April 22-23, 2022
|
SUNY Cortland - Cortland, NY
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DI NJCAA DIII AARTFC SUNYAC IC4A/ECAC Liberty League ECAC DIII

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Caroline Kirby FR-1 Syracuse 5:24.18 4:39.46 4:22.70
2 Shanley Koekemoer JR-3 Syracuse 5:22.11 4:40.09 5:22.11
3 Juliette Keller FR-1 Syracuse 5:29.67 4:41.77 4:50.23
4 Bethany Steiner FR-1 Syracuse 5:01.97 4:50.35 5:10.68
5 Emily Nugent SO-2 Syracuse 4:50.71 4:50.71 5:28.51
6 Emma Palumbo FR-1 St. Lawrence 5:53.72 4:52.33 5:24.49
7 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 3:38.06 4:58.70 4:25.85
8 Jade Dening FR-1 Utica 4:12.92 5:04.72 4:00.73
9 Leana Dickhens SO-2 St. Lawrence 5:34.86 5:07.21 5:47.15
10 Hilda Kiprono FR-1 Le Moyne 4:11.50 5:14.37 6:42.40
11 Khalifah Tracey SO-2 Cortland St. 6:15.39 5:18.12 4:52.67
12 Ruby Bashant FR-1 St. Lawrence 6:35.61 5:19.04 6:54.76
13 Vanessa Burkard SO-2 Cortland St. 5:11.87 5:24.86 4:45.88
14 Aine Haugh JR-3 SUNY-ESF 4:07.63 5:25.82 4:56.50
15 Sarah Churchill FR-1 St. Lawrence 5:37.15 5:27.33 6:55.71
16 Claudia Chermak FR-1 SUNY Broome 4:15.43 5:27.47 5:17.65
17 Aubrey Soller FR-1 Oneonta 6:27.49 5:28.38 5:51.37
18 Molly Chiarella FR-1 Oneonta 7:06.49 5:30.61 6:30.12
19 Anita Jepchirchir FR-1 Le Moyne 4:15.00 5:35.52 5:25.46
20 Olivia O'Donnell SO-2 Oneonta 6:25.87 5:41.47 5:03.91
21 Jenna Swyers FR-1 SUNY Cobleskill 5:01.58 6:03.35 6:10.62
22 Kathrine Ledermann FR-1 SUNY Cobleskill 4:48.12 6:09.38 5:36.14
23 Emily Ware SO-2 Potsdam St. 8:11.94 6:18.41 7:07.61
24 Mary Roach FR-1 SUNY-ESF 8:11.95 6:24.33 6:08.96
25 Olivia Snell JR-3 Le Moyne 6:46.67 6:34.82 4:52.17
26 Leah Stucke SO-2 SUNY-ESF 4:54.85 6:38.44 7:26.26
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caroline Kirby FR-1 Syracuse 4:39.46
2 Shanley Koekemoer JR-3 Syracuse 4:40.09
3 Juliette Keller FR-1 Syracuse 4:41.77
4 Bethany Steiner FR-1 Syracuse 4:50.35
5 Emily Nugent SO-2 Syracuse 4:50.71
6 Emma Palumbo FR-1 St. Lawrence 4:52.33
7 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 4:58.70
8 Jade Dening FR-1 Utica 5:04.72
9 Leana Dickhens SO-2 St. Lawrence 5:07.21
10 Hilda Kiprono FR-1 Le Moyne 5:14.37
11 Khalifah Tracey SO-2 Cortland St. 5:18.12
12 Ruby Bashant FR-1 St. Lawrence 5:19.04
13 Vanessa Burkard SO-2 Cortland St. 5:24.86
19 Anita Jepchirchir FR-1 Le Moyne 5:35.52
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Aine Haugh JR-3 SUNY-ESF 4:49.98 6:17.96 4:14.14 5:25.82
15 Sarah Churchill FR-1 St. Lawrence 4:08.77 6:39.35 3:55.68 5:27.33
16 Claudia Chermak FR-1 SUNY Broome 6:16.59 6:13.32 6:36.24 5:27.47
17 Aubrey Soller FR-1 Oneonta 4:55.55 4:52.26 6:57.05 5:28.38
18 Molly Chiarella FR-1 Oneonta 6:36.74 4:17.88 6:49.96 5:30.61
20 Olivia O'Donnell SO-2 Oneonta 3:59.03 5:55.13 4:05.86 5:41.47
21 Jenna Swyers FR-1 SUNY Cobleskill 7:05.12 5:27.02 5:52.45 6:03.35
22 Kathrine Ledermann FR-1 SUNY Cobleskill 7:56.50 7:41.73 6:20.47 6:09.38
23 Emily Ware SO-2 Potsdam St. 6:18.41 4:24.89 6:07.06 6:18.41
24 Mary Roach FR-1 SUNY-ESF 4:36.72 8:04.26 5:11.31 6:24.33
25 Olivia Snell JR-3 Le Moyne 8:09.58 5:35.60 6:07.19 6:34.82
26 Leah Stucke SO-2 SUNY-ESF 8:10.09 8:37.98 6:14.54 6:38.44