April 2, 2022
|
UW-Platteville - Platteville, WI
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Paige Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 6:19.13 5:11.00 3:53.99 4:41.38 4:56.19 6:25.05 6:13.20
2 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 5:03.49 4:48.62 4:01.01 3:28.28 4:57.54 5:09.45 4:12.91
3 Ari De La Cerda FR-1 Wis.-Whitewater 4:14.43 6:29.12 4:11.43 4:11.43 4:59.32 5:44.22 3:59.46
4 Kirstie Ramsey SR-4 Wis.-Platteville 5:49.12 5:19.02 6:31.25 6:25.23 5:00.96 6:16.20 5:13.00
5 Rachel Krouse FR-1 Wis.-Stevens Point 4:43.96 4:59.06 5:02.08 5:56.46 5:02.08 4:28.86 4:19.79
6 Catie Gage FR-1 Wis.-Stevens Point 5:03.32 6:17.61 6:36.18 3:42.85 5:09.51 6:11.42 6:08.32
7 Hannah Jones JR-3 Northern Michigan 4:33.84 6:00.97 5:14.30 4:33.84 5:11.18 5:42.30 4:15.17
8 Madelyn Adam SO-2 Viterbo 5:24.67 4:40.54 6:21.41 6:11.95 5:15.21 6:40.32 4:18.48
9 Taylor Fuerstenberg SO-2 Wis.-Stevens Point 4:07.86 5:49.55 6:18.15 5:24.13 5:17.77 4:58.71 6:46.75
10 Anya Hirsch SO-2 Viterbo 4:25.50 4:47.90 4:15.91 4:38.30 5:19.88 5:07.09 5:39.08
11 Vanessa Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 6:14.36 6:04.76 4:19.17 5:07.17 5:19.96 4:35.17 4:35.17
12 Vanessa Thomas SO-2 Viterbo 4:13.33 6:50.46 4:32.57 4:35.78 5:20.67 5:20.67 5:17.47
13 Tori Gerber SO-2 Viterbo 3:44.61 4:19.90 3:54.23 4:42.36 5:20.86 4:32.74 5:20.86
14 Morgan Lyon JR-3 Northern Michigan 5:15.26 4:27.01 5:08.83 5:31.34 5:21.69 5:18.48 6:03.51
15 Olivia Franklin FR-1 Wis.-Stevens Point 5:27.64 6:09.81 6:03.32 6:29.27 5:24.39 4:26.00 5:30.88
16 Sarah Nieheuser FR-1 Wis.-Whitewater 4:46.09 4:26.59 5:18.60 6:46.38 5:25.10 6:56.13 6:26.87
17 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 4:13.61 3:50.85 6:33.41 3:47.59 5:25.13 6:46.42 3:47.59
18 Emma Guenther SO-2 Wis.-Stevens Point 5:49.49 5:07.03 6:15.62 4:50.70 5:26.62 4:37.63 4:44.16
19 Skylar Grubb FR-1 Northern Michigan 5:48.44 4:06.54 5:28.71 4:52.56 5:28.71 5:22.14 6:44.32
20 Lilly Majestic FR-1 Northern Michigan 6:08.28 4:49.37 5:25.54 6:51.03 5:28.82 6:51.03 4:00.04
21 Jerica Mueller FR-1 Viterbo 6:26.76 6:23.45 5:53.70 4:21.15 5:30.56 3:51.40 5:14.04
22 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 6:43.68 5:30.29 6:33.68 4:36.91 5:33.62 7:00.37 7:07.04
23 Lauren Young SO-2 Wis.-Oshkosh 6:02.13 7:07.04 4:36.72 4:43.56 5:41.63 6:26.05 7:07.04
24 Bethany Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 4:09.76 5:48.98 4:47.39 5:59.24 5:42.13 6:09.50 4:09.76
25 Jenna Cooper FR-1 Wis.-Whitewater 6:21.24 6:00.64 6:48.72 5:12.55 5:43.46 6:10.94 7:05.89
26 Kristan Larson FR-1 Wis.-Whitewater 4:38.62 5:40.53 4:21.42 5:54.29 5:43.97 5:06.14 4:59.26
27 Marina Mercado SO-2 Clarke 6:37.23 5:10.87 6:30.32 6:06.14 5:45.41 6:54.50 5:07.42
28 Madison Bertram FR-1 Wis.-Oshkosh 4:06.93 5:33.87 7:00.82 4:52.14 5:47.78 5:06.05 5:44.31
29 Julia Strasser FR-1 Wis.-Oshkosh 6:44.11 6:05.79 4:45.67 5:34.44 5:48.37 6:37.15 5:41.41
30 Samantha Pieper FR-1 Wis.-Whitewater 5:05.95 6:13.54 6:34.89 5:45.08 5:55.75 7:03.35 6:20.66
31 Lydia Radeke FR-1 Clarke 4:10.46 5:47.07 6:37.16 4:28.35 5:57.80 6:22.85 6:15.69
32 Morgan Smarzinski SO-2 Wis.-Whitewater 7:02.01 8:03.39 6:15.97 6:54.34 6:23.64 4:36.22 7:28.86
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Hannah Jones JR-3 Northern Michigan 5:01.85 4:33.84 5:11.18 4:27.62
14 Morgan Lyon JR-3 Northern Michigan 4:27.01 6:35.68 5:21.69 5:31.34
19 Skylar Grubb FR-1 Northern Michigan 6:44.32 6:57.47 5:28.71 5:22.14
20 Lilly Majestic FR-1 Northern Michigan 5:09.09 6:41.16 5:28.82 6:04.99
25 Jenna Cooper FR-1 Wis.-Whitewater 7:16.20 5:36.59 5:43.46 6:14.38
26 Kristan Larson FR-1 Wis.-Whitewater 5:47.41 4:48.94 5:43.97 4:42.06
28 Madison Bertram FR-1 Wis.-Oshkosh 4:45.18 4:24.32 5:47.78 4:27.79
29 Julia Strasser FR-1 Wis.-Oshkosh 7:15.47 4:21.28 5:48.37 6:44.11
30 Samantha Pieper FR-1 Wis.-Whitewater 6:38.44 4:09.03 5:55.75 5:37.97
31 Lydia Radeke FR-1 Clarke 4:28.35 6:12.12 5:57.80 6:19.27
32 Morgan Smarzinski SO-2 Wis.-Whitewater 7:44.21 5:37.61 6:23.64 6:23.64
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Madelyn Adam SO-2 Viterbo 6:46.62 3:50.11 5:49.89 5:15.21 4:09.02 6:49.78 4:31.08
10 Anya Hirsch SO-2 Viterbo 6:52.65 5:07.09 6:36.66 5:19.88 4:41.50 6:36.66 5:07.09
11 Vanessa Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 6:27.16 3:47.18 6:52.75 5:19.96 5:45.56 5:16.76 4:41.57
12 Vanessa Thomas SO-2 Viterbo 4:03.71 5:43.12 6:56.88 5:20.67 6:53.67 5:27.09 6:24.81
13 Tori Gerber SO-2 Viterbo 6:53.91 4:29.53 4:10.27 5:20.86 5:20.86 3:47.81 6:18.62
15 Olivia Franklin FR-1 Wis.-Stevens Point 3:50.32 3:53.56 5:21.15 5:24.39 5:50.35 5:01.69 5:01.69
21 Jerica Mueller FR-1 Viterbo 5:14.04 4:24.45 6:33.37 5:30.56 5:47.09 3:58.01 4:37.67
22 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 5:06.93 4:26.90 6:37.01 5:33.62 5:56.98 6:33.68 5:03.60
23 Lauren Young SO-2 Wis.-Oshkosh 4:05.98 5:41.63 6:29.46 5:41.63 4:16.23 6:19.21 6:19.21
24 Bethany Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 4:54.24 7:24.77 7:21.35 5:42.13 6:43.72 6:47.14 4:30.29
27 Marina Mercado SO-2 Clarke 4:39.79 6:06.14 5:31.60 5:45.41 7:11.77 5:45.41 5:07.42
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Paige Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 4:11.77 4:56.19 4:05.84
2 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 4:24.81 4:57.54 4:03.99
3 Ari De La Cerda FR-1 Wis.-Whitewater 6:23.13 4:59.32 5:35.24
4 Kirstie Ramsey SR-4 Wis.-Platteville 5:31.06 5:00.96 3:57.76
5 Rachel Krouse FR-1 Wis.-Stevens Point 5:23.23 5:02.08 3:40.52
6 Catie Gage FR-1 Wis.-Stevens Point 3:58.33 5:09.51 6:17.61
9 Taylor Fuerstenberg SO-2 Wis.-Stevens Point 4:33.29 5:17.77 4:07.86
16 Sarah Nieheuser FR-1 Wis.-Whitewater 5:12.10 5:25.10 5:38.11
17 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 6:10.65 5:25.13 6:00.90
18 Emma Guenther SO-2 Wis.-Stevens Point 4:18.03 5:26.62 5:13.56