April 16, 2022
|
Pelham - Pelham, NH

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 10.91 10
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.18 8
3 Braeden Manti SR Windham 11.50 6
4 AJ Sebastian SO Manchester Memorial 11.58 4
5 Ledger Russell SO Bedford 11.61 2
6 Nikolas Snyder SR Pelham 11.74 1
7 Nate Ashby SR Sanborn Regional 11.80 -
8 Ben Sawyer FR Conant 12.14 -

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 14.30 12.10 8.03 11.00 8.25 12.21 13.31
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 10.47 10.92 14.29 11.25 10.02 14.40 8.78
3 Braeden Manti SR Windham 8.13 9.49 11.75 11.29 10.28 12.54 13.10
4 Nikolas Snyder SR Pelham 13.90 8.92 10.66 11.58 12.16 9.73 15.06
5 AJ Sebastian SO Manchester Memorial 10.37 14.10 15.03 11.65 9.79 8.74 10.14
6 Ledger Russell SO Bedford 8.93 8.58 8.58 11.75 14.10 9.99 13.05
6 Ben Sawyer FR Conant 9.64 14.69 13.40 11.75 14.46 10.58 9.64
8 Nate Ashby SR Sanborn Regional 10.83 8.83 14.72 11.77 14.36 13.30 10.71
9 Jordan Espo JR Newmarket 13.10 13.10 14.75 11.80 12.04 13.46 12.63
9 Aidan Graves SR Bedford 9.68 13.93 14.64 11.80 11.80 15.34 14.64
11 Steven Elezi JR Manchester Memorial 10.30 9.23 8.40 11.83 9.23 13.25 11.83
12 Ben Hoesch FR Hollis/Brookline 12.06 9.20 8.48 11.94 10.75 13.38 11.11
12 Michael Menezes SO Nashua South 13.85 8.48 14.21 11.94 9.32 10.39 12.18
14 Caden Perry SR Goffstown 14.12 14.00 11.72 11.96 12.80 10.53 15.07
14 Jojo Guarnaccia JR Windham 11.01 10.41 14.48 11.96 11.01 13.28 10.53
16 David Croteau JR Windham 10.91 13.43 9.24 11.99 9.24 14.27 10.80
17 Adam Burke SR Windham 12.07 11.47 11.47 12.07 11.71 11.59 15.45
18 Vito Mancini III JR Windham 10.57 10.93 12.99 12.14 14.09 10.20 12.87
19 Davion Freeman SR Manchester Memorial 8.76 12.77 10.70 12.16 14.60 9.12 10.46
20 Nicholas Sobalo JR Pelham 8.68 13.32 15.77 12.22 12.84 11.00 15.40
21 Riley McMinn JR Bow 12.24 15.92 15.43 12.24 13.22 9.67 14.94
22 Carl Peters JR Coe-Brown 15.32 14.46 8.95 12.25 15.68 9.07 8.95
23 Danae Arnold Sophomore Ayer Shirley 13.03 14.01 10.20 12.29 15.00 12.66 12.79
24 Joshua Compoh SR Nashua South 11.97 9.38 13.82 12.34 14.69 14.44 15.68
25 Javin Manfield JR Bedford 15.23 11.89 14.86 12.38 14.74 9.66 13.87
26 Noah Lamontagne JR Lebanon 10.04 13.76 9.42 12.39 12.89 13.51 10.78
27 Talan Patkul SO Lebanon 12.53 9.55 9.18 12.40 12.65 13.15 12.40
28 Andrew Chen SR Bedford 12.17 10.68 13.03 12.41 11.42 14.40 14.15
29 Eli Goumas SO Bedford 14.64 14.89 12.51 12.51 12.39 14.52 10.89
30 Kody McCranie FR Bow 12.41 10.15 9.65 12.53 11.16 13.41 9.78
30 Stephen St Laurent SR Pembroke 15.54 14.54 9.15 12.53 15.17 8.90 13.91
32 Jordan Tanguay SR Pelham 13.32 12.94 13.82 12.56 15.33 9.42 14.20
33 Martin Allisandro SO Manchester Memorial 13.83 10.81 10.06 12.57 10.56 15.21 13.20
34 Aidan Barber FR Newmarket 15.49 12.97 9.45 12.59 10.45 9.82 9.57
34 Robinson Baguidy SR Goffstown 8.94 15.74 10.71 12.59 13.73 9.70 9.07
36 Casey Morin SO Epping 11.86 9.84 11.73 12.61 16.14 14.00 10.60
37 Ryle Isuga SO Lebanon 13.83 12.05 13.70 12.68 9.26 15.60 15.47
38 Nik Dilullo SR Pittsfield 13.12 16.30 15.53 12.73 13.12 15.79 11.84
38 Ricky Caillouette SO Sanborn Regional 14.77 11.97 14.64 12.73 12.61 13.50 16.43
40 Joseph Hsu SR Raymond 9.32 15.83 16.21 12.76 9.32 12.00 14.42
41 Jason Robillard JR Newmarket 12.88 9.66 9.15 12.88 14.17 14.56 15.85
41 Rowan Boyce SR Coe-Brown 14.94 15.33 9.02 12.88 11.47 16.23 14.94
43 Shane McKeen FR Sanborn Regional 16.65 12.52 9.68 12.90 15.87 9.81 13.29
44 Owen Boullion SO Bow 16.74 9.86 16.48 12.97 9.60 13.23 16.87
45 Luke Snyder JR Epping 15.77 15.77 16.29 13.03 14.86 12.51 14.08
46 Henry D'Antonio JR Sanborn Regional 11.01 11.79 16.12 13.10 15.07 9.96 9.83
47 Joe Harper JR Raymond 15.21 13.74 15.08 13.34 12.68 17.21 16.95
48 Zachary Thornton SO Lebanon 15.61 13.99 12.38 13.45 9.69 12.38 14.26
49 Joel Llibre FR Pelham 14.19 11.89 11.76 13.51 11.89 14.19 17.03
49 Vincent Aricier SO Hollis/Brookline 10.41 10.00 15.14 13.51 15.81 16.89 15.14
51 CJ Darois JR Raymond 10.46 10.05 17.52 13.58 14.26 12.23 10.46
52 Geoffrey Kayton SO Hollis/Brookline 13.87 17.54 11.01 13.59 13.05 9.52 14.95
53 Kyle Brown JR Sanborn Regional 10.43 15.78 15.37 13.72 14.55 11.25 17.84
54 Soumyan Dillip SO Newmarket 17.75 14.04 14.04 13.76 14.86 10.46 17.20
55 Corbin Brown FR Pembroke 14.48 16.00 12.42 13.79 16.83 15.17 13.93
56 Jake Westenberg JR Bow 15.91 13.42 10.10 13.83 13.97 12.73 12.45
57 Caspian Hayden JR Hollis/Brookline 15.39 9.84 13.31 13.86 16.22 14.83 15.94
58 Shea Loughnane SO White Mountains 15.02 11.82 15.29 13.90 16.68 15.43 9.73
59 Jean Claude Wenchell JR Manchester Memorial 10.64 10.92 16.24 14.00 16.24 10.92 10.92
60 Bronson Cutter FR Conant 16.96 16.26 12.47 14.01 16.12 10.37 13.87
61 Austin Olum Freshman Ayer Shirley 14.20 12.52 17.72 14.06 18.28 17.30 10.41
62 Landon Toomire FR Epping 14.57 12.73 13.86 14.14 18.39 11.88 14.71
63 Noah Brisson FR Raymond 11.62 16.43 17.99 14.16 16.85 10.91 18.27
64 Ethan Fredyma SO Pembroke 17.20 15.49 11.94 14.21 15.21 18.48 10.38
65 Adam Munguia FR Epping 17.98 15.82 17.12 14.38 10.07 11.80 18.41
66 Hezekiah Whithed SO White Mountains 11.22 17.06 14.76 15.37 16.30 15.53 14.45
67 Richard Horner FR Newmarket 13.12 11.09 15.93 15.61 19.67 11.56 19.20
68 Tyler Dunphy SO Raymond 14.48 13.00 20.07 16.45 12.34 12.01 19.25
69 Truman Evans FR Pelham 17.04 21.18 13.07 16.54 20.51 17.70 12.08
70 Cole Powers SO Epping 17.85 19.85 13.85 16.68 14.68 13.85 11.68
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Carl Peters JR Coe-Brown 8.95 12.74 8.95 14.34 12.38 9.19 12.25
34 Robinson Baguidy SR Goffstown 9.57 12.97 12.72 8.94 12.59 10.33 12.59
38 Nik Dilullo SR Pittsfield 11.08 10.32 9.04 9.42 10.57 15.53 12.73
43 Shane McKeen FR Sanborn Regional 9.42 10.71 16.13 9.29 11.61 16.39 12.90
67 Richard Horner FR Newmarket 19.05 17.96 13.58 18.58 14.83 16.55 15.61
69 Truman Evans FR Pelham 16.21 20.35 19.36 13.07 20.68 15.06 16.54
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ben Sawyer FR Conant 8.93 11.75 12.81 11.05 13.52
8 Nate Ashby SR Sanborn Regional 12.83 11.77 11.07 11.30 14.01
20 Nicholas Sobalo JR Pelham 8.68 12.22 10.64 12.71 9.17
33 Martin Allisandro SO Manchester Memorial 14.46 12.57 9.68 12.57 15.59
34 Aidan Barber FR Newmarket 15.74 12.59 10.58 14.48 12.22
44 Owen Boullion SO Bow 12.07 12.97 12.97 13.36 13.88
52 Geoffrey Kayton SO Hollis/Brookline 9.79 13.59 10.88 16.45 16.72
70 Cole Powers SO Epping 12.51 16.68 17.85 14.68 12.01
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Ledger Russell SO Bedford 11.75 11.28 8.46
18 Vito Mancini III JR Windham 12.14 13.12 11.66
24 Joshua Compoh SR Nashua South 12.34 9.88 10.00
38 Ricky Caillouette SO Sanborn Regional 12.73 10.95 13.50
51 CJ Darois JR Raymond 13.58 16.16 11.82
55 Corbin Brown FR Pembroke 13.79 16.69 10.07
62 Landon Toomire FR Epping 14.14 10.04 11.88
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Ben Hoesch FR Hollis/Brookline 14.45 15.17 11.94
14 Caden Perry SR Goffstown 10.77 15.31 11.96
17 Adam Burke SR Windham 12.56 8.94 12.07
25 Javin Manfield JR Bedford 10.53 14.74 12.38
36 Casey Morin SO Epping 15.51 8.83 12.61
53 Kyle Brown JR Sanborn Regional 13.04 15.92 13.72
58 Shea Loughnane SO White Mountains 16.68 15.71 13.90
68 Tyler Dunphy SO Raymond 17.44 13.00 16.45
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Michael Menezes SO Nashua South 14.09 11.94
21 Riley McMinn JR Bow 10.16 12.24
37 Ryle Isuga SO Lebanon 12.18 12.68
45 Luke Snyder JR Epping 13.82 13.03
54 Soumyan Dillip SO Newmarket 11.01 13.76
59 Jean Claude Wenchell JR Manchester Memorial 11.76 14.00
66 Hezekiah Whithed SO White Mountains 11.69 15.37
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 AJ Sebastian SO Manchester Memorial 11.89 11.65 10.84
30 Stephen St Laurent SR Pembroke 12.78 12.53 12.91
40 Joseph Hsu SR Raymond 9.19 12.76 11.87
41 Rowan Boyce SR Coe-Brown 10.31 12.88 16.23
48 Zachary Thornton SO Lebanon 16.14 13.45 11.97
56 Jake Westenberg JR Bow 16.32 13.83 12.17
65 Adam Munguia FR Epping 11.36 14.38 16.40
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Braeden Manti SR Windham 11.29 7.91 12.31
4 Nikolas Snyder SR Pelham 11.58 8.11 8.69
9 Aidan Graves SR Bedford 11.80 11.57 15.34
19 Davion Freeman SR Manchester Memorial 12.16 15.57 9.49
26 Noah Lamontagne JR Lebanon 12.39 9.67 14.38
46 Henry D'Antonio JR Sanborn Regional 13.10 15.85 12.84
64 Ethan Fredyma SO Pembroke 14.21 14.36 14.64
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Jordan Espo JR Newmarket 11.80 10.15 14.40 8.26
11 Steven Elezi JR Manchester Memorial 11.83 11.24 8.52 14.20
16 David Croteau JR Windham 11.99 10.80 10.68 9.60
27 Talan Patkul SO Lebanon 12.40 10.42 14.14 16.00
28 Andrew Chen SR Bedford 12.41 13.41 13.03 9.31
49 Joel Llibre FR Pelham 13.51 14.19 15.41 11.49
57 Caspian Hayden JR Hollis/Brookline 13.86 16.08 15.80 10.81
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.25
14 Jojo Guarnaccia JR Windham 11.96
23 Danae Arnold Sophomore Ayer Shirley 12.29
29 Eli Goumas SO Bedford 12.51
41 Jason Robillard JR Newmarket 12.88
63 Noah Brisson FR Raymond 14.16
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 11.00 13.42 9.46
30 Kody McCranie FR Bow 12.53 9.53 11.78
32 Jordan Tanguay SR Pelham 12.56 9.68 10.43
47 Joe Harper JR Raymond 13.34 11.08 9.34
49 Vincent Aricier SO Hollis/Brookline 13.51 10.81 15.00
60 Bronson Cutter FR Conant 14.01 13.03 9.95
61 Austin Olum Freshman Ayer Shirley 14.06 13.64 12.24