March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 2:10.31 1:39.45 1:37.16 1:38.30 2:13.74 1:54.30 1:37.16 10
2 Noah Chatman SR East Lake 1:33.10 1:20.46 2:28.26 1:39.99 2:00.68 1:54.93 1:52.64 8
3 Riley Smith SO Buchholz 2:08.00 2:12.65 1:36.58 2:09.16 2:01.02 1:56.36 2:12.65 6
4 Jared Falchook SR Celebration 1:53.10 1:57.76 2:01.26 1:43.77 2:21.08 1:56.59 2:10.58 5
5 Gavin Schulte JR Pace 2:17.89 1:41.66 2:03.87 1:47.51 2:14.38 1:56.85 2:17.89 4
6 Joseph Socarras FR Belen Jesuit Prep 1:28.83 1:47.52 1:32.33 1:59.21 1:54.54 1:56.87 1:46.36 3
7 Elijah Joseph Junior Hoover 2:19.42 1:29.05 1:53.65 1:44.28 1:57.16 1:57.16 2:14.74 2
8 Colin Duhnoski SR Bolles 1:32.56 1:57.16 2:07.71 1:43.10 2:22.94 1:57.16 1:29.05 1
9 Cannon Peters Sophomore Hoover 2:11.23 2:15.92 1:32.57 1:25.54 2:25.29 1:57.17 1:31.40 -
10 Alex Bendig SR Fleming Island 1:32.29 1:52.40 1:51.22 2:00.68 1:46.48 1:58.31 2:20.79 -
11 William Brady SR Bolles 1:50.09 1:44.17 2:10.21 2:14.95 2:16.13 1:58.37 2:13.76 -
12 Roberto Leon JR Belen Jesuit Prep 2:21.20 2:15.27 1:33.74 1:57.47 1:50.35 1:58.65 1:55.09 -
13 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 2:22.74 2:15.61 2:22.74 2:17.99 2:21.55 1:58.95 2:08.47 -
14 Alec Miller JR Sarasota 1:47.23 1:50.80 1:28.17 2:30.12 2:00.34 1:59.14 1:32.93 -
15 Edward Kepran JR Arnold 1:29.49 1:29.49 2:01.70 2:30.33 2:33.91 1:59.31 2:33.91 -
16 Japrince Gaines SR Spanish River 2:06.53 1:45.04 1:48.62 1:51.01 2:08.91 1:59.36 2:18.46 -
17 Lawson McLeod SR Jesuit (Tampa) 1:23.91 2:01.06 2:01.06 2:26.23 2:33.42 1:59.86 2:31.03 -
18 Daniel De Monte JR Bolles 2:04.01 1:47.15 1:43.54 1:38.72 2:08.82 2:00.39 1:53.17 -
19 Luke Endt JR Fort Walton Beach 1:26.91 1:43.81 1:26.91 1:34.15 2:23.64 2:00.70 2:10.36 -
20 Jack Camp FR Bolles 1:40.48 2:14.37 1:45.32 2:36.16 2:32.53 2:01.05 1:28.37 -
21 Cormac Kimberly JR Bolles 1:40.55 2:12.05 2:01.14 2:30.22 1:56.30 2:01.14 1:38.13 -
22 Jonah Kirspel SO South Walton 2:28.03 2:17.11 2:07.40 2:11.04 2:18.32 2:01.33 2:09.83 -
23 Jackson Parker SR Montverde Academy 1:55.30 1:45.59 1:26.17 2:15.93 1:54.08 2:01.36 2:29.28 -
24 Mark Nance SO Buchholz 2:33.21 1:36.06 1:38.49 2:35.64 2:14.97 2:01.59 1:32.41 -
25 Braden Ball Junior Auburn 1:53.18 2:24.82 2:12.65 1:38.57 2:27.25 2:01.69 2:10.21 -
26 Sam Kilgore Junior Hoover 2:14.14 1:58.29 2:15.36 1:49.75 2:15.36 2:01.94 1:49.75 -
27 Cameron Rupe SR George Jenkins 1:59.80 1:47.58 1:54.91 1:37.80 2:30.36 2:02.24 2:18.14 -
28 Matthew Raucci JR Tavares 2:03.58 2:15.81 1:30.54 1:52.57 2:29.27 2:02.35 1:51.34 -
29 Devin Stevens JR Jesuit (Tampa) 2:17.11 2:20.79 1:40.39 1:52.63 2:13.44 2:02.42 2:37.93 -
30 Joey Diaz-Quintero FR Belen Jesuit Prep 2:18.62 2:27.21 1:52.86 1:49.18 1:32.01 2:02.67 1:39.37 -
31 Justin Spleha SR Spanish River 2:09.36 1:54.43 2:06.87 1:49.46 1:29.56 2:04.38 2:34.24 -
32 Eli Holbrook SR Mosley 2:00.01 1:40.01 1:37.51 1:47.51 2:05.01 2:05.01 2:02.51 -
33 Matthew Fuller SR Winter Park 1:40.53 2:45.43 1:39.26 1:43.08 1:45.62 2:07.25 2:44.16 -
34 Noah Straley SR Bishop Kenny 1:52.27 2:19.07 2:07.58 1:53.55 1:40.79 2:07.58 2:25.45 -
  Dominik Guifarro Sophomore Auburn DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
19 Luke Endt JR Fort Walton Beach 2:00.70 1:54.67 2:10.36 -
20 Jack Camp FR Bolles 2:01.05 2:16.79 1:50.16 -
22 Jonah Kirspel SO South Walton 2:01.33 2:20.75 2:08.61 -
23 Jackson Parker SR Montverde Academy 2:01.36 1:43.16 1:57.72 -
24 Mark Nance SO Buchholz 2:01.59 1:54.30 2:28.34 -
27 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:02.24 2:32.80 1:57.35 -
28 Matthew Raucci JR Tavares 2:02.35 2:10.92 1:29.32 -
29 Devin Stevens JR Jesuit (Tampa) 2:02.42 2:33.03 1:48.96 -
31 Justin Spleha SR Spanish River 2:04.38 1:46.97 2:23.04 -
32 Eli Holbrook SR Mosley 2:05.01 2:31.27 1:48.76 -
33 Matthew Fuller SR Winter Park 2:07.25 2:39.07 2:07.25 -
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Colin Duhnoski SR Bolles 1:33.73 1:38.42 2:15.91 1:57.16 2:32.31 1
9 Cannon Peters Sophomore Hoover 2:15.92 2:17.09 1:23.19 1:57.17 1:45.46 -
10 Alex Bendig SR Fleming Island 2:05.41 1:29.92 1:29.92 1:58.31 2:03.05 -
12 Roberto Leon JR Belen Jesuit Prep 1:47.98 1:45.60 2:18.82 1:58.65 2:23.57 -
13 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 1:24.46 2:20.37 1:23.27 1:58.95 1:49.44 -
14 Alec Miller JR Sarasota 1:26.98 1:30.55 1:38.89 1:59.14 2:18.21 -
16 Japrince Gaines SR Spanish River 1:52.20 1:28.33 2:35.17 1:59.36 2:26.82 -
21 Cormac Kimberly JR Bolles 1:41.76 1:30.86 2:32.64 2:01.14 2:08.41 -
25 Braden Ball Junior Auburn 1:49.53 2:21.16 2:18.73 2:01.69 2:30.90 -
26 Sam Kilgore Junior Hoover 1:57.07 1:27.80 1:59.51 2:01.94 1:55.85 -
30 Joey Diaz-Quintero FR Belen Jesuit Prep 2:01.45 2:25.98 1:57.77 2:02.67 2:37.02 -
  Dominik Guifarro Sophomore Auburn DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 1:38.30 1:54.30 2:24.02 10
2 Noah Chatman SR East Lake 1:28.50 1:54.93 1:21.60 8
3 Riley Smith SO Buchholz 1:34.26 1:56.36 2:16.15 6
4 Jared Falchook SR Celebration 1:47.27 1:56.59 2:28.07 5
5 Gavin Schulte JR Pace 2:27.24 1:56.85 2:02.70 4
6 Joseph Socarras FR Belen Jesuit Prep 1:25.32 1:56.87 2:17.91 3
7 Elijah Joseph Junior Hoover 2:29.97 1:57.16 1:47.79 2
11 William Brady SR Bolles 1:39.43 1:58.37 1:41.80 -
15 Edward Kepran JR Arnold 2:23.18 1:59.31 1:31.87 -
17 Lawson McLeod SR Jesuit (Tampa) 2:28.63 1:59.86 2:34.62 -
18 Daniel De Monte JR Bolles 1:51.97 2:00.39 2:26.88 -
34 Noah Straley SR Bishop Kenny 1:51.00 2:07.58 2:34.38 -