake 5:48.78 6:00.28 8:06.76 8:06.76 6:23.27 4:32.13 -
22 Andrew Bryant JR Middleton 7:50.74 7:23.05 4:40.87 6:59.32 6:35.58 5:24.38 -
23 Joshua Dibble FR East Bay 5:04.81 7:58.98 5:00.85 7:55.02 6:35.85 7:11.48 -
  Akhilesh Peddu SR Middleton NT NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Douglas Yoder SO Robinson 5:32.59 4:51.74 5:18.00 10
2 Gabriel Vasquez SR Brandon 5:00.00 4:54.11 5:52.94 8
4 James Alexander JR Spoto 6:19.58 4:56.54 4:32.82 5
5 Patrick Alexander JR Spoto 5:29.98 5:08.39 4:22.14 4
6 Donald Moore SO Sumner 3:48.80 5:13.42 4:32.68 3
7 Arnold Moran JR Hillsborough 4:14.87 5:22.61 6:46.49 2
8 Jordan Palmer FR Robinson 4:06.74 5:28.98 6:08.46 1
9 Joseph Behrmann JR Sumner 7:09.86 5:33.22 6:06.55 -
11 Devin Baker FR Sumner 6:50.63 5:39.36 7:14.38 -
13 Nicolas Fernandez JR King 7:24.45 5:47.22 5:02.09 -
15 Anthony Joannides JR King 4:16.58 5:56.36 4:09.46 -
  Patrick Fethiere SR Leto DNS DNS DNS   
  Blaine Jones SR Brandon DNS DNS DNS