April 22-23, 2022
|
St. John Fisher - Rochester, NY
ICON KEY: AARTFC Liberty League ECAC DIII

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mia Schiel SR-4 Hamilton 4:57.94 3:55.38 3:40.48
2 Amelia Gilbert JR-3 RIT 5:04.49 5:53.21 5:10.58
3 Emily Weaver JR-3 Nazareth 5:04.69 5:53.44 4:25.08
4 Taylor Highers SR-4 St. John Fisher 5:05.11 6:06.14 6:15.29
5 McKenzie Hall SO-2 Alfred 5:08.89 6:10.67 6:23.03
6 Mikaela LeBaron FR-1 Mercyhurst 5:16.89 4:26.19 6:26.61
7 Peyton Tripp FR-1 Nazareth 5:19.36 5:22.56 4:41.04
8 Paige Ackley JR-3 Nazareth 5:19.56 5:51.52 6:17.08
9 Naomi Andrew FR-1 Hamilton 5:22.55 6:43.19 4:14.82
10 Elizabeth Fish FR-1 Nazareth 5:25.02 3:50.77 4:42.77
11 Elisabeth Kettinger SO-2 Houghton 5:28.50 5:58.07 6:40.77
12 Tabitha Clark FR-1 Houghton 5:28.56 4:13.00 4:52.42
13 Leigha Gould JR-3 Nazareth 5:29.63 5:59.30 6:42.15
14 Riley Jameson FR-1 St. John Fisher 5:30.38 5:07.26 3:57.88
15 Jade Kimmel FR-1 RIT 5:34.26 4:00.67 5:50.98
16 Alexa Binney FR-1 Houghton 5:35.98 5:09.11 6:59.98
17 Emma Pringle SO-2 Mercyhurst 5:36.32 3:58.79 7:17.22
18 Alexis Anagnostopulos JR-3 Nazareth 5:41.60 4:57.20 7:20.67
19 Laura Ferris SO-2 Alfred State 5:48.42 4:52.68 5:41.46
20 Aubrie Cole FR-1 Houghton 5:48.64 7:22.78 7:05.34
21 Sara Fischer FR-1 Hamilton 5:49.22 5:07.32 5:28.27
22 Madison Burncheck SO-2 Mercyhurst 5:49.39 7:30.72 4:36.02
23 Samantha Arthurs SO-2 Alfred 5:57.34 7:01.67 4:45.88
24 Summer Kier SO-2 Alfred State 6:00.26 6:18.28 4:22.99
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mia Schiel SR-4 Hamilton 6:12.43 4:34.11 5:45.61 5:42.64 6:27.33 5:24.76 4:57.94
2 Amelia Gilbert JR-3 RIT 4:24.91 4:06.64 5:19.72 5:16.67 4:00.55 3:48.37 5:04.49
3 Emily Weaver JR-3 Nazareth 6:11.73 3:54.62 5:44.30 6:14.77 5:10.79 4:03.76 5:04.69
4 Taylor Highers SR-4 St. John Fisher 4:19.35 4:52.91 4:34.60 4:37.65 3:48.84 6:36.65 5:05.11
5 McKenzie Hall SO-2 Alfred 5:15.07 6:19.94 6:19.94 4:31.83 5:52.14 4:38.01 5:08.89
6 Mikaela LeBaron FR-1 Mercyhurst 5:45.41 6:04.43 4:42.04 4:38.87 4:48.37 4:19.85 5:16.89
7 Peyton Tripp FR-1 Nazareth 4:53.82 6:32.82 4:15.49 5:57.69 6:51.98 4:09.10 5:19.36
8 Paige Ackley JR-3 Nazareth 6:04.30 4:34.83 4:41.22 6:49.04 6:10.69 5:25.96 5:19.56
9 Naomi Andrew FR-1 Hamilton 4:14.82 3:45.79 6:04.49 5:48.36 3:49.01 3:45.79 5:22.55
13 Leigha Gould JR-3 Nazareth 5:49.41 6:52.04 4:30.30 6:48.75 4:27.00 5:36.23 5:29.63
15 Jade Kimmel FR-1 RIT 5:30.92 7:14.54 5:44.29 4:54.15 5:20.89 5:07.52 5:34.26
19 Laura Ferris SO-2 Alfred State 4:07.38 5:17.07 4:35.26 5:06.61 6:33.72 4:52.68 5:48.42
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Elizabeth Fish FR-1 Nazareth 6:00.78 4:03.77 4:23.27 4:33.02 5:18.52 4:42.77 5:25.02
11 Elisabeth Kettinger SO-2 Houghton 4:29.37 4:32.66 5:38.36 6:11.21 4:49.08 5:41.64 5:28.50
12 Tabitha Clark FR-1 Houghton 6:11.28 4:42.57 5:25.28 4:19.57 6:01.42 3:53.28 5:28.56
14 Riley Jameson FR-1 St. John Fisher 3:57.88 6:43.07 4:44.13 5:30.38 5:56.81 6:03.42 5:30.38
16 Alexa Binney FR-1 Houghton 4:38.87 5:05.75 4:15.35 6:09.58 6:16.30 4:48.95 5:35.98
17 Emma Pringle SO-2 Mercyhurst 6:43.59 6:40.22 5:43.05 7:17.22 6:57.04 4:59.33 5:36.32
18 Alexis Anagnostopulos JR-3 Nazareth 4:26.45 4:43.53 4:53.78 7:10.42 5:48.44 5:27.94 5:41.60
20 Aubrie Cole FR-1 Houghton 5:31.21 5:34.70 5:27.73 6:06.08 5:38.18 6:33.97 5:48.64
21 Sara Fischer FR-1 Hamilton 5:56.21 4:18.43 5:38.75 5:52.72 6:48.59 6:13.67 5:49.22
22 Madison Burncheck SO-2 Mercyhurst 5:28.43 5:07.47 6:27.83 7:30.72 5:21.44 6:24.33 5:49.39
23 Samantha Arthurs SO-2 Alfred 6:43.80 5:43.05 5:43.05 4:53.02 7:26.68 4:10.14 5:57.34
24 Summer Kier SO-2 Alfred State 5:53.06 6:25.48 5:06.23 5:02.62 7:12.32 6:00.26 6:00.26