March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 1600m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Cason Meyer SR Sunlake 4:43.38 4:27.34
2 Daniel De Monte JR Bolles 4:38.67 4:30.55
3 Andres Canas SO Braddock 3:48.18 4:31.64
4 Joey Diaz-Quintero FR Belen Jesuit Prep 4:40.92 4:32.73
5 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 5:02.98 4:32.95
6 William Hartvigsen SO Sarasota 3:24.76 4:33.01
7 Bailey Wade Junior Auburn 5:39.11 4:33.47
8 Jack Gabrielle JR Pine Crest 3:39.40 4:34.24
9 Julian Bautista SR St. Francis 3:42.53 4:34.72
10 John Keester IV SO Fleming Island 3:53.69 4:34.93
11 Danny Sakowski JR Fleming Island 3:21.16 4:35.55
12 Trevor Cross SR Satellite 5:33.66 4:35.75
13 Matthew Thomas JR Bolles 3:59.96 4:35.81
14 Will Springer SO Leon 5:59.61 4:36.62
15 Cormac Kimberly JR Bolles 3:44.84 4:37.58
16 Avery Reynolds SO St. Petersburg 3:26.86 4:39.54
17 Kevin Velazquez SR Alonso 3:26.99 4:39.71
18 Parker Nunley SR Niceville 3:49.81 4:40.25
19 Diego De la Hoz JR Belen Jesuit Prep 4:32.06 4:40.47
20 Seamus Hodge SO Niceville 5:12.19 4:41.25
21 Giovanny Gotay FR Braddock 5:26.43 4:41.40
22 Alec Torricella JR Belen Jesuit Prep 5:51.37 4:43.36
23 Matthew Finck SR Lemon Bay 5:17.78 4:43.73
24 Marco Prieguez FR Belen Jesuit Prep 5:49.37 4:44.04
25 Tobias Siren SO Niceville 4:35.95 4:44.48
26 Dominic Geraci SO Mandarin 3:43.09 4:46.01
27 WIll Jetton JR Niceville 4:20.56 4:46.32
28 Aden Carter Senior Thompson 6:09.40 4:46.35
29 Andrew Fredericks JR Jesuit (Tampa) 4:03.55 4:46.52
30 Aidan Mendoza SO Braddock 3:58.11 4:46.87
31 Banks Folger Junior Providence Christian 5:33.33 4:47.35
32 Enzo Gagliardo SR Mandarin 4:27.34 4:47.46
33 Anthony Wirsing SR Niceville 6:02.30 4:47.54
34 Tyler Canavan SR Chiles 4:16.13 4:47.78
35 Marco De la Hoz JR Belen Jesuit Prep 3:59.12 4:48.09
36 Jaxon McKim SR Nease 5:02.69 4:48.27
37 Noah Lutchansky JR Satellite 5:57.94 4:48.66
38 Joaquin Mestre SO Belen Jesuit Prep 4:17.19 4:48.97
39 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 4:43.33 4:49.11
40 Sai Jayaraman SO Nease 6:10.46 4:49.42
41 Charles Carreno SO Belen Jesuit Prep 3:34.54 4:49.92
42 Evan Amaya JR Celebration 3:37.48 4:49.97
43 Emilio Ancaya SR Lake Wales 5:04.83 4:50.31
44 Hayden Delia FR Satellite 5:48.90 4:50.75
45 Nicolas Waddell SO Mosley 3:46.99 4:51.01
46 Grayton Smith SO Leon 6:12.54 4:51.04
47 Cole Smith Freshman Providence Christian 5:31.80 4:51.05
48 Kasey Mick SO Chiles 4:30.73 4:51.10
49 Carter Rothell JR Florida High 4:39.80 4:51.45
50 Hudson Jordan Freshman Providence Christian 5:44.62 4:52.05
51 Vaughn Komorech SR Pine Crest 4:23.38 4:52.64
52 Miles Rivera SO Bolles 4:12.24 4:53.30
53 Owen Franklin JR Chiles 5:49.33 4:53.55
54 Caden Hoffer SR Bishop Snyder 5:55.27 4:53.61
55 Brett Peterson SR Choctawhatchee 3:25.95 4:54.21
56 Max Dedrick SR Mandarin 5:47.84 4:54.78
57 Zack Kremkau JR Alonso 5:36.67 4:55.32
58 Jackson Morrison SR Niceville 5:22.03 4:55.44
59 Calvin Wheatley JR Chiles 4:20.12 4:55.59
60 Paul Glick SR Boca Raton 5:52.28 4:56.03
61 Luke Melson SO Fleming Island 3:27.47 4:56.38
62 Anthony Bergnes SR Braddock 5:05.43 4:56.53
63 Cadden Maxwell FR Leon 6:16.66 4:56.58
64 William Stanley Freshman Providence Christian 5:32.61 4:56.97
65 Preston Cooper FR Alonso 4:30.28 4:57.01
66 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 3:48.83 4:57.18
67 Callahan Bonifant JR Jesuit (Tampa) 4:39.43 4:57.26
68 Sam Stone FR St. Francis 4:51.43 4:57.37
69 Ryan Winslow JR Alonso 4:33.77 4:57.57
70 Ben Steger SR Satellite 5:31.28 4:58.45
71 Jaiden Mckee FR West Orange 4:55.57 4:58.55
72 Jack Camp FR Bolles 6:01.50 4:58.76
73 Will Gabrielle FR Pine Crest 4:28.91 4:58.78
74 Joseph McLeod JR Lincoln 3:59.45 4:59.31
75 Justin Quispe JR Celebration 6:11.19 4:59.34
76 Alex Butler FR Satellite 3:32.95 4:59.92
77 Logan Carr FR Satellite 3:30.01 5:00.01
78 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 5:24.11 5:00.10
79 Jayden Lang SO Pine Crest 6:30.46 5:00.35
80 Alexzander Querns SO Niceville 4:06.36 5:00.43
81 Evan Dewey JR Jesuit (Tampa) 4:45.91 5:00.95
82 William Morales SO Bolles 4:21.87 5:01.00
83 Max Eiken SR Celebration 6:29.16 5:01.67
84 Aiden Davis 8 Seffner Christian 4:22.54 5:01.76
85 Jonah Blay SO Chiles 3:40.33 5:01.81
86 Lawrence Bishop SR Maclay 5:45.28 5:02.87
87 Lucas Conaty SR St. Francis 5:30.62 5:03.32
88 Adrian Sanchez JR Alonso 4:54.66 5:03.77
89 Bode Klassen FR Bolles 4:48.71 5:03.90
90 Jacob Chattin SR Mandarin 3:48.27 5:04.36
91 Chris Amster 7 Pine Crest 4:00.73 5:04.72
92 Joseph Garner JR Chiles 6:24.42 5:05.09
93 Noah Deem FR Florida High 3:33.74 5:05.34
94 Tony Guillen SR Chiles 5:36.33 5:05.75
95 Glen Bruce SR Niceville 6:22.82 5:06.25
96 Luke Williams SR Bishop Kenny 6:26.65 5:06.86
97 Lucas Mauch JR Maclay 4:58.19 5:07.41
98 Eli Mears SR Maclay 4:43.51 5:08.16
99 John Carney JR Bishop Kenny 6:31.88 5:08.56
100 Thomas Heck FR Choctawhatchee 6:19.73 5:08.72
101 Andrew McGraw JR Bolles 4:01.04 5:09.02
102 William Anderson SO Seffner Christian 6:14.08 5:09.15
103 Jon Sipe FR Mandarin 6:33.20 5:09.60
104 Logan Towers SO Satellite 3:37.16 5:10.22
105 Zachary Brainerd JR Choctawhatchee 4:02.61 5:11.03
106 Caleb Schaefer JR Leon 3:44.16 5:11.33
107 John Cratem SR Bishop Kenny 6:47.00 5:13.07
108 Nathan Morris JR Chiles 4:29.28 5:13.11
109 Joshua Lord 8 Seffner Christian 4:23.05 5:13.15
110 Saylor Bosko SO St. Francis 4:35.62 5:13.20
111 Olatunde Wright SO Lincoln 4:01.22 5:13.27
112 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:13.90 5:13.90
113 Ben Middleton JR Chiles 6:44.97 5:13.93
114 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 4:42.66 5:14.06
115 Jacob Perry SR Lemon Bay 5:04.86 5:14.28
116 Jude Parker SO St. Francis 5:08.33 5:14.62
117 Taylor Callen SO Chiles 3:44.20 5:15.77
118 Connor Aarons FR Lincoln 4:19.18 5:16.07
119 Austin Buckler FR Mandarin 4:06.62 5:16.17
120 Jack Fuller SO Chiles 3:50.97 5:16.39
121 Dylan Romney SO Chiles 6:36.53 5:17.22
122 Thomas Hebert SR Mandarin 5:23.59 5:20.38
123 Drew Bass JR Bishop Kenny 6:41.70 5:21.36
124 Joseph Wiedeman JR Wakulla 4:38.37 5:23.68
125 Ethan McRae FR Nease 4:06.22 5:23.97
126 Edwin Beutler SO St. Francis 5:02.36 5:25.11
127 Eli Fulford JR Seffner Christian 4:27.19 5:25.84
128 Dylan Harry JR Lincoln 6:13.70 5:33.66
129 Trey Black JR Leon 4:22.35 5:36.34
130 Isaac Peck JR Wakulla 4:49.45 5:36.57
131 Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian 5:43.98 5:40.57
132 Elijah Nicholson JR Lincoln 7:09.57 5:43.65
133 Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian 5:55.89 5:45.52
134 Charlie Rust SO Maclay 4:50.34 5:45.64
135 Emil Bendeck FR Wakulla 4:04.11 5:48.72
136 Shombay Butler JR Lincoln 7:00.13 5:53.05
137 Bryce Callen FR Chiles 7:02.55 5:58.09
138 Gabe Pena JR Sheridan Hills Christian 5:55.95 6:10.78
139 Julian Allen JR Lincoln 6:04.58 6:12.02
140 Boden Komorech SO Pine Crest 5:10.95 6:43.82
141 Thomas Clore FR Leon 8:00.64 6:47.32
Boys 1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cason Meyer SR Sunlake 5:47.55 4:43.38 4:00.61 3:31.20 4:27.34 4:24.67
2 Daniel De Monte JR Bolles 3:55.38 4:17.03 3:47.27 3:52.68 4:30.55 5:16.55
3 Andres Canas SO Braddock 3:50.90 4:45.23 5:50.42 4:07.20 4:31.64 4:56.09
4 Joey Diaz-Quintero FR Belen Jesuit Prep 4:51.83 4:21.82 3:40.92 5:51.83 4:32.73 5:46.37
5 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 3:38.36 4:02.93 5:35.73 4:41.14 4:32.95 5:16.63
6 William Hartvigsen SO Sarasota 5:13.97 5:54.92 3:11.11 4:24.82 4:33.01 5:13.97
7 Bailey Wade Junior Auburn 3:14.17 4:06.13 5:33.64 3:52.45 4:33.47 3:41.51
8 Jack Gabrielle JR Pine Crest 4:23.27 4:36.99 5:51.03 3:31.17 4:34.24 5:15.38
9 Julian Bautista SR St. Francis 3:17.80 4:34.72 5:18.68 4:45.71 4:34.72 3:42.53
10 John Keester IV SO Fleming Island 3:48.20 5:21.67 4:26.69 5:05.18 4:34.93 3:34.45
11 Danny Sakowski JR Fleming Island 5:52.71 5:52.71 5:08.62 3:54.22 4:35.55 3:26.67
13 Matthew Thomas JR Bolles 3:15.83 5:44.77 3:29.62 5:36.49 4:35.81 3:13.07
15 Cormac Kimberly JR Bolles 5:24.77 5:02.57 5:19.22 5:22.00 4:37.58 3:14.31
19 Diego De la Hoz JR Belen Jesuit Prep 4:57.30 4:37.67 4:37.67 3:49.99 4:40.47 5:39.37
62 Anthony Bergnes SR Braddock 5:29.15 4:53.57 6:01.77 3:30.54 4:56.53 5:05.43
Boys 1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Trevor Cross SR Satellite 5:17.12 4:35.75 4:52.30 4:10.94 3:29.57 4:24.72
14 Will Springer SO Leon 5:40.25 4:36.62 3:33.00 4:20.03 3:19.17 4:11.73
16 Avery Reynolds SO St. Petersburg 5:24.27 4:39.54 5:18.68 5:04.70 3:15.68 5:01.91
17 Kevin Velazquez SR Alonso 5:38.45 4:39.71 5:58.03 3:32.58 5:30.06 4:17.34
18 Parker Nunley SR Niceville 5:39.11 4:40.25 5:13.88 3:38.60 5:41.91 4:57.07
20 Seamus Hodge SO Niceville 4:38.44 4:41.25 4:55.32 3:53.44 4:52.50 5:09.38
22 Alec Torricella JR Belen Jesuit Prep 5:14.53 4:43.36 5:14.53 5:23.03 5:57.04 4:49.03
23 Matthew Finck SR Lemon Bay 6:03.18 4:43.73 5:48.99 5:37.64 3:29.96 4:55.08
24 Marco Prieguez FR Belen Jesuit Prep 5:52.21 4:44.04 3:41.56 3:44.40 4:18.48 5:52.21
25 Tobias Siren SO Niceville 5:32.85 4:44.48 5:32.85 5:44.22 3:50.43 3:30.52
28 Aden Carter Senior Thompson 4:06.27 4:46.35 3:37.63 5:09.26 5:20.72 4:17.72
30 Aidan Mendoza SO Braddock 4:06.71 4:46.87 3:35.16 4:09.58 4:55.48 5:12.69
35 Marco De la Hoz JR Belen Jesuit Prep 5:42.83 4:48.09 4:22.17 4:53.86 3:53.36 4:33.69
38 Joaquin Mestre SO Belen Jesuit Prep 5:35.21 4:48.97 4:46.08 5:20.76 4:28.75 4:22.97
41 Charles Carreno SO Belen Jesuit Prep 5:59.50 4:49.92 5:53.71 3:28.75 4:38.33 5:42.11
60 Paul Glick SR Boca Raton 3:42.03 4:56.03 4:17.55 6:15.96 6:15.96 6:07.08
72 Jack Camp FR Bolles 6:01.50 4:58.76 3:29.14 4:25.90 3:29.14 5:49.55
105 Zachary Brainerd JR Choctawhatchee 5:29.70 5:11.03 4:05.72 4:58.59 5:14.14 5:26.59
Boys 1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Giovanny Gotay FR Braddock 4:41.40 5:37.68 5:48.94 4:58.29 4:30.15 3:39.50 3:59.19
26 Dominic Geraci SO Mandarin 4:46.01 4:20.27 4:08.83 6:00.38 3:28.79 5:23.20 5:34.64
29 Andrew Fredericks JR Jesuit (Tampa) 4:46.52 3:54.95 5:32.37 3:52.09 4:43.66 3:29.16 4:52.25
34 Tyler Canavan SR Chiles 4:47.78 5:59.73 4:33.39 5:45.34 4:53.54 4:50.66 5:51.10
36 Jaxon McKim SR Nease 4:48.27 3:21.79 4:22.33 3:50.62 3:59.27 5:17.10 5:14.22
37 Noah Lutchansky JR Satellite 4:48.66 6:06.60 5:11.76 5:00.21 4:54.44 3:48.05 6:00.83
43 Emilio Ancaya SR Lake Wales 4:50.31 3:49.35 4:50.31 5:07.73 5:42.57 3:52.25 6:14.50
45 Nicolas Waddell SO Mosley 4:51.01 5:55.04 5:52.13 4:21.91 4:59.74 5:02.65 5:37.58
48 Kasey Mick SO Chiles 4:51.10 4:48.19 3:49.97 5:55.15 4:42.37 3:52.88 4:27.82
51 Vaughn Komorech SR Pine Crest 4:52.64 6:11.66 3:27.78 3:39.48 5:39.47 5:54.10 5:42.39
53 Owen Franklin JR Chiles 4:53.55 6:06.94 5:19.97 4:38.88 5:52.26 4:06.59 6:04.01
54 Caden Hoffer SR Bishop Snyder 4:53.61 5:20.04 5:40.59 5:46.46 5:22.98 6:01.14 6:01.14
55 Brett Peterson SR Choctawhatchee 4:54.21 4:07.14 4:07.14 3:31.84 5:08.92 6:19.53 5:23.64
56 Max Dedrick SR Mandarin 4:54.78 4:13.51 4:45.94 5:33.11 5:50.79 4:13.51 4:45.94
57 Zack Kremkau JR Alonso 4:55.32 5:27.81 5:54.39 3:59.21 5:36.67 5:48.48 3:38.54
65 Preston Cooper FR Alonso 4:57.01 4:54.04 6:02.36 4:54.04 3:39.79 6:08.30 5:26.72
69 Ryan Winslow JR Alonso 4:57.57 6:14.94 3:49.13 5:15.43 5:36.26 5:24.36 5:42.21
Boys 1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
31 Banks Folger Junior Providence Christian 4:21.49 4:47.35
32 Enzo Gagliardo SR Mandarin 5:53.58 4:47.46
33 Anthony Wirsing SR Niceville 4:21.67 4:47.54
39 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 4:40.44 4:49.11
40 Sai Jayaraman SO Nease 4:46.53 4:49.42
42 Evan Amaya JR Celebration 6:05.37 4:49.97
44 Hayden Delia FR Satellite 5:02.38 4:50.75
46 Grayton Smith SO Leon 6:15.45 4:51.04
47 Cole Smith Freshman Providence Christian 5:14.34 4:51.05
52 Miles Rivera SO Bolles 4:47.44 4:53.30
68 Sam Stone FR St. Francis 6:05.77 4:57.37
71 Jaiden Mckee FR West Orange 3:28.99 4:58.55
74 Joseph McLeod JR Lincoln 6:14.14 4:59.31
75 Justin Quispe JR Celebration 3:35.53 4:59.34
78 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 4:18.09 5:00.10
82 William Morales SO Bolles 5:16.05 5:01.00
86 Lawrence Bishop SR Maclay 4:02.30 5:02.87
95 Glen Bruce SR Niceville 6:13.63 5:06.25
97 Lucas Mauch JR Maclay 3:41.34 5:07.41
115 Jacob Perry SR Lemon Bay 4:02.00 5:14.28
Boys 1600m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
27 WIll Jetton JR Niceville 4:46.32 5:09.23
49 Carter Rothell JR Florida High 4:51.45 4:39.80
50 Hudson Jordan Freshman Providence Christian 4:52.05 5:09.58
58 Jackson Morrison SR Niceville 4:55.44 3:56.36
61 Luke Melson SO Fleming Island 4:56.38 4:14.89
63 Cadden Maxwell FR Leon 4:56.58 5:11.41
66 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 4:57.18 5:59.59
67 Callahan Bonifant JR Jesuit (Tampa) 4:57.26 5:56.72
73 Will Gabrielle FR Pine Crest 4:58.78 4:07.99
76 Alex Butler FR Satellite 4:59.92 4:53.93
80 Alexzander Querns SO Niceville 5:00.43 6:21.55
87 Lucas Conaty SR St. Francis 5:03.32 5:21.52
89 Bode Klassen FR Bolles 5:03.90 4:21.36
90 Jacob Chattin SR Mandarin 5:04.36 4:30.88
96 Luke Williams SR Bishop Kenny 5:06.86 6:05.17
101 Andrew McGraw JR Bolles 5:09.02 6:41.73
112 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:13.90 3:42.87
125 Ethan McRae FR Nease 5:23.97 5:53.13
Boys 1600m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
59 Calvin Wheatley JR Chiles 5:19.24 5:07.42 5:48.80 4:55.59 5:07.42
64 William Stanley Freshman Providence Christian 4:24.31 4:21.34 4:15.40 4:56.97 4:45.10
70 Ben Steger SR Satellite 4:46.52 6:04.11 6:19.04 4:58.45 4:58.45
77 Logan Carr FR Satellite 3:33.01 4:21.01 5:12.01 5:00.01 6:18.02
79 Jayden Lang SO Pine Crest 5:51.41 3:48.27 5:12.37 5:00.35 4:45.34
81 Evan Dewey JR Jesuit (Tampa) 4:24.84 4:42.90 3:36.69 5:00.95 4:33.87
83 Max Eiken SR Celebration 4:16.42 6:29.16 4:04.36 5:01.67 5:19.77
84 Aiden Davis 8 Seffner Christian 4:37.62 6:02.12 3:43.31 5:01.76 3:46.32
85 Jonah Blay SO Chiles 4:43.71 4:58.80 6:05.19 5:01.81 4:52.76
88 Adrian Sanchez JR Alonso 4:54.66 4:33.40 4:12.13 5:03.77 5:46.30
91 Chris Amster 7 Pine Crest 5:10.82 6:20.90 3:57.69 5:04.72 3:54.64
99 John Carney JR Bishop Kenny 5:14.74 5:30.16 4:53.14 5:08.56 6:38.05
102 William Anderson SO Seffner Christian 4:35.15 4:50.60 3:54.96 5:09.15 5:36.98
104 Logan Towers SO Satellite 4:20.59 4:20.59 6:24.68 5:10.22 5:41.25
106 Caleb Schaefer JR Leon 5:14.45 3:59.73 5:20.67 5:11.33 4:21.52
107 John Cratem SR Bishop Kenny 6:18.82 4:26.11 6:09.43 5:13.07 4:35.51
109 Joshua Lord 8 Seffner Christian 4:10.52 3:45.47 3:58.00 5:13.15 4:35.58
113 Ben Middleton JR Chiles 6:35.56 5:39.05 5:17.07 5:13.93 4:36.26
123 Drew Bass JR Bishop Kenny 4:52.44 6:03.14 4:13.88 5:21.36 6:03.14
Boys 1600m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
92 Joseph Garner JR Chiles 4:55.94 5:05.09 5:20.35 3:45.77
93 Noah Deem FR Florida High 4:10.38 5:05.34 4:37.86 5:35.88
94 Tony Guillen SR Chiles 6:19.13 5:05.75 5:42.44 5:54.67
98 Eli Mears SR Maclay 5:51.31 5:08.16 4:21.94 6:40.61
100 Thomas Heck FR Choctawhatchee 6:35.17 5:08.72 6:32.08 6:19.73
103 Jon Sipe FR Mandarin 4:35.55 5:09.60 4:01.49 4:16.97
108 Nathan Morris JR Chiles 5:53.82 5:13.11 6:09.47 5:22.51
110 Saylor Bosko SO St. Francis 4:57.54 5:13.20 3:39.24 6:03.32
111 Olatunde Wright SO Lincoln 6:25.33 5:13.27 5:07.01 6:28.46
114 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 6:20.02 5:14.06 5:04.64 3:42.99
116 Jude Parker SO St. Francis 5:52.38 5:14.62 5:55.52 4:36.87
117 Taylor Callen SO Chiles 5:09.46 5:15.77 3:56.83 4:50.51
118 Connor Aarons FR Lincoln 4:38.15 5:16.07 6:28.77 5:06.59
119 Austin Buckler FR Mandarin 5:03.53 5:16.17 4:31.91 4:28.75
120 Jack Fuller SO Chiles 4:47.92 5:16.39 6:07.02 5:13.23
122 Thomas Hebert SR Mandarin 3:47.47 5:20.38 4:45.14 5:01.16
124 Joseph Wiedeman JR Wakulla 4:09.24 5:23.68 6:47.84 6:41.37
126 Edwin Beutler SO St. Francis 6:10.63 5:25.11 3:47.58 4:52.60
132 Elijah Nicholson JR Lincoln 4:17.74 5:43.65 6:59.26 6:45.51
Boys 1600m Run High School Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
121 Dylan Romney SO Chiles 6:17.50 5:17.22 5:45.77 3:42.06
127 Eli Fulford JR Seffner Christian 4:40.23 5:25.84 3:57.87 6:37.53
128 Dylan Harry JR Lincoln 6:47.07 5:33.66 6:37.06 4:46.95
129 Trey Black JR Leon 5:43.07 5:36.34 7:10.52 6:36.89
130 Isaac Peck JR Wakulla 5:19.75 5:36.57 5:06.28 5:46.67
131 Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian 4:35.87 5:40.57 6:14.63 7:09.12
133 Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian 5:59.34 5:45.52 5:07.52 4:12.23
134 Charlie Rust SO Maclay 5:04.17 5:45.64 4:29.60 5:21.45
135 Emil Bendeck FR Wakulla 4:52.93 5:48.72 5:24.31 4:04.11
136 Shombay Butler JR Lincoln 6:24.83 5:53.05 5:28.34 4:28.32
137 Bryce Callen FR Chiles 7:41.94 5:58.09 6:05.26 7:06.13
138 Gabe Pena JR Sheridan Hills Christian 6:10.78 6:10.78 5:48.54 7:24.94
139 Julian Allen JR Lincoln 5:49.70 6:12.02 5:23.66 7:48.75
140 Boden Komorech SO Pine Crest 5:10.95 6:43.82 5:39.21 5:51.33
141 Thomas Clore FR Leon 7:23.98 6:47.32 6:10.67 7:19.91