April 1- 2, 2022
|
SUNY Geneseo - Geneseo, NY
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DI NJCAA DIII AARTFC SUNYAC IC4A/ECAC Liberty League ECAC DIII

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Stephanie Krusch   Unattached 3:57.07 4:16.04
1 Susan Bansbach JR-3 Rochester 2:16.65 2:13.92
2 Windsor Ardner FR-1 SUNY Geneseo 2:19.02 2:35.71
3 Marcie Hogan SO-2 SUNY Geneseo 2:19.31 2:13.74
4 Kristin Hardy JR-3 Rochester 2:20.07 2:13.07
5 Nieve Mahood FR-1 SUNY Geneseo 2:21.44 2:53.98
6 Megan Bell FR-1 Rochester 2:21.53 3:03.99
7 Kaylee Haynes SO-2 Brockport St. 2:22.74 2:44.16
8 Aubrey Cluck JR-3 Buffalo 2:23.97 2:23.97
9 Marissa Silba JR-3 Canisius 2:24.81 2:27.71
10 Libby Benzer SR-4 Canisius 2:25.94 2:55.13
11 Lauren Lobdell JR-3 Ithaca 2:26.24 2:33.56
12 Kassandra Nolet JR-3 Daemen 2:26.46 1:57.17
13 Faith Coyle FR-1 Oswego State 2:27.06 2:43.24
14 Claire Bargabos SR-4 Nazareth 2:27.12 2:13.88
15 Rachel Rose SO-2 Ithaca 2:27.25 2:05.17
16 Courtney Merrill SO-2 Daemen 2:27.47 1:50.61
17 Lilly Fowler-Conner FR-1 SUNY Geneseo 2:28.12 1:45.17
18 Eileen Bequette SR-4 Rochester 2:28.26 3:02.36
19 Megan Giovanniello SR-4 Ithaca 2:29.37 2:39.83
20 Hannah Thomas SO-2 Daemen 2:29.45 2:41.41
21 Lily Meek SR-4 Buffalo 2:30.82 1:54.63
22 Emily Johnson   Ithaca 2:31.16 2:52.33
23 Olivia Moran JR-3 Canisius 2:31.94 2:04.59
24 Allison Newton FR-1 Buffalo 2:32.88 2:34.41
25 Olivia Annunziato FR-1 Brockport St. 2:32.91 3:03.50
26 Ashley Martinez SR-4 Brockport St. 2:33.76 2:50.68
27 Camryn Bailey FR-1 Daemen 2:34.14 1:52.53
28 Michaella Roth FR-1 Houghton 2:34.26 3:00.49
29 Aine Haugh JR-3 SUNY-ESF 2:34.92 2:50.42
30 Jules Jones SO-2 Canisius 2:35.33 2:46.21
31 Alexia Hecico JR-3 Buffalo 2:35.34 3:15.73
32 McKenzie Hall SO-2 Alfred 2:35.81 2:48.28
33 Fanny Venegas FR-1 RIT 2:36.32 2:05.06
34 Paige Ackley JR-3 Nazareth 2:36.37 2:26.99
35 Carly Gross FR-1 Ithaca 2:36.56 3:04.74
36 Leigha Gould JR-3 Nazareth 2:36.67 2:25.71
37 Vanessa Ramos FR-1 St. John Fisher 2:38.10 2:34.94
38 Kendra Watson SR-4 Rochester 2:38.15 2:36.57
39 Emma Mathes JR-3 Brockport St. 2:39.09 2:13.64
40 Aubrie Cole FR-1 Houghton 2:39.82 2:22.24
41 Olivia Ippolito FR-1 St. Bonaventure 2:39.87 2:52.66
42 Juliana Flick FR-1 SUNY Geneseo 2:39.94 3:03.93
43 Libby Powers SO-2 Buffalo 2:39.97 2:51.17
44 Sarah Lutkins SO-2 Alfred 2:40.41 2:46.83
45 Emily Weaver JR-3 Nazareth 2:40.57 2:35.76
46 Sarah Pawlow FR-1 Canisius 2:40.94 1:54.27
47 Megan Morin JR-3 Nazareth 2:41.02 3:24.50
48 Brynne Ketchum JR-3 Canisius 2:41.30 3:11.95
49 Lindsey Clawson JR-3 St. Bonaventure 2:41.64 2:59.42
50 Brianna Wheelock SO-2 Buffalo 2:42.00 3:19.26
51 Katherine O'Buckley SR-4 Alfred State 2:42.59 3:16.74
52 Peyton Tripp FR-1 Nazareth 2:43.60 2:48.51
53 Vanessa Ryhal SO-2 Fredonia 2:44.78 2:33.25
54 Camryn Cwiklinski FR-1 St. Bonaventure 2:45.14 2:45.14
55 Heather Bugenhagen JR-3 Canisius 2:46.38 2:13.11
56 Laura Ferris SO-2 Alfred State 2:46.97 2:48.64
57 Juliana Novais FR-1 Ithaca 2:48.61 2:50.30
58 Gretchen Dowd FR-1 Oswego State 2:49.06 2:11.87
59 Cherise Mack FR-1 SUNY Broome 2:50.78 3:31.77
60 Alexandra Cowley FR-1 Buffalo 2:50.96 3:08.06
61 Rylee Campeau JR-3 Canisius 2:52.41 3:18.28
62 Emile Weinbeck SO-2 St. Bonaventure 2:57.21 3:18.48
63 Allison Bennett JR-3 St. Bonaventure 2:59.77 2:20.22
64 Rebecca Cropsey SR-4 Oswego State 3:00.27 2:45.85
65 Victoria Collins FR-1 St. John Fisher 3:02.73 3:52.07
66 Sophia Machowski SO-2 St. Bonaventure 3:03.24 3:19.74
67 Annaliese Hersom JR-3 Alfred State 3:07.23 3:29.70
68 Iris Archer SO-2 St. Bonaventure 3:08.30 3:36.55
69 Maddie Bowen FR-1 St. John Fisher 3:11.33 3:30.47
70 Lindsey Mayer JR-3 Canisius 3:14.90 2:28.13
71 Haley Hagerman FR-1 SUNY Broome 3:44.84 4:29.81
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Stephanie Krusch   Unattached 4:53.97 3:23.88 3:57.07
37 Vanessa Ramos FR-1 St. John Fisher 2:14.39 2:00.16 2:38.10
59 Cherise Mack FR-1 SUNY Broome 3:19.82 3:14.69 2:50.78
62 Emile Weinbeck SO-2 St. Bonaventure 2:16.46 3:13.16 2:57.21
64 Rebecca Cropsey SR-4 Oswego State 3:00.27 3:20.10 3:00.27
65 Victoria Collins FR-1 St. John Fisher 3:08.22 3:04.56 3:02.73
68 Iris Archer SO-2 St. Bonaventure 3:10.19 3:10.19 3:08.30
69 Maddie Bowen FR-1 St. John Fisher 2:59.85 3:28.55 3:11.33
70 Lindsey Mayer JR-3 Canisius 2:57.36 3:48.04 3:14.90
71 Haley Hagerman FR-1 SUNY Broome 3:04.37 2:53.13 3:44.84
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Camryn Bailey FR-1 Daemen 2:21.81 2:37.23 2:34.14 2:57.26 1:55.61 3:04.97 1:57.15
40 Aubrie Cole FR-1 Houghton 3:24.57 3:14.98 2:39.82 2:52.61 2:36.63 2:41.42 2:49.41
44 Sarah Lutkins SO-2 Alfred 3:09.29 2:56.46 2:40.41 2:45.23 2:05.12 2:45.23 2:06.73
46 Sarah Pawlow FR-1 Canisius 1:55.88 2:13.58 2:40.94 2:18.41 3:29.23 2:42.55 2:05.54
51 Katherine O'Buckley SR-4 Alfred State 2:50.72 2:53.98 2:42.59 2:42.59 2:08.45 2:14.95 2:37.72
52 Peyton Tripp FR-1 Nazareth 2:50.15 2:27.24 2:43.60 2:41.97 2:25.61 2:07.61 3:21.23
54 Camryn Cwiklinski FR-1 St. Bonaventure 3:34.69 3:00.01 2:45.14 2:00.56 2:58.36 3:21.47 2:31.93
55 Heather Bugenhagen JR-3 Canisius 2:46.38 2:43.06 2:46.38 2:14.77 3:36.30 2:36.40 2:41.39
56 Laura Ferris SO-2 Alfred State 2:21.93 2:06.90 2:46.97 3:32.06 2:58.66 3:15.36 2:18.59
61 Rylee Campeau JR-3 Canisius 3:26.90 3:18.28 2:52.41 3:32.07 3:07.93 3:14.83 3:07.93
63 Allison Bennett JR-3 St. Bonaventure 2:11.24 3:53.71 2:59.77 2:31.01 3:06.96 3:48.31 2:32.81
66 Sophia Machowski SO-2 St. Bonaventure 3:27.07 3:06.91 3:03.24 2:32.09 3:45.39 2:10.10 3:56.38
67 Annaliese Hersom JR-3 Alfred State 3:40.94 3:37.19 3:07.23 2:42.89 2:44.77 2:20.43 3:57.79
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Allison Newton FR-1 Buffalo 2:26.77 2:39.00 2:32.88
26 Ashley Martinez SR-4 Brockport St. 1:52.25 2:29.15 2:33.76
33 Fanny Venegas FR-1 RIT 2:14.44 3:16.97 2:36.32
35 Carly Gross FR-1 Ithaca 2:50.65 2:52.22 2:36.56
36 Leigha Gould JR-3 Nazareth 3:09.57 2:28.84 2:36.67
41 Olivia Ippolito FR-1 St. Bonaventure 2:25.49 3:05.45 2:39.87
42 Juliana Flick FR-1 SUNY Geneseo 3:23.13 2:04.76 2:39.94
43 Libby Powers SO-2 Buffalo 1:51.98 2:59.17 2:39.97
47 Megan Morin JR-3 Nazareth 2:24.92 2:57.13 2:41.02
48 Brynne Ketchum JR-3 Canisius 3:05.50 2:47.76 2:41.30
49 Lindsey Clawson JR-3 St. Bonaventure 3:05.89 2:48.11 2:41.64
50 Brianna Wheelock SO-2 Buffalo 2:09.60 2:53.34 2:42.00
57 Juliana Novais FR-1 Ithaca 2:33.44 3:18.96 2:48.61
60 Alexandra Cowley FR-1 Buffalo 2:49.25 2:49.25 2:50.96
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Olivia Moran JR-3 Canisius 2:31.94
25 Olivia Annunziato FR-1 Brockport St. 2:32.91
28 Michaella Roth FR-1 Houghton 2:34.26
29 Aine Haugh JR-3 SUNY-ESF 2:34.92
30 Jules Jones SO-2 Canisius 2:35.33
32 McKenzie Hall SO-2 Alfred 2:35.81
38 Kendra Watson SR-4 Rochester 2:38.15
39 Emma Mathes JR-3 Brockport St. 2:39.09
45 Emily Weaver JR-3 Nazareth 2:40.57
53 Vanessa Ryhal SO-2 Fredonia 2:44.78
58 Gretchen Dowd FR-1 Oswego State 2:49.06
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Kaylee Haynes SO-2 Brockport St. 2:28.45 2:22.74
9 Marissa Silba JR-3 Canisius 2:26.26 2:24.81
10 Libby Benzer SR-4 Canisius 2:14.27 2:25.94
12 Kassandra Nolet JR-3 Daemen 2:16.21 2:26.46
13 Faith Coyle FR-1 Oswego State 2:59.42 2:27.06
14 Claire Bargabos SR-4 Nazareth 2:30.07 2:27.12
16 Courtney Merrill SO-2 Daemen 2:54.02 2:27.47
20 Hannah Thomas SO-2 Daemen 2:45.89 2:29.45
21 Lily Meek SR-4 Buffalo 2:18.76 2:30.82
22 Emily Johnson   Ithaca 1:50.35 2:31.16
31 Alexia Hecico JR-3 Buffalo 2:01.17 2:35.34
34 Paige Ackley JR-3 Nazareth 2:12.92 2:36.37
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Susan Bansbach JR-3 Rochester 2:37.15 2:16.65 2:01.62 2:02.99 2:08.46 2:41.25
2 Windsor Ardner FR-1 SUNY Geneseo 1:59.56 2:19.02 2:05.12 2:17.63 1:59.56 1:59.56
3 Marcie Hogan SO-2 SUNY Geneseo 2:40.21 2:19.31 2:20.71 2:40.21 2:06.78 2:51.36
4 Kristin Hardy JR-3 Rochester 2:31.28 2:20.07 2:17.27 2:24.28 2:42.49 2:14.47
5 Nieve Mahood FR-1 SUNY Geneseo 2:42.66 2:21.44 1:44.67 2:45.49 1:58.81 2:48.32
6 Megan Bell FR-1 Rochester 2:18.70 2:21.53 2:47.01 2:00.30 2:48.42 1:46.15
8 Aubrey Cluck JR-3 Buffalo 2:08.14 2:23.97 3:01.41 3:01.41 3:05.73 2:26.85
11 Lauren Lobdell JR-3 Ithaca 2:01.38 2:26.24 3:07.19 2:46.72 2:18.93 2:18.93
15 Rachel Rose SO-2 Ithaca 2:49.34 2:27.25 3:05.54 2:46.40 2:08.11 3:05.54
17 Lilly Fowler-Conner FR-1 SUNY Geneseo 2:29.61 2:28.12 2:07.39 2:02.94 2:57.75 1:52.58
18 Eileen Bequette SR-4 Rochester 1:54.16 2:28.26 2:56.43 1:49.72 2:04.54 2:13.44
19 Megan Giovanniello SR-4 Ithaca 1:55.02 2:29.37 2:57.75 2:14.44 2:50.29 2:53.27