April 11, 2022
|
Indiana Tech - Fort Wayne, IN
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NCCAA OAC

Women's 100 Hurdles Finals

W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kiya Pogue FR-1 Indiana Tech 14.23
2 Erin Oleksak JR-3 Marian (Ind.) 14.25
3 Amirah Strauther SR-4 Tiffin 14.66
4 Britain Musick SO-2 Cedarville 14.80
5 Mary Leighton SR-4 Indiana Tech 14.95
6 Haley Livingston SO-2 Trine 15.06
7 Patience Sakeuh SO-2 Taylor 15.13
  Katlyn Jones SO-2 Indiana Tech DNF

Women's 100 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Kiya Pogue FR-1 Indiana Tech 13.94 11.79 14.37 -0.4
2 Erin Oleksak JR-3 Marian (Ind.) 16.86 13.12 14.41 0.2
3 Patience Sakeuh SO-2 Taylor 13.95 14.54 14.68 -0.3
4 Britain Musick SO-2 Cedarville 15.74 16.77 14.71 0.5
5 Amirah Strauther SR-4 Tiffin 16.97 10.33 14.75 0.2
6 Haley Livingston SO-2 Trine 13.79 19.49 14.99 0.2
7 Mary Leighton SR-4 Indiana Tech 17.17 19.13 15.06 -0.3
8 Katlyn Jones SO-2 Indiana Tech 11.81 14.83 15.13 +0.0
9 Audrey Altum JR-3 Taylor 19.30 18.99 15.19 +0.0
10 Hannah Antkoviak FR-1 Olivet Nazarene 17.89 13.11 15.42 -0.4
11 Amia Harrison FR-1 St. Xavier 16.69 17.77 15.45 0.2
12 Mariam Davis JR-3 Indiana Tech 13.55 16.90 15.94 +0.0
13 Rylin Bagarus SO-2 Bethel (Ind.) 16.69 13.00 16.04 -0.4
14 Shanna Han JR-3 Aquinas 15.18 17.30 16.32 -0.4
15 Olivia Bundy FR-1 St. Xavier 18.79 14.38 16.34 -0.3
16 Rosie Schroeder SO-2 Ohio Northern 15.27 21.57 16.59 -0.4
17 Jordyn Jackson   Indiana Tech Developmental 21.29 15.47 16.63 0.2
18 Lauren Jolly FR-1 Rio Grande 16.81 13.65 16.64 +0.0
19 Faith Jackson SO-2 Siena Heights 21.49 18.45 16.92 0.5
20 Sara Yob SO-2 Cornerstone 16.82 19.20 16.99 0.2
21 Emma Betts SO-2 Olivet Nazarene 17.54 19.08 17.03 +0.0
22 Theresa Judd FR-1 Aquinas 13.66 21.34 17.07 -0.3
23 Cailyn Pentecost SO-2 Bethel (Ind.) 14.99 13.10 17.23 -0.3
24 DeJae Hudson JR-3 Marian (Ind.) 13.47 20.03 17.26 0.5
25 Gianna Trenter FR-1 St. Francis (Ill.) 19.02 20.41 17.29 0.5
26 Faith Kurtz FR-1 Cornerstone 17.71 19.81 17.53 -0.4
27 Laura Jenkins JR-3 Spring Arbor 21.79 19.51 17.57 -0.4
28 Luisana Alonso FR-1 Bethel (Ind.) 22.29 18.58 17.69 0.5
29 Beth Lucas JR-3 Indiana Wesleyan 19.47 21.60 17.70 0.5
30 Jasmine Frederick JR-3 Olivet Nazarene 19.66 17.01 17.71 0.5
31 Cassandra McNamara SO-2 Bethel (Ind.) 17.82 18.18 17.82 0.2
32 Alexa Mobley SR-4 Indiana Tech 17.26 15.44 18.16 +0.0
33 Jesmyn Braswell   Indiana Tech Developmental 16.79 20.64 19.29 -0.3
34 Nia Wood JR-3 Madonna 22.20 21.02 19.64 +0.0
35 Emma Linger SO-2 Madonna 14.54 24.10 19.91 -0.4
36 Emma Pachulski JR-3 Spring Arbor 15.60 24.60 21.96 +0.0
  Braely Herrema SO-2 Cornerstone DNS DNS DNS -
  Alexis Cox FR-1 Rio Grande DNS DNS DNS -
  Frantysha Wallace FR-1 Indiana East DNS DNS DNS -
  Rajiah Andrews SR-4 Tiffin DNS DNS DNS -
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kiya Pogue FR-1 Indiana Tech 15.38 17.10 14.37 11.50
10 Hannah Antkoviak FR-1 Olivet Nazarene 18.97 12.34 15.42 16.20
13 Rylin Bagarus SO-2 Bethel (Ind.) 16.20 19.73 16.04 19.57
14 Shanna Han JR-3 Aquinas 15.18 13.88 16.32 18.61
16 Rosie Schroeder SO-2 Ohio Northern 21.57 17.42 16.59 15.76
26 Faith Kurtz FR-1 Cornerstone 12.63 12.63 17.53 15.96
27 Laura Jenkins JR-3 Spring Arbor 15.64 18.98 17.57 20.74
35 Emma Linger SO-2 Madonna 22.50 18.52 19.91 20.51
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Britain Musick SO-2 Cedarville 14.71 17.07 11.48 16.19 13.54 13.24
19 Faith Jackson SO-2 Siena Heights 16.92 21.32 16.92 22.00 12.52 14.56
24 DeJae Hudson JR-3 Marian (Ind.) 17.26 14.50 16.40 17.95 18.30 13.47
25 Gianna Trenter FR-1 St. Francis (Ill.) 17.29 12.11 22.48 20.06 17.99 17.29
28 Luisana Alonso FR-1 Bethel (Ind.) 17.69 19.46 22.29 18.40 13.63 17.16
29 Beth Lucas JR-3 Indiana Wesleyan 17.70 18.06 22.66 17.53 19.83 16.29
30 Jasmine Frederick JR-3 Olivet Nazarene 17.71 16.65 19.66 14.53 17.54 15.41
  Rajiah Andrews SR-4 Tiffin DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Erin Oleksak JR-3 Marian (Ind.) 14.41 10.24 14.41 12.40 12.97 17.87
5 Amirah Strauther SR-4 Tiffin 14.75 12.84 18.74 15.05 12.39 13.72
6 Haley Livingston SO-2 Trine 14.99 13.50 11.55 11.10 15.44 16.04
11 Amia Harrison FR-1 St. Xavier 15.45 10.97 14.53 13.29 12.06 18.08
17 Jordyn Jackson   Indiana Tech Developmental 16.63 11.81 20.29 12.14 11.81 15.30
20 Sara Yob SO-2 Cornerstone 16.99 14.28 17.50 13.09 16.65 17.67
31 Cassandra McNamara SO-2 Bethel (Ind.) 17.82 16.22 19.61 22.81 15.15 22.81
  Alexis Cox FR-1 Rio Grande DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Katlyn Jones SO-2 Indiana Tech 15.74 15.13 16.04 17.55 10.75 13.17
9 Audrey Altum JR-3 Taylor 17.32 15.19 14.74 14.13 13.52 19.45
12 Mariam Davis JR-3 Indiana Tech 12.92 15.94 17.54 15.47 12.76 20.57
18 Lauren Jolly FR-1 Rio Grande 19.64 16.64 20.80 21.64 18.97 18.14
21 Emma Betts SO-2 Olivet Nazarene 20.78 17.03 18.06 19.59 15.84 12.10
32 Alexa Mobley SR-4 Indiana Tech 18.16 18.16 14.53 19.80 15.26 15.08
34 Nia Wood JR-3 Madonna 18.07 19.64 21.61 25.14 20.63 19.64
36 Emma Pachulski JR-3 Spring Arbor 23.94 21.96 16.03 15.38 28.33 28.55
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Patience Sakeuh SO-2 Taylor 11.89 10.28 18.35 16.15 17.62 14.68
7 Mary Leighton SR-4 Indiana Tech 11.75 15.52 12.96 18.23 17.32 15.06
15 Olivia Bundy FR-1 St. Xavier 19.12 14.87 13.08 17.00 15.85 16.34
22 Theresa Judd FR-1 Aquinas 12.64 15.54 17.42 19.81 14.34 17.07
23 Cailyn Pentecost SO-2 Bethel (Ind.) 19.82 20.16 22.23 13.79 18.78 17.23
33 Jesmyn Braswell   Indiana Tech Developmental 15.24 15.63 19.29 14.47 20.45 19.29
  Frantysha Wallace FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Braely Herrema SO-2 Cornerstone DNS DNS DNS DNS DNS DNS