April 9, 2022
|
Belleville West - Belleville, IL

Boys 4 x 800m Relay Varsity

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Plainfield North Nick Simpson, Josh Bedford, Ryan Tracey, Matthew Jimenez 8:10.90 9:19.63 9:04.90 7:56.18 6:27.82 9:14.72 9:04.90 10
2 Belleville West Tim Carter, Jacob Bates, Noah O'Renic, Ian Pitre 8:15.83 7:31.21 8:15.83 5:57.00 9:59.96 9:10.38 7:01.46 8
3 Homewood-Flossmoor Damarion Best, Dane Ivancevic, Habtamu Epley, Denzel Lee 8:20.15 8:30.16 8:35.16 7:30.14 9:20.17 10:25.19 5:55.11 6
4 Minooka Cole Kics, Robbie Hajduk, Alex Forster, Zachary Balzer 8:20.63 5:55.45 9:50.75 8:15.63 9:10.70 8:35.65 6:55.53 5
5 Fort Zumwalt West Dominic St. Jean, Jack Rider, Campion Welsh, Mason Brown 8:21.10 6:15.83 6:10.82 8:36.14 10:16.36 10:11.35 10:31.39 4
6 Glenwood Drew Verenski, Myles Brant, Will Paztia, Samson Dessalines 8:21.58 10:42.03 6:46.28 9:16.76 7:11.36 9:36.82 10:21.96 3
7 Edwardsville Liam Hoeferlin, Oliver Ferdinand, Ryan Luitjohan, Sam Wittek 8:25.05 7:14.35 10:56.57 6:28.89 6:38.99 9:30.71 10:01.01 2
8 Triad Charlie Gentemann, Ethan Dudley, Andrew Pace, Miles Venhaus 8:40.30 10:03.55 6:35.43 9:11.52 7:17.06 6:40.64 6:40.64 1
9 Alton Simon McClain, Alex Macias, Christian Kotzamanis, Johnathan Krafka 8:42.86 11:04.04 6:21.69 11:09.26 9:19.46 9:03.78 7:03.52 -
10 Mascoutah Sam LaJoye, Ayden Ellsworth, Ian Moll, Greg Drain 8:45.61 7:42.54 8:45.61 11:12.78 9:59.20 10:46.50 10:30.74 -
11 East St. Louis Wayne Brown, Devontae Ellard, Darrius Ivy, Ladarious Estes 8:46.95 10:16.54 8:52.22 10:21.81 6:45.76 9:08.03 6:56.29 -
12 Hononegah Wesley Waugh, Bailen Estrada, Chris Schwuchow, Philip Winkelman 8:56.29 10:16.74 9:01.66 6:20.77 11:37.18 11:21.09 11:21.09 -
13 Andrew Tyler Gibbons, Reese DeVriendt, Jack Zvejnieks, Ryan Boling 8:56.92 10:17.46 8:40.82 10:44.31 6:48.06 6:42.69 6:42.69 -
14 Springfield Finn Loken, Xavier Moreno, Anthony Peralta, Evan Retherford 8:57.06 11:27.44 11:05.96 7:41.88 7:47.25 9:45.40 7:09.65 -
15 Belleville East Davi'd Smith, Kelton Schuerman, Justin Smith, Nicholas Butler 9:00.58 7:50.31 6:40.03 7:07.06 8:33.56 8:55.18 11:10.32 -
16 South Elgin Shlok Patel, Mike Vogt, Harry Carr, Rey Pozos 9:03.81 10:30.82 8:52.94 8:47.50 6:26.11 7:25.93 8:20.31 -
17 Normal West Nicholas Marshall, Quentin Irwin, Carter Pomis, John Yehl 9:06.38 10:33.80 10:06.49 10:55.66 10:39.27 10:17.41 7:22.57 -
18 Lockport Township Christopher Johnson, Dylan Bozen, Michael Welcome, Matas Mickukas 9:07.78 8:02.05 11:13.77 8:45.87 10:46.38 10:02.56 8:45.87 -
19 Centennial Alex Geissler, Andrew Hemming, Aaron Hendron, Lucas Hoewing 9:15.55 9:32.22 8:08.89 8:36.67 8:58.89 12:02.22 9:43.33 -
20 O'Fallon Robert Wocking, Mihret Wade, Ethan Nieroda, Brody Schram 9:16.20 9:16.20 7:08.28 7:58.34 10:28.51 10:34.07 8:03.90 -
21 Metea Valley Connor Vine, Alexander Trimeloni, Pinakin Kale, Haricharan Musunuri 9:21.09 7:45.71 9:15.48 10:22.81 6:49.60 8:13.76 7:56.93 -
22 Plainfield East Ryan Ciezcak, Tyler Fadenholz, Carter Neubauer, Isaiah Kim 9:44.75 7:24.41 11:41.70 9:50.60 8:05.35 8:57.97 10:54.92 -
Boys 4 x 800m Relay Varsity Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
8 Triad Gentemann, Dudley, Pace, Venhaus 8:40.30 7:11.85 10:03.55 1
10 Mascoutah LaJoye, Ellsworth, Moll, Drain 8:45.61 10:35.99 7:00.49 -
13 Andrew Gibbons, DeVriendt, Zvejnieks, Boling 8:56.92 9:34.51 11:27.26 -
14 Springfield Loken, Moreno, Peralta, Retherford 8:57.06 9:18.55 10:44.48 -
15 Belleville East Smith, Schuerman, Smith, Butler 9:00.58 11:04.92 8:49.77 -
16 South Elgin Patel, Vogt, Carr, Pozos 9:03.81 8:52.94 11:25.20 -
17 Normal West Marshall, Irwin, Pomis, Yehl 9:06.38 9:44.63 7:22.57 -
21 Metea Valley Vine, Trimeloni, Kale, Musunuri 9:21.09 7:40.10 10:39.65 -
22 Plainfield East Ciezcak, Fadenholz, Neubauer, Kim 9:44.75 11:00.77 9:15.52 -
Boys 4 x 800m Relay Varsity Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Plainfield North Simpson, Bedford, Tracey, Jimenez 8:10.90 6:42.54 7:16.91 10
2 Belleville West Carter, Bates, O'Renic, Pitre 8:15.83 6:26.75 8:45.58 8
3 Homewood-Flossmoor Best, Ivancevic, Epley, Lee 8:20.15 10:50.20 8:00.15 6
4 Minooka Kics, Hajduk, Forster, Balzer 8:20.63 7:15.55 10:50.82 5
5 Fort Zumwalt West St. Jean, Rider, Welsh, Brown 8:21.10 6:15.83 10:41.41 4
6 Glenwood Verenski, Brant, Paztia, Dessalines 8:21.58 10:11.93 9:21.77 3
7 Edwardsville Hoeferlin, Ferdinand, Luitjohan, Wittek 8:25.05 7:59.80 10:26.27 2
9 Alton McClain, Macias, Kotzamanis, Krafka 8:42.86 10:01.29 10:01.29 -
11 East St. Louis Brown, Ellard, Ivy, Estes 8:46.95 10:37.61 10:37.61 -
12 Hononegah Waugh, Estrada, Schwuchow, Winkelman 8:56.29 9:28.47 11:31.82 -
18 Lockport Township Johnson, Bozen, Welcome, Mickukas 9:07.78 8:18.48 8:18.48 -
19 Centennial Geissler, Hemming, Hendron, Hoewing 9:15.55 6:45.56 9:21.11 -
20 O'Fallon Wocking, Wade, Nieroda, Schram 9:16.20 6:57.15 9:49.58 -