April 2, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run Consolation

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nehemiah Cher-Frere SR Miami Norland 1:48.53 2:01.94
2 Brandon Ruiz JR Columbus 1:29.62 2:02.76
3 Shuvens Liska JR North Miami 2:29.15 2:03.26
4 Robert Beneby SR Miami Northwestern 1:55.25 2:03.92
5 Nathan Montes FR Westminster Christian 1:59.32 2:04.29
6 Lukas Santana SR Coral Reef 2:09.81 2:06.03
7 Marco Prieguez FR Belen Jesuit Prep 1:34.98 2:06.64
8 Tyreke clerveau JR Mater Academy 1:49.66 2:07.51
9 Natan Rowlands FR Westminster Christian 2:21.94 2:07.87
10 Noah Scheinblum SO Miami Washington 2:00.48 2:08.17
11 Matias White JR Braddock 2:43.33 2:08.60
12 Marco De la Hoz JR Belen Jesuit Prep 1:57.99 2:09.65
13 Quinton Mayo FR Miami Carol City 1:37.30 2:11.48
14 Jo Nunez SO Divine Savior 1:50.94 2:12.07
15 Alexander Exalant SR North Miami 1:39.84 2:13.12
16 Omar Suarez-Davis SO North Miami 1:53.52 2:13.55
17 Brian Akinmade JR Coral Reef 1:49.55 2:13.59
18 Trevin Smith JR Miami Norland 2:40.58 2:13.81
19 Daniel Lurigados SO Belen Jesuit Prep 2:53.98 2:13.83
20 Aaron Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 2:44.44 2:15.90
21 Kevin Gonzalez SO Coral Reef 2:56.90 2:16.07
22 Kortez Thomas JR Dr. Krop 2:11.23 2:16.69
23 Ahmir Britt JR Mater Academy 1:41.31 2:16.90
24 Noah Davisson SR Divine Savior 1:47.29 2:17.54
25 Jermaine Phillips 8 Mater Academy 2:47.82 2:17.55
26 Di'khi Kee SO Miami Carol City 2:10.81 2:17.69
27 EMANUEL MOLINARES JR Doral Academy 2:37.14 2:17.84
28 Carlo Marchan SO Miami Coral Park 2:00.26 2:18.22
29 Christopher Marimon JR Ferguson 2:14.36 2:18.51
30 alesandra Herrera JR Mater Academy 2:44.25 2:19.19
31 Adrian Lowe 8 Gulliver Prep 2:34.05 2:20.04
32 Luca Tinsley JR True North 2:24.90 2:20.68
33 Kal-El Pascal SO Dr. Krop 2:39.04 2:20.74
34 ROBERTO RAMIREZ SO Doral Academy 2:18.05 2:20.86
35 SANTIAGO MATUTE SO Doral Academy 2:55.43 2:21.47
36 Leo Gershman SR Ransom Everglades 2:32.95 2:21.62
37 Marquis Jones SR Miami Northwestern 2:00.10 2:22.97
38 Joel Hernandez SR Miami Norland 2:16.48 2:23.66
39 Alain Bermudez SR Varela 1:40.60 2:23.71
40 Ahmad Fambro SO Coral Gables 1:56.75 2:24.13
41 Jose Cruz SO Ferguson 2:06.93 2:24.23
42 Walter Bannon SO Gulliver Prep 2:54.63 2:24.32
43 Harrison Fleurimond SR Somerset Academy (SH) 1:53.24 2:25.17
44 Derrick Bromell FR American 2:52.22 2:25.95
45 Alexander Guardado JR Ferguson 1:49.87 2:26.49
46 Giovanni Valdes SR Varela 1:45.34 2:28.36
47 Christian Casquette SO Braddock 2:22.88 2:28.83
48 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 2:11.35 2:29.26
49 Ethaniel Lagares FR Ferguson 2:08.38 2:29.28
50 Ryan Suarez FR Miami Beach 3:12.63 2:29.32
51 Mateo Ceballos SO Riviera Prep 2:25.16 2:29.65
52 Tyler Fitzgerald JR Braddock 2:11.85 2:29.82
53 Jordan Duangsangchan SO Ferguson 2:29.61 2:31.12
54 Eriq Castro SO Mater Academy (Cutler Bay) 2:57.78 2:35.94
55 Antwane Lenoire SR Miami Central 2:46.25 2:36.84
56 Jaylen Farrell JR Miami Norland 3:10.95 2:37.81
57 Derek Marimon FR Ferguson 2:44.79 2:38.45
58 Kayron Tucker JR Miami Central 2:25.80 2:38.47
59 Antonio De Castilho FR Riviera Prep 3:16.52 2:39.77
60 Carlos Bamrud JR Miami Beach 2:14.53 2:42.08
61 Nicolas Estepe FR Varela 3:11.40 2:43.59
62 MARCELO DURAN SO Doral Academy 3:34.30 2:44.84
63 Andres Longo JR True North 2:15.35 2:45.06
64 Keanu Rodriguez SR Archimedean 3:09.32 2:46.07
65 George Garcia JR Ferguson 2:34.34 2:47.76
66 Jacob Victorero FR Mater Lakes 2:14.29 2:49.98
67 Oscar Torres FR Mater Academy (Cutler Bay) 2:24.84 2:52.42
68 Nicholas Taylor Jr. FR Miami Norland 2:49.06 2:52.51
69 David Ortueta FR Varela 2:28.81 2:55.07
70 Christopher Rodney SO Miami Central 2:22.19 2:55.54
71 Jacob Rodriguez FR True North 3:48.91 2:56.08
72 ADRIAN SERRANO SO AIE Charter 3:19.92 3:00.10
73 Jakarri Gedeus FR Miami Norland 3:43.48 3:00.22
74 Edward Arjona FR Riviera Prep 3:42.67 3:08.70
75 Riordan Cange FR American 3:58.79 3:11.03
76 ADRIAN VARGAS JR Doral Academy 3:21.50 3:13.75
77 Evan Ramirez 6 True North 3:25.00 3:22.97
78 Harrison Garcia 6 True North 3:37.38 3:51.25
  Ryan Sarafoglu JR Coral Reef DNF DNF
Boys 800m Run Consolation Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nehemiah Cher-Frere SR Miami Norland 2:21.45 2:01.94
2 Brandon Ruiz JR Columbus 1:56.63 2:02.76
3 Shuvens Liska JR North Miami 1:31.22 2:03.26
4 Robert Beneby SR Miami Northwestern 2:17.56 2:03.92
5 Nathan Montes FR Westminster Christian 1:30.74 2:04.29
7 Marco Prieguez FR Belen Jesuit Prep 1:42.58 2:06.64
8 Tyreke clerveau JR Mater Academy 2:17.71 2:07.51
9 Natan Rowlands FR Westminster Christian 2:04.04 2:07.87
10 Noah Scheinblum SO Miami Washington 2:06.89 2:08.17
11 Matias White JR Braddock 2:07.32 2:08.60
12 Marco De la Hoz JR Belen Jesuit Prep 2:17.43 2:09.65
13 Quinton Mayo FR Miami Carol City 2:41.72 2:11.48
19 Daniel Lurigados SO Belen Jesuit Prep 2:52.64 2:13.83
  Ryan Sarafoglu JR Coral Reef DNF DNF
Boys 800m Run Consolation Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Lukas Santana SR Coral Reef 2:13.60 2:06.03 2:14.86
14 Jo Nunez SO Divine Savior 2:16.04 2:12.07 2:37.17
16 Omar Suarez-Davis SO North Miami 1:56.19 2:13.55 2:06.88
18 Trevin Smith JR Miami Norland 2:45.93 2:13.81 2:40.58
20 Aaron Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 2:13.19 2:15.90 1:56.88
22 Kortez Thomas JR Dr. Krop 2:19.43 2:16.69 1:45.26
23 Ahmir Britt JR Mater Academy 2:51.13 2:16.90 2:30.59
25 Jermaine Phillips 8 Mater Academy 2:12.05 2:17.55 2:02.42
26 Di'khi Kee SO Miami Carol City 2:35.59 2:17.69 2:41.10
28 Carlo Marchan SO Miami Coral Park 2:16.84 2:18.22 2:50.01
29 Christopher Marimon JR Ferguson 2:50.37 2:18.51 2:24.05
30 alesandra Herrera JR Mater Academy 2:06.67 2:19.19 1:38.83
34 ROBERTO RAMIREZ SO Doral Academy 2:57.49 2:20.86 2:23.68
36 Leo Gershman SR Ransom Everglades 1:51.88 2:21.62 2:27.29
Boys 800m Run Consolation Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Noah Davisson SR Divine Savior 2:29.92 2:16.17 2:17.54
32 Luca Tinsley JR True North 1:46.92 1:52.55 2:20.68
33 Kal-El Pascal SO Dr. Krop 1:54.00 1:51.19 2:20.74
35 SANTIAGO MATUTE SO Doral Academy 1:39.03 1:44.69 2:21.47
39 Alain Bermudez SR Varela 2:10.78 2:59.64 2:23.71
42 Walter Bannon SO Gulliver Prep 2:22.88 2:12.78 2:24.32
45 Alexander Guardado JR Ferguson 2:52.86 2:42.61 2:26.49
47 Christian Casquette SO Braddock 2:16.93 3:11.99 2:28.83
48 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 2:33.74 2:21.80 2:29.26
49 Ethaniel Lagares FR Ferguson 2:30.78 3:11.08 2:29.28
50 Ryan Suarez FR Miami Beach 1:49.01 2:03.94 2:29.32
51 Mateo Ceballos SO Riviera Prep 2:04.21 3:04.07 2:29.65
52 Tyler Fitzgerald JR Braddock 3:13.27 2:13.34 2:29.82
53 Jordan Duangsangchan SO Ferguson 1:48.81 2:16.01 2:31.12
60 Carlos Bamrud JR Miami Beach 3:01.53 2:14.53 2:42.08
Boys 800m Run Consolation Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
37 Marquis Jones SR Miami Northwestern 2:34.41 2:22.97 2:53.00 2:08.68
40 Ahmad Fambro SO Coral Gables 1:40.89 2:24.13 2:16.93 2:11.16
43 Harrison Fleurimond SR Somerset Academy (SH) 2:42.59 2:25.17 2:10.66 1:41.62
57 Derek Marimon FR Ferguson 2:22.61 2:38.45 3:14.90 2:17.86
62 MARCELO DURAN SO Doral Academy 3:01.33 2:44.84 2:48.14 2:01.99
64 Keanu Rodriguez SR Archimedean 2:59.36 2:46.07 2:39.43 3:32.57
65 George Garcia JR Ferguson 2:09.18 2:47.76 3:16.28 3:12.93
66 Jacob Victorero FR Mater Lakes 2:17.69 2:49.98 3:03.58 3:18.88
67 Oscar Torres FR Mater Academy (Cutler Bay) 3:16.56 2:52.42 2:17.94 3:07.94
71 Jacob Rodriguez FR True North 2:50.80 2:56.08 2:56.08 2:59.61
72 ADRIAN SERRANO SO AIE Charter 3:23.52 3:00.10 2:49.30 3:05.51
76 ADRIAN VARGAS JR Doral Academy 2:19.50 3:13.75 3:56.38 2:17.57
Boys 800m Run Consolation Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Brian Akinmade JR Coral Reef 2:13.59 2:08.25 2:32.30 1:49.55
31 Adrian Lowe 8 Gulliver Prep 2:20.04 1:53.44 3:02.06 2:45.25
38 Joel Hernandez SR Miami Norland 2:23.66 2:23.66 2:39.47 2:06.42
41 Jose Cruz SO Ferguson 2:24.23 1:51.06 2:30.00 3:01.73
44 Derrick Bromell FR American 2:25.95 2:31.79 2:24.49 1:48.01
46 Giovanni Valdes SR Varela 2:28.36 2:12.04 2:50.62 2:35.78
54 Eriq Castro SO Mater Academy (Cutler Bay) 2:35.94 2:37.50 2:49.98 2:29.71
55 Antwane Lenoire SR Miami Central 2:36.84 2:21.16 2:43.12 2:41.55
58 Kayron Tucker JR Miami Central 2:38.47 2:11.53 3:19.68 1:54.10
74 Edward Arjona FR Riviera Prep 3:08.70 2:12.09 2:44.17 3:42.67
75 Riordan Cange FR American 3:11.03 3:09.12 2:32.83 3:07.21
Boys 800m Run Consolation Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Alexander Exalant SR North Miami 2:13.12
21 Kevin Gonzalez SO Coral Reef 2:16.07
27 EMANUEL MOLINARES JR Doral Academy 2:17.84
56 Jaylen Farrell JR Miami Norland 2:37.81
59 Antonio De Castilho FR Riviera Prep 2:39.77
61 Nicolas Estepe FR Varela 2:43.59
63 Andres Longo JR True North 2:45.06
68 Nicholas Taylor Jr. FR Miami Norland 2:52.51
69 David Ortueta FR Varela 2:55.07
70 Christopher Rodney SO Miami Central 2:55.54
73 Jakarri Gedeus FR Miami Norland 3:00.22
77 Evan Ramirez 6 True North 3:22.97
78 Harrison Garcia 6 True North 3:51.25