March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 3200m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 William Brady SR Bolles 9:43.10 9:48.94 8:09.81
2 Sam Myers JR Nease 9:43.13 12:03.09 8:44.82
3 Christopher Joost SO Bolles 9:48.78 9:31.12 9:01.68
4 Luke Hunter Senior Hoover 9:49.90 10:48.89 9:02.71
5 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 9:51.38 12:01.49 8:28.59
6 William Armbruster SR Choctawhatchee 9:51.92 7:18.02 7:06.19
7 Joseph Ruiz SO Belen Jesuit Prep 9:52.33 12:02.65 12:32.26
8 Matthew Calero JR Belen Jesuit Prep 9:52.79 9:17.23 9:40.94
9 Josh Davis JR Calvary Christian (Clr) 9:53.20 10:40.66 10:16.93
10 Joey Coyle JR Plant 9:53.25 11:34.11 9:23.59
11 Alex Ruge FR Mandarin 9:53.33 7:48.73 8:54.00
12 Nicolas Waddell SO Mosley 9:57.50 7:46.05 9:45.55
13 Justin Ruiz FR Belen Jesuit Prep 9:58.31 12:39.86 12:33.87
14 Tyler Rogers JR Plant 9:58.43 7:16.86 12:16.07
15 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 9:59.47 7:29.61 8:05.57
16 Chris Toomey SO Calvary Christian (Clr) 9:59.90 7:53.93 11:35.89
17 George Dirks SO Plant 10:00.97 9:30.93 11:49.15
18 Connor Brooks JR Boca Raton 10:03.29 7:02.31 13:04.28
19 Sean Perry JR Lemon Bay 10:03.72 9:57.69 9:51.65
20 Jaret Rozanski JR Pine Crest 10:05.41 11:42.28 10:53.85
21 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 10:07.05 7:11.01 11:44.18
22 Lucas Garcia SO Belen Jesuit Prep 10:07.51 7:11.34 12:33.32
23 Jackson Rowe SO Chiles 10:07.52 10:13.60 10:37.90
24 Juan Pablo Castillo-Zima FR Bishop Kenny 10:08.30 12:58.63 9:07.47
25 Rune LeDoux SR Lemon Bay 10:08.57 7:24.26 9:25.97
26 Liam Perkins JR Seffner Christian 10:09.23 12:41.54 11:52.80
27 Christian Koppe JR West Orange 10:09.79 12:36.14 13:12.73
28 Lewis Perry SR Bishop Kenny 10:11.17 11:06.18 12:50.08
29 Zander Dakis Sophomore Hoover 10:12.58 11:26.09 10:43.21
30 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 10:15.22 7:53.72 13:07.49
31 Alexander Buena SO Niceville 10:16.01 12:50.02 7:54.33
32 Andrew Lind SO Plant 10:16.91 8:19.70 10:10.74
33 Noah MacGregor SR Bolles 10:18.51 9:16.66 7:25.33
34 Will Winsor SO Leon 10:18.56 10:55.68 8:02.48
35 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:19.80 11:03.19 8:53.03
36 Diego Magarino FR Belen Jesuit Prep 10:19.94 9:11.75 7:44.96
37 Paul Glick SR Boca Raton 10:22.43 7:15.70 12:20.70
38 Caden Hoffer SR Bishop Snyder 10:23.42 12:15.64 12:28.11
39 William Morales SO Bolles 10:25.33 10:37.84 12:36.65
40 Parker Adams FR Bolles 10:25.67 11:09.47 13:20.86
41 Quinn Carrasquilla SO Leon 10:28.11 12:33.74 7:38.52
42 Luke Williams SR Bishop Kenny 10:28.72 12:34.47 11:50.46
43 Drew Bass JR Bishop Kenny 10:31.23 12:31.17 12:43.79
44 Jacob Potantus JR Plant 10:31.98 7:22.39 7:41.35
45 Luke Hamilton JR Plant 10:33.88 11:37.27 9:11.48
46 Ben Goldberg FR Plant 10:35.05 12:54.77 7:24.54
47 Alex Shannahan SO Bishop Kenny 10:35.24 11:32.42 7:24.67
48 Landon Turley FR St. Francis 10:36.25 11:33.52 12:11.69
49 Benjamin Krut SR Pine Crest 10:36.61 11:33.91 13:34.86
50 Preston Cooper FR Alonso 10:37.08 11:53.53 13:09.98
51 John Carney JR Bishop Kenny 10:37.25 10:50.00 12:51.08
52 Max Dedrick SR Mandarin 10:38.99 10:32.60 10:51.77
53 Jackson Miller JR Plant 10:39.31 11:56.03 10:39.31
54 Jacob Schroeder SO Nease 10:39.72 9:35.75 8:25.38
55 Joshua Zapata SR Nease 10:40.55 10:08.53 9:36.50
56 Ryan Vladimir SO Boca Raton 10:40.81 11:06.45 12:29.75
57 Clayton Slowick JR Plant 10:41.40 9:11.61 10:47.82
58 Chase Van Ginkel SR Fleming Island 10:41.52 13:15.49 10:54.35
59 Jay Dalvi SO Nease 10:41.63 8:26.89 11:26.55
60 Hayden Schoster SO St. Francis 10:41.98 13:22.48 11:20.50
61 Parker Robey SO Plant 10:42.07 9:57.13 9:12.18
62 Jacob Chattin SR Mandarin 10:43.36 9:19.73 8:41.13
63 Xavier England SO Florida High 10:44.65 9:40.19 7:31.26
64 Gavin Voils FR Nease 10:45.33 8:29.81 8:36.27
65 Casey Claassen 8 Seffner Christian 10:45.72 12:03.21 9:08.87
66 Luke Smith SR Bishop Kenny 10:52.41 11:31.56 9:21.08
67 Ryan Winslow JR Alonso 10:55.93 9:50.34 13:07.12
68 Dylan Fournier FR Plant 10:57.75 9:19.09 8:52.78
69 Zack Kremkau JR Alonso 11:00.05 10:53.45 11:52.86
70 Seth Brickman JR Plant 11:03.64 9:04.19 11:56.74
71 Jordan Dougherty JR Lincoln 11:06.34 10:33.03 13:19.61
72 Gabe Bossenberry SR Satellite 11:18.35 11:11.57 11:31.92
73 Jacob Langston SO Wakulla 11:38.49 12:41.36 9:25.78
74 Sebastian Velez SO Celebration 11:49.81 13:00.80 10:31.73
75 Charlie Rust SO Maclay 11:54.09 14:38.33 8:19.87
76 Christian Nixon SO St. John Paul Catholic 12:01.00 13:41.94 11:10.53
77 Hunter Stanley JR Florida High 12:21.67 13:28.42 11:29.76
78 Isaac Avello SO Wakulla 12:38.96 14:17.63 11:07.89
  Tobias Siren SO Niceville DNF DNF DNF
Boys 3200m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 William Brady SR Bolles 9:08.12 9:43.10 11:16.40 7:46.48 7:11.50 6:59.84
2 Sam Myers JR Nease 8:44.82 9:43.13 8:04.00 6:59.86 8:38.99 7:58.17
3 Christopher Joost SO Bolles 9:19.34 9:48.78 12:10.09 12:45.42 12:39.53 11:28.88
4 Luke Hunter Senior Hoover 10:13.50 9:49.90 9:26.31 9:44.01 11:00.69 12:46.87
5 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 8:04.94 9:51.38 9:39.56 9:27.73 10:56.44 7:17.63
6 William Armbruster SR Choctawhatchee 9:16.41 9:51.92 8:46.81 12:19.90 7:35.78 12:37.66
7 Joseph Ruiz SO Belen Jesuit Prep 11:09.34 9:52.33 9:28.64 8:59.02 10:04.18 7:42.02
8 Matthew Calero JR Belen Jesuit Prep 7:18.67 9:52.79 11:09.86 8:12.02 8:47.59 12:32.85
10 Joey Coyle JR Plant 12:21.57 9:53.25 12:09.70 12:09.70 11:22.24 9:41.39
13 Justin Ruiz FR Belen Jesuit Prep 8:10.62 9:58.31 8:52.50 10:22.25 8:58.48 10:40.20
16 Chris Toomey SO Calvary Christian (Clr) 10:47.90 9:59.90 11:11.89 8:05.92 12:05.88 8:23.92
17 George Dirks SO Plant 7:36.74 10:00.97 7:48.76 11:43.14 7:24.72 11:43.14
19 Sean Perry JR Lemon Bay 12:16.54 10:03.72 11:58.43 11:52.39 7:02.61 11:58.43
21 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 11:32.04 10:07.05 10:49.55 12:44.89 8:23.86 12:44.89
22 Lucas Garcia SO Belen Jesuit Prep 8:54.61 10:07.51 8:36.39 12:15.09 7:05.26 11:26.49
25 Rune LeDoux SR Lemon Bay 9:19.89 10:08.57 7:24.26 7:42.52 11:03.35 11:33.77
29 Zander Dakis Sophomore Hoover 11:26.09 10:12.58 9:17.45 11:50.60 8:03.94 11:26.09
31 Alexander Buena SO Niceville 10:28.33 10:16.01 13:02.34 11:36.10 9:57.53 9:08.25
35 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 9:11.63 10:19.80 8:09.65 13:00.95 7:51.05 11:27.98
37 Paul Glick SR Boca Raton 9:20.19 10:22.43 9:38.86 8:17.95 12:20.70 8:49.07
Boys 3200m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Josh Davis JR Calvary Christian (Clr) 9:53.20
11 Alex Ruge FR Mandarin 9:53.33
12 Nicolas Waddell SO Mosley 9:57.50
14 Tyler Rogers JR Plant 9:58.43
15 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 9:59.47
18 Connor Brooks JR Boca Raton 10:03.29
20 Jaret Rozanski JR Pine Crest 10:05.41
23 Jackson Rowe SO Chiles 10:07.52
24 Juan Pablo Castillo-Zima FR Bishop Kenny 10:08.30
26 Liam Perkins JR Seffner Christian 10:09.23
27 Christian Koppe JR West Orange 10:09.79
28 Lewis Perry SR Bishop Kenny 10:11.17
30 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 10:15.22
32 Andrew Lind SO Plant 10:16.91
34 Will Winsor SO Leon 10:18.56
36 Diego Magarino FR Belen Jesuit Prep 10:19.94
38 Caden Hoffer SR Bishop Snyder 10:23.42
41 Quinn Carrasquilla SO Leon 10:28.11
42 Luke Williams SR Bishop Kenny 10:28.72
50 Preston Cooper FR Alonso 10:37.08
54 Jacob Schroeder SO Nease 10:39.72
64 Gavin Voils FR Nease 10:45.33
67 Ryan Winslow JR Alonso 10:55.93
  Tobias Siren SO Niceville DNF
Boys 3200m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Noah MacGregor SR Bolles 10:18.51
39 William Morales SO Bolles 10:25.33
40 Parker Adams FR Bolles 10:25.67
43 Drew Bass JR Bishop Kenny 10:31.23
44 Jacob Potantus JR Plant 10:31.98
45 Luke Hamilton JR Plant 10:33.88
46 Ben Goldberg FR Plant 10:35.05
47 Alex Shannahan SO Bishop Kenny 10:35.24
48 Landon Turley FR St. Francis 10:36.25
49 Benjamin Krut SR Pine Crest 10:36.61
51 John Carney JR Bishop Kenny 10:37.25
53 Jackson Miller JR Plant 10:39.31
55 Joshua Zapata SR Nease 10:40.55
57 Clayton Slowick JR Plant 10:41.40
58 Chase Van Ginkel SR Fleming Island 10:41.52
59 Jay Dalvi SO Nease 10:41.63
60 Hayden Schoster SO St. Francis 10:41.98
61 Parker Robey SO Plant 10:42.07
66 Luke Smith SR Bishop Kenny 10:52.41
68 Dylan Fournier FR Plant 10:57.75
70 Seth Brickman JR Plant 11:03.64
Boys 3200m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
52 Max Dedrick SR Mandarin 12:08.45 9:22.32 10:38.99
56 Ryan Vladimir SO Boca Raton 11:32.08 11:32.08 10:40.81
62 Jacob Chattin SR Mandarin 12:00.57 10:17.63 10:43.36
63 Xavier England SO Florida High 11:55.57 8:42.17 10:44.65
65 Casey Claassen 8 Seffner Christian 9:41.15 11:24.47 10:45.72
69 Zack Kremkau JR Alonso 10:53.45 13:18.66 11:00.05
71 Jordan Dougherty JR Lincoln 13:19.61 13:06.29 11:06.34
72 Gabe Bossenberry SR Satellite 11:52.27 9:29.82 11:18.35
73 Jacob Langston SO Wakulla 14:19.15 9:11.81 11:38.49
74 Sebastian Velez SO Celebration 12:18.21 14:18.87 11:49.81
75 Charlie Rust SO Maclay 8:19.87 15:14.04 11:54.09
76 Christian Nixon SO St. John Paul Catholic 11:24.95 10:05.64 12:01.00
77 Hunter Stanley JR Florida High 9:53.34 8:54.01 12:21.67
78 Isaac Avello SO Wakulla 10:45.12 15:10.76 12:38.96