May 6, 2022
|
Stevens - Claremont, NH

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tobin Durham Senior Thetford Academy 4:14.14 5:14.91 3:43.75 5:12.14 4:52.81 4:36.23 10
2 Mack Levy JR Hanover 4:29.70 4:57.79 4:46.55 3:36.32 5:25.88 4:40.93 8
3 Thomas Wolfe JR Lebanon 4:54.43 6:08.75 5:17.30 3:40.11 4:31.56 4:45.85 6
4 Carson Jones JR Lebanon 6:08.90 4:54.53 3:46.10 5:30.23 5:42.13 4:57.50 5
5 Ben Mattern Sophomore Thetford Academy 4:49.48 4:28.59 4:43.51 6:13.04 5:37.23 4:58.43 4
6 Gavin Garzia SR Kearsarge 5:38.97 3:38.98 3:50.98 4:17.98 4:17.98 4:59.97 3
7 Nathan Donovan SO Holy Family Academy 6:20.92 4:36.17 6:14.57 5:11.09 6:17.75 5:17.43 2
8 Liam Attwood Junior Windsor 5:48.40 5:35.13 5:48.40 3:52.27 5:41.77 5:31.81 1
9 Gonzalo de Carvajal Junior Thetford Academy 5:50.60 5:40.49 5:47.23 6:17.57 5:40.49 5:37.11 -
10 Isaac Ager JR Lebanon 6:05.85 5:11.14 7:03.97 5:35.08 6:29.78 5:41.91 -
11 Paul Badau SO Bishop Brady 4:38.43 4:41.87 6:21.56 4:55.62 6:14.68 5:43.74 -
12 Augustus Dixon SR Plymouth Regional 7:02.26 7:26.49 6:51.87 4:40.35 5:18.43 5:46.11 -
13 Miguel Kutter-Walker Freshman Thetford Academy 7:37.18 7:15.92 4:25.80 7:05.28 5:50.86 5:54.40 -
14 Brody Palmateer SO Bishop Brady 5:50.88 7:19.48 5:04.81 6:08.60 6:47.59 5:54.42 -
15 Jorge Guerra FR Bishop Brady 6:44.82 4:17.94 7:17.06 5:04.51 5:11.67 5:58.24 -
  Luke DelGiudice SR Kearsarge NT NT NT NT NT NT   
  Birhanu Harriman JR Lebanon NT NT NT NT NT NT   
  Samuel Nichols JR Lebanon NT NT NT NT NT NT   
  Vincent Borelli JR Sunapee NT NT NT NT NT NT   
  Ryan Nelson JR Newport NT NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tobin Durham Senior Thetford Academy 4:30.71 3:21.65 4:00.32 4:36.23 3:35.46 4:52.81 10
2 Mack Levy JR Hanover 5:03.41 4:46.55 3:39.13 4:40.93 3:47.56 4:35.32 8
3 Thomas Wolfe JR Lebanon 6:05.89 6:11.61 4:20.13 4:45.85 4:40.14 4:14.41 6
4 Carson Jones JR Lebanon 5:57.00 4:36.68 4:39.65 4:57.50 3:37.18 5:51.05 5
5 Ben Mattern Sophomore Thetford Academy 6:04.09 5:01.42 5:10.37 4:58.43 3:55.76 5:19.32 4
6 Gavin Garzia SR Kearsarge 5:47.97 4:05.98 6:20.97 4:59.97 5:29.97 4:29.98 3
7 Nathan Donovan SO Holy Family Academy 6:46.31 6:05.05 4:52.04 5:17.43 4:55.21 6:24.09 2
  Vincent Borelli JR Sunapee NT NT NT NT NT NT   
  Birhanu Harriman JR Lebanon NT NT NT NT NT NT   
  Luke DelGiudice SR Kearsarge NT NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Liam Attwood Junior Windsor 5:31.81 1
9 Gonzalo de Carvajal Junior Thetford Academy 5:37.11 -
10 Isaac Ager JR Lebanon 5:41.91 -
11 Paul Badau SO Bishop Brady 5:43.74 -
12 Augustus Dixon SR Plymouth Regional 5:46.11 -
13 Miguel Kutter-Walker Freshman Thetford Academy 5:54.40 -
14 Brody Palmateer SO Bishop Brady 5:54.42 -
15 Jorge Guerra FR Bishop Brady 5:58.24 -
  Ryan Nelson JR Newport NT   
  Samuel Nichols JR Lebanon NT