April 6, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Raekwon Hopkins SR Alonso 5:03.96 4:38.86 4:36.08 4:10.98 10
2 Ryan Maney SR Plant 3:32.32 4:43.09 5:56.70 6:02.36 8
3 Andrew Lind SO Plant 5:42.10 4:45.08 3:36.66 5:39.25 6
4 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 5:02.79 4:45.65 5:37.07 4:14.23 5
5 Douglas Yoder SO Robinson 5:09.27 4:46.36 5:26.45 3:57.68 4
6 Ryan Winslow JR Alonso 6:16.63 4:51.96 3:38.97 6:04.95 3
7 Cooper Chesser FR Sickles 4:43.75 4:55.57 6:21.29 5:31.04 2
8 Liam Ballard JR Gaither 4:23.48 4:56.04 5:16.77 3:56.84 1
9 Ben Goldberg FR Plant 5:59.30 4:56.94 3:57.56 3:45.68 -
10 Zack Kremkau JR Alonso 5:59.36 5:07.14 4:57.93 4:08.79 -
11 Nicholas Pugh SO George Steinbrenner 3:50.84 5:07.78 5:32.41 5:01.63 -
12 Preston Cooper FR Alonso 5:10.99 5:07.91 4:52.52 4:15.57 -
13 Abhinav Devpura SO Sickles 4:32.45 5:09.60 4:35.55 4:38.64 -
14 Ethan Russ SO George Steinbrenner 5:53.00 5:09.65 4:51.07 4:44.88 -
15 Luke Hamilton JR Plant 4:33.85 5:14.76 6:11.42 5:46.24 -
16 Wendell Rivera JR Jefferson 6:09.28 5:18.34 5:05.61 3:42.84 -
17 William Benedict JR Sickles 4:48.49 5:20.54 4:38.87 6:24.65 -
18 Jordan Palmer FR Robinson 5:32.43 5:22.74 4:14.97 5:48.56 -
19 Patrick Fethiere SR Leto 5:56.65 5:24.22 6:25.83 3:56.68 -
20 Armin Golkar JR Gaither 4:02.69 5:46.69 7:13.37 4:06.15 -
21 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:41.36 5:55.58 6:16.92 5:20.03 -
22 Varshith Ale FR Sickles 5:06.17 6:00.20 4:51.77 7:26.65 -
23 Maxwell Haman FR Blake 6:03.98 6:11.40 6:03.98 4:42.27 -
24 Juan Martes SR Blake 4:50.13 6:11.96 5:01.29 7:37.51 -
25 Alex Marcotte JR Jefferson 7:59.28 6:53.17 7:09.70 7:42.75 -
26 Enzo Garcia JR Jefferson 10:17.91 8:34.92 7:38.28 6:31.34 -
  Jeremiah Johnson FR Blake NT NT NT NT   
  Diego Martinez JR Gaither NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Ethan Russ SO George Steinbrenner 4:01.53 5:40.62 5:09.65 -
16 Wendell Rivera JR Jefferson 4:49.69 3:55.58 5:18.34 -
17 William Benedict JR Sickles 6:15.04 5:59.01 5:20.54 -
18 Jordan Palmer FR Robinson 5:13.06 4:21.42 5:22.74 -
19 Patrick Fethiere SR Leto 3:50.20 4:38.83 5:24.22 -
20 Armin Golkar JR Gaither 5:25.89 4:44.29 5:46.69 -
21 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:12.91 5:41.36 5:55.58 -
22 Varshith Ale FR Sickles 7:44.66 4:37.36 6:00.20 -
23 Maxwell Haman FR Blake 4:31.13 5:56.55 6:11.40 -
24 Juan Martes SR Blake 5:08.73 6:34.28 6:11.96 -
25 Alex Marcotte JR Jefferson 6:15.99 5:26.41 6:53.17 -
26 Enzo Garcia JR Jefferson 8:19.48 9:00.67 8:34.92 -
  Diego Martinez JR Gaither NT NT NT   
  Jeremiah Johnson FR Blake NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Raekwon Hopkins SR Alonso 4:38.86 10
2 Ryan Maney SR Plant 4:43.09 8
3 Andrew Lind SO Plant 4:45.08 6
4 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 4:45.65 5
5 Douglas Yoder SO Robinson 4:46.36 4
6 Ryan Winslow JR Alonso 4:51.96 3
7 Cooper Chesser FR Sickles 4:55.57 2
8 Liam Ballard JR Gaither 4:56.04 1
9 Ben Goldberg FR Plant 4:56.94 -
10 Zack Kremkau JR Alonso 5:07.14 -
11 Nicholas Pugh SO George Steinbrenner 5:07.78 -
12 Preston Cooper FR Alonso 5:07.91 -
13 Abhinav Devpura SO Sickles 5:09.60 -
15 Luke Hamilton JR Plant 5:14.76 -