April 6, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
  Ava Duncan FR Blake 3:49.16 3:04.80 3:10.35 -
  Alex Howell FR Alonso 3:14.58 2:46.30 3:24.55 -
  Maria Ortiz FR Alonso 2:52.00 2:57.32 3:32.79   
  Skyler Gillett JR Alonso 3:16.64 2:31.26 2:07.06 10
  Nathalia Mallo JR Alonso 2:30.02 2:34.66 3:07.14 4
  Jordan Washington JR Jefferson 3:03.15 3:40.66 4:33.62 -
  Jasmine Dowling FR Jefferson 4:37.44 4:37.44 3:36.41 -
  Emma Edgeworth SR Sickles 4:04.69 3:08.22 3:25.16 -
  Annastacia Benedict FR Sickles 3:10.58 3:14.47 2:16.13 -
  Malea Skinner JR Sickles 3:01.60 2:51.32 2:01.64 -
  Lula Katz FR Blake 3:15.88 2:40.55 3:03.03 -
  Roselana DeBourg FR Blake 3:17.27 3:00.98 3:28.13 -
  Allissa Marshall FR Blake 2:32.61 3:26.22 3:17.98 -
  Grace Daughtrey JR George Steinbrenner 2:44.27 2:44.27 2:37.70 -
  Arlie Rubin SR Plant 2:51.08 2:32.75 2:54.14 6
  Kate Pollard JR Plant 2:11.09 2:41.83 2:38.60 -
  Kristin Keyser JR Plant 2:08.14 2:40.17 2:12.95 1
  Caroline Brindise JR Robinson 1:59.19 2:38.91 2:45.27 2
  Ella Garruto SO Robinson 2:10.24 3:00.88 3:26.21 -
  Arianna Milsaps FR Robinson 2:08.65 2:38.82 2:18.18 3
  Moriah Scott SO Robinson 3:13.00 2:43.56 3:03.19 -
  Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:33.87 2:32.34 2:33.87 8
  Anna Breede SR George Steinbrenner 2:08.43 2:32.89 2:31.37 5
  Brooke Hineman SR George Steinbrenner 3:25.00 2:44.00 2:58.76 -
  Ryann McLeod FR Plant NT NT NT   
  Anelyse Nathaniel JR Leto NT NT NT   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
  Ava Duncan FR Blake 3:04.80 2:11.21 2:20.45 -
  Allissa Marshall FR Blake 3:26.22 2:55.29 3:03.54 -
  Roselana DeBourg FR Blake 3:00.98 2:24.79 3:13.65 -
  Lula Katz FR Blake 2:40.55 2:30.92 2:03.63 -
  Malea Skinner JR Sickles 2:51.32 3:05.03 3:03.32 -
  Annastacia Benedict FR Sickles 3:14.47 3:06.70 3:39.76 -
  Emma Edgeworth SR Sickles 3:08.22 3:40.22 2:13.64 -
  Jasmine Dowling FR Jefferson 4:37.44 4:48.54 5:44.03 -
  Jordan Washington JR Jefferson 3:40.66 3:31.84 3:29.63 -
  Anelyse Nathaniel JR Leto NT NT NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
  Grace Daughtrey JR George Steinbrenner 2:09.78 2:34.42 2:44.27 3:13.84 -
  Brooke Hineman SR George Steinbrenner 3:18.44 2:48.92 2:44.00 2:39.08 -
  Anna Breede SR George Steinbrenner 3:06.53 1:54.67 2:32.89 2:08.43 5
  Reyna Simpson JR George Steinbrenner 1:54.26 3:11.95 2:32.34 2:01.88 8
  Moriah Scott SO Robinson 2:55.01 3:31.00 2:43.56 3:03.19 -
  Arianna Milsaps FR Robinson 2:00.71 2:32.47 2:38.82 2:57.88 3
  Ella Garruto SO Robinson 2:13.86 3:28.02 3:00.88 3:11.74 -
  Caroline Brindise JR Robinson 3:13.87 3:01.16 2:38.91 2:42.09 2
  Kristin Keyser JR Plant 1:53.72 2:59.39 2:40.17 2:01.73 1
  Kate Pollard JR Plant 2:25.65 2:22.41 2:41.83 2:51.54 -
  Arlie Rubin SR Plant 3:09.41 2:20.53 2:32.75 2:20.53 6
  Nathalia Mallo JR Alonso 3:07.14 2:02.19 2:34.66 1:57.55 4
  Skyler Gillett JR Alonso 1:47.40 2:02.52 2:31.26 2:37.31 10
  Maria Ortiz FR Alonso 3:27.47 2:20.09 2:57.32 3:38.11   
  Alex Howell FR Alonso 3:32.87 3:29.54 2:46.30 2:09.72 -
  Ryann McLeod FR Plant NT NT NT NT