April 16, 2022
|
Souhegan - Amherst, NH

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brynna Anderson SO Alvirne 6:04.93 6:30.48 6:59.67 7:54.41 6:23.18 5:53.99 5:24.79 10
2 Victoria Cornaro SR Milford 6:07.10 4:35.33 4:27.99 7:31.54 6:58.50 7:31.54 6:14.45 8
3 Kendall Larson SR Con-Val 6:15.68 7:34.58 5:34.36 7:34.58 7:00.77 7:08.28 7:30.82 6
4 Carly Eaton FR Winnacunnet 6:22.74 5:02.37 4:47.06 7:08.67 5:48.30 6:07.43 4:58.54 4
5 Emma Schaumloffel SO Mascenic Regional 6:25.94 7:00.68 4:49.46 8:10.15 4:45.60 7:43.13 8:06.29 2
6 Ava Burness SO Winnacunnet 6:29.93 4:32.95 7:05.03 5:47.04 7:44.02 5:54.84 5:27.55 1
7 Lauren Muldoon SO Winnacunnet 6:39.27 6:03.34 6:55.24 5:59.35 4:39.49 5:39.38 4:55.46 -
8 Victoria Smith SR Mascenic Regional 6:41.79 5:13.40 4:57.33 8:34.30 7:54.12 5:57.60 7:54.12 -
9 Brielle Shippee JR Mascenic Regional 6:42.16 8:06.62 5:53.90 8:38.79 7:50.53 5:41.84 8:34.77 -
10 Madeleine Glover SR Souhegan 6:43.91 6:11.60 7:20.27 8:12.77 8:37.01 6:27.76 6:43.91 -
11 Amelia Smith SO Mascenic Regional 6:54.40 8:17.28 8:21.43 7:44.13 5:27.38 7:35.84 8:54.58 -
12 Elizabeth Petrov JR Con-Val 7:04.66 9:12.06 5:01.51 5:35.49 7:30.14 6:39.18 9:07.82 -
13 Sophia Ellsworth SO Winnacunnet 7:23.31 9:36.31 7:49.91 6:16.82 8:34.24 5:54.65 7:05.58 -
14 Florence Schaumloffel SO Mascenic Regional 7:25.14 7:02.89 7:25.14 7:25.14 5:11.60 8:09.66 8:54.17 -
15 Courtney Wood SO Merrimack 7:33.86 5:22.24 9:50.02 6:25.79 6:30.32 8:01.10 9:27.33 -
16 Bridgette Hidalgo FR Campbell 7:42.25 5:55.94 6:32.92 5:23.58 9:10.08 8:42.35 5:55.94 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Victoria Smith SR Mascenic Regional 5:29.47 6:41.79 -
10 Madeleine Glover SR Souhegan 5:39.29 6:43.91 -
11 Amelia Smith SO Mascenic Regional 7:02.69 6:54.40 -
12 Elizabeth Petrov JR Con-Val 5:43.98 7:04.66 -
13 Sophia Ellsworth SO Winnacunnet 8:20.94 7:23.31 -
14 Florence Schaumloffel SO Mascenic Regional 7:47.40 7:25.14 -
15 Courtney Wood SO Merrimack 5:49.48 7:33.86 -
16 Bridgette Hidalgo FR Campbell 5:37.45 7:42.25 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Brynna Anderson SO Alvirne 6:04.93 5:32.09 10
2 Victoria Cornaro SR Milford 6:07.10 5:04.70 8
3 Kendall Larson SR Con-Val 6:15.68 5:38.12 6
4 Carly Eaton FR Winnacunnet 6:22.74 7:54.60 4
5 Emma Schaumloffel SO Mascenic Regional 6:25.94 8:06.29 2
6 Ava Burness SO Winnacunnet 6:29.93 7:28.42 1
7 Lauren Muldoon SO Winnacunnet 6:39.27 5:19.42 -
9 Brielle Shippee JR Mascenic Regional 6:42.16 5:49.88 -