April 12, 2022
|
Pine Crest - Ft. Lauderdale, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 David Serra SO Ransom Everglades 3:51.32 4:32.14 10
2 Henry Stark SO Palmer Trinity 4:20.11 4:36.71 8
3 Jack Gabrielle JR Pine Crest 4:34.83 4:37.60 6
4 Lucas Comparato SR St. Andrew's 4:08.36 4:39.05 5
5 Eduardo del Rosal JR Palmer Trinity 4:04.41 4:40.93 4
6 Damien Carlsson SR St. Andrew's 4:48.97 4:43.30 3
7 Daniel Saviano JR FAU High 5:52.29 4:44.10 2
8 George Stark SR Palmer Trinity 3:57.92 4:46.65 1
9 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 6:08.49 4:47.88 -
10 Jaret Rozanski JR Pine Crest 3:59.85 4:48.97 -
11 Armando Suarez JR North Broward Prep 5:47.94 4:52.38 -
12 Ethan Sullivan FR Ransom Everglades 3:59.87 4:52.52 -
13 George Wood-Leness JR Ransom Everglades 5:57.50 4:53.03 -
14 Mason Morin SO Calvary Christian (FtL) 5:17.08 4:53.59 -
15 Will Gabrielle FR Pine Crest 4:28.71 4:58.56 -
16 Jayden Lang SO Pine Crest 4:19.86 4:58.68 -
17 Kayque Hedrix FR FAU High 4:59.39 5:02.41 -
18 Gregorio Ramos FR Palmer Trinity 5:01.29 5:04.33 -
19 Stijn Rutten SO Gulliver Prep 3:56.59 5:07.25 -
20 Sebastian Prusky SO Gulliver Prep 6:05.71 5:07.32 -
21 Carlos Santiago SO FAU High 4:37.40 5:08.22 -
22 Tomas Valdivieso JR Gulliver Prep 4:13.69 5:09.37 -
23 Alejandro Storper SR Palmer Trinity 4:36.02 5:13.66 -
24 Seth Roque-Munoz FR FAU High 6:32.26 5:18.91 -
25 Lucca Casacci JR North Broward Prep 4:02.46 5:23.27 -
26 Matthew Postman SR Benjamin School 5:49.78 5:23.87 -
27 Marco Chojnacki SR Benjamin School 6:26.88 5:25.11 -
28 Justo Berisso JR Palmer Trinity 5:19.88 5:26.40 -
29 Bernardo Laverde SR FAU High 6:02.46 5:26.54 -
30 Jacob Gurevich FR NSU University 4:55.00 5:27.77 -
31 Diego Carrillo SO Gulliver Prep 6:08.13 5:28.68 -
32 Nicolas Chesnick JR Gulliver Prep 4:13.43 5:29.13 -
33 Xachary Bloom FR Gulliver Prep 5:01.36 5:31.16 -
34 Thomas Isbister 8 North Broward Prep 5:35.02 5:35.02 -
35 Joseph Rondon FR North Broward Prep 5:19.01 5:35.80 -
36 Noah Forman FR Oxbridge Academy 4:22.12 5:36.04 -
37 Charlie Isbister 6 North Broward Prep 4:16.73 5:37.80 -
38 Caiden Erskine JR Oxbridge Academy 5:53.92 5:40.30 -
39 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 4:24.12 5:43.01 -
40 Cody Tooker SO Calvary Christian (FtL) 4:07.68 5:44.00 -
41 John Henry Edwards FR Palmer Trinity 8:02.49 6:14.02 -
42 Omar Perez SO Palmer Trinity 7:45.98 6:18.84 -
  Will Lips SR Calvary Christian (FtL) DNF DNF   
  Marcus Knowles SO Calvary Christian (FtL) DNS DNS   
  Kia Zuccarini SO Palmer Trinity DNS DNS   
  Chris Amster 7 Pine Crest DNS DNS   
  Lucien Bret 7 Pine Crest DNS DNS   
  Alexander Azqueta SO Ransom Everglades DNS DNS   
  Enzo Janoff 6 NSU University DNS DNS   
  Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University DNS DNS   
  Rafael Morin FR Palmer Trinity DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Kayque Hedrix FR FAU High 5:02.41 4:14.03 5:14.51 -
21 Carlos Santiago SO FAU High 5:08.22 5:39.05 4:21.99 -
22 Tomas Valdivieso JR Gulliver Prep 5:09.37 4:47.72 6:29.81 -
26 Matthew Postman SR Benjamin School 5:23.87 6:22.17 4:15.86 -
27 Marco Chojnacki SR Benjamin School 5:25.11 4:33.10 6:04.13 -
28 Justo Berisso JR Palmer Trinity 5:26.40 6:08.84 4:01.54 -
29 Bernardo Laverde SR FAU High 5:26.54 6:15.53 7:04.51 -
30 Jacob Gurevich FR NSU University 5:27.77 6:00.55 3:59.28 -
31 Diego Carrillo SO Gulliver Prep 5:28.68 6:31.13 4:55.82 -
32 Nicolas Chesnick JR Gulliver Prep 5:29.13 6:02.05 4:03.56 -
33 Xachary Bloom FR Gulliver Prep 5:31.16 5:04.67 6:20.84 -
34 Thomas Isbister 8 North Broward Prep 5:35.02 4:44.77 4:04.57 -
35 Joseph Rondon FR North Broward Prep 5:35.80 6:59.75 5:39.16 -
36 Noah Forman FR Oxbridge Academy 5:36.04 6:43.25 4:08.67 -
37 Charlie Isbister 6 North Broward Prep 5:37.80 5:04.02 4:26.87 -
38 Caiden Erskine JR Oxbridge Academy 5:40.30 6:24.54 6:34.75 -
39 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 5:43.01 5:49.87 6:41.33 -
40 Cody Tooker SO Calvary Christian (FtL) 5:44.00 4:35.20 7:23.76 -
41 John Henry Edwards FR Palmer Trinity 6:14.02 7:25.09 5:47.84 -
42 Omar Perez SO Palmer Trinity 6:18.84 8:01.13 5:25.81 -
  Will Lips SR Calvary Christian (FtL) DNF DNF DNF   
  Kia Zuccarini SO Palmer Trinity DNS DNS DNS   
  Marcus Knowles SO Calvary Christian (FtL) DNS DNS DNS   
  Lucien Bret 7 Pine Crest DNS DNS DNS   
  Enzo Janoff 6 NSU University DNS DNS DNS   
  Rafael Morin FR Palmer Trinity DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Serra SO Ransom Everglades 3:45.88 4:32.14 5:40.18 4:21.26 5:51.06 3:45.88 10
2 Henry Stark SO Palmer Trinity 5:09.92 4:36.71 4:31.18 4:45.02 4:22.88 4:33.95 8
3 Jack Gabrielle JR Pine Crest 3:44.86 4:37.60 3:19.88 3:19.88 4:09.84 4:51.48 6
4 Lucas Comparato SR St. Andrew's 4:27.89 4:39.05 3:59.99 4:36.26 5:32.07 4:39.05 5
5 Eduardo del Rosal JR Palmer Trinity 5:11.84 4:40.93 4:18.46 5:53.98 4:26.89 5:09.03 4
6 Damien Carlsson SR St. Andrew's 4:09.31 4:43.30 4:43.30 5:25.80 4:54.64 5:20.13 3
7 Daniel Saviano JR FAU High 5:52.29 4:44.10 3:41.60 6:03.65 5:40.92 3:50.13 2
8 George Stark SR Palmer Trinity 5:00.99 4:46.65 4:43.79 4:12.26 4:55.25 3:34.99 1
9 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 3:58.94 4:47.88 5:10.91 3:24.40 3:38.79 4:56.52 -
10 Jaret Rozanski JR Pine Crest 5:20.76 4:48.97 3:22.28 4:17.19 6:09.89 5:40.99 -
11 Armando Suarez JR North Broward Prep 5:42.09 4:52.38 4:40.69 5:09.93 5:01.16 4:05.60 -
12 Ethan Sullivan FR Ransom Everglades 6:14.43 4:52.52 3:48.17 4:11.57 3:51.09 4:55.45 -
13 George Wood-Leness JR Ransom Everglades 5:34.06 4:53.03 6:03.36 4:50.10 5:51.64 3:36.85 -
14 Mason Morin SO Calvary Christian (FtL) 4:09.56 4:53.59 6:15.80 3:37.26 3:51.94 5:05.34 -
15 Will Gabrielle FR Pine Crest 3:40.94 4:58.56 5:28.42 6:07.23 4:13.78 4:34.68 -
16 Jayden Lang SO Pine Crest 6:19.33 4:58.68 4:43.75 4:43.75 6:13.35 5:16.60 -
18 Gregorio Ramos FR Palmer Trinity 3:36.08 5:04.33 4:55.20 5:10.42 4:06.51 4:55.20 -
19 Stijn Rutten SO Gulliver Prep 4:58.04 5:07.25 5:19.54 4:02.73 5:41.05 4:36.53 -
20 Sebastian Prusky SO Gulliver Prep 4:27.37 5:07.32 3:35.13 6:36.45 6:30.30 4:18.15 -
23 Alejandro Storper SR Palmer Trinity 5:51.30 5:13.66 4:51.71 4:32.89 3:45.84 4:48.57 -
24 Seth Roque-Munoz FR FAU High 5:38.05 5:18.91 4:43.83 6:13.13 6:16.32 6:51.40 -
25 Lucca Casacci JR North Broward Prep 3:59.22 5:23.27 5:20.04 3:55.99 5:36.20 4:44.48 -
  Alexander Azqueta SO Ransom Everglades DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chris Amster 7 Pine Crest DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University DNS DNS DNS DNS DNS DNS