April 22, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 2A Region Qualifier

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:54.43 2:50.10 2:47.22 2:54.43 2:24.15 1:58.21 10
2 Nina Starvaggi SR Gulliver Prep 2:43.18 1:53.78 2:41.68 2:40.18 2:29.70 1:55.27 8
3 Victoria Trap SR Carrollton 2:42.88 2:41.37 3:08.52 2:05.18 2:30.81 3:03.99 6
4 Kennedy Hagen SO Ransom Everglades 2:24.10 2:31.76 3:14.68 2:07.23 2:33.29 2:47.09 5
5 Patricia Drulard SO Ransom Everglades 2:15.00 2:45.69 2:57.96 1:48.93 2:33.41 2:48.76 4
6 Alexa Leon 8 Carrollton 2:05.88 2:05.88 2:52.50 1:48.78 2:35.40 3:03.38 3
7 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 2:20.07 3:11.59 2:42.61 1:55.92 2:41.00 3:26.08 2
8 Mariam Osman SO Immaculata-LaSalle 2:03.26 2:22.98 3:28.72 2:42.70 2:44.34 1:59.97 1
9 Stephanie Triana JR Miami Sunset 3:32.21 2:42.86 3:09.18 2:59.31 2:44.50 2:46.15 -
10 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:02.10 2:00.45 3:11.40 1:58.80 2:45.00 2:02.10 -
11 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 2:01.29 3:22.69 2:11.25 2:29.53 2:46.14 3:16.05 -
12 Gabriella Cuesta FR St. Brendan 2:51.64 2:51.64 3:28.66 2:29.76 2:48.27 3:06.78 -
13 Paola Montejo SR St. Brendan 3:02.26 2:48.63 2:17.97 2:29.89 2:50.33 2:53.74 -
14 Allegra De Armas 8 Carrollton 2:35.33 3:07.76 2:06.31 3:11.18 2:50.69 1:59.49 -
15 Laira Anaya FR Key West 3:39.41 2:32.56 3:23.98 2:29.13 2:51.41 2:11.99 -
16 Sophie Lamelas JR Westminster Christian 3:27.58 2:10.38 3:31.01 3:39.59 2:51.55 3:22.43 -
17 Georgia Strump JR Westminster Christian 3:02.30 2:46.82 3:38.42 2:22.75 2:51.98 2:27.91 -
18 Mia Campbell FR Ransom Everglades 3:09.59 2:05.82 3:31.99 2:14.44 2:52.35 3:31.99 -
19 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:09.87 3:39.92 2:46.24 3:08.75 2:53.16 2:25.46 -
20 Peilin Aguilar-Hou FR Immaculata-LaSalle 2:31.31 3:06.10 2:48.71 2:27.84 2:53.92 2:10.44 -
21 Marcella Orlandini FR Immaculata-LaSalle 2:19.25 2:55.80 2:08.81 3:16.69 2:54.06 3:41.06 -
22 Sierra Tiensor JR Key West 3:45.29 3:29.32 2:52.07 3:02.72 2:57.39 3:29.32 -
23 Ellie Snodgrass JR Coral Shores 3:39.48 3:50.28 2:45.51 2:41.91 2:59.90 2:13.13 -
24 Carissa Haughley SR Key West 4:01.96 4:00.07 3:20.38 2:46.35 3:09.03 2:23.67 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 3:11.59 2:41.00 3:11.59 3:09.98 1:59.14 2:55.49 2:26.51 2
11 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 3:02.76 2:46.14 3:19.37 2:41.16 3:32.66 3:14.39 2:12.92 -
12 Gabriella Cuesta FR St. Brendan 3:00.05 2:48.27 2:26.40 2:51.64 3:16.88 2:26.40 2:19.67 -
13 Paola Montejo SR St. Brendan 2:33.30 2:50.33 2:41.82 2:52.04 2:38.41 2:17.97 3:29.51 -
15 Laira Anaya FR Key West 3:42.84 2:51.41 2:59.98 3:11.98 3:01.70 2:23.99 3:20.55 -
16 Sophie Lamelas JR Westminster Christian 2:42.98 2:51.55 3:05.28 2:32.68 2:15.53 2:37.83 2:41.26 -
17 Georgia Strump JR Westminster Christian 3:36.70 2:51.98 2:21.03 3:38.42 3:19.50 3:09.18 3:22.94 -
20 Peilin Aguilar-Hou FR Immaculata-LaSalle 3:46.10 2:53.92 2:01.75 2:10.44 3:14.79 3:23.49 2:29.58 -
22 Sierra Tiensor JR Key West 3:06.26 2:57.39 2:27.24 3:02.72 2:27.24 2:23.69 3:13.36 -
23 Ellie Snodgrass JR Coral Shores 3:07.10 2:59.90 2:47.31 2:18.53 2:31.12 3:43.08 2:18.53 -
24 Carissa Haughley SR Key West 2:53.91 3:09.03 3:22.27 3:27.94 2:27.45 4:01.96 2:35.01 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:24.15 2:45.78 10
2 Nina Starvaggi SR Gulliver Prep 2:29.70 2:20.72 8
3 Victoria Trap SR Carrollton 2:30.81 2:38.35 6
4 Kennedy Hagen SO Ransom Everglades 2:33.29 2:28.70 5
5 Patricia Drulard SO Ransom Everglades 2:33.41 2:48.76 4
6 Alexa Leon 8 Carrollton 2:35.40 3:20.47 3
8 Mariam Osman SO Immaculata-LaSalle 2:44.34 2:39.41 1
9 Stephanie Triana JR Miami Sunset 2:44.50 2:14.89 -
10 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:45.00 1:58.80 -
14 Allegra De Armas 8 Carrollton 2:50.69 3:24.83 -
18 Mia Campbell FR Ransom Everglades 2:52.35 2:07.54 -
19 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:53.16 2:13.34 -
21 Marcella Orlandini FR Immaculata-LaSalle 2:54.06 3:39.32 -