March 18-19, 2022
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
|
200m (Flat)
|
Timing: Sportstats USA

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Wiley Senior Warren 4:16.22 10
2 Owen Bosley Junior Homestead 4:18.03 8
3 Michael Schumacher Senior St. Viator 4:18.86 6
4 Ben Deguire Senior Marquette University 4:28.33 5
5 Kyle Knutson Senior Homestead 4:30.32 4
6 Ryan Moats Sophomore Warren 4:35.56 3
7 Trever Buchanan Sophomore Waterford 4:43.07 2
8 David Valkanov Sophomore Kaneland 4:48.01 1
9 Cullen Boyle Senior Homestead 4:49.31 -
10 Solomone Green Senior Evanston Township 4:49.86 -
11 Nathan Gruenwald Senior Homestead 4:50.27 -
12 Luke Ng Junior Evanston Township 4:54.95 -
13 Ryan Rininger Senior Wauconda 4:55.12 -
14 Daniel Wojda Junior Libertyville 4:55.51 -
15 Aidan Loffleman Junior East Alton-Wood River 4:59.57 -
16 Mike Chudy Freshman Libertyville 5:00.12 -
17 Joseph Tocco Sophomore Menomonee Falls 5:04.91 -
18 Zach Murdock Freshman Kaneland 5:05.75 -
19 Jack Retzer Senior Marquette University 5:06.66 -
20 Bennett Brightman Sophomore Brookfield East 5:12.94 -
21 Donovan Depakakibo Junior Ridgewood 5:12.98 -
22 Alexander Marchese Sophomore St. Viator 5:15.42 -
23 Ryan Rockey Senior Wauconda 5:15.43 -
24 PJ Biegel Sophomore Carmel 5:16.81 -
25 Jackson Batt Junior Johnsburg 5:17.53 -
26 Aiden Tomlinson Senior Genoa-Kingston 5:18.14 -
27 Ryan Peplinski Junior Union Grove 5:20.78 -
28 Shane Watkins Senior Thornwood 5:21.93 -
29 Jesse Mitchell Sophomore Menomonee Falls 5:24.11 -
30 John Swineheart Freshman Genoa-Kingston 5:34.44 -
31 Logan Robinson Freshman Kenosha Christian Life 5:37.31 -
32 Alex St. John Sophomore Kenosha Christian Life 5:39.86 -
33 Vincent Marani Freshman Racine Lutheran 5:41.59 -
34 Cameron Mitchell Sophomore Racine Lutheran 5:42.03 -
35 Ademide Adegboyega Freshman Thornwood 5:46.00 -
36 Max Franson Freshman New Berlin Eisenhower 5:46.16 -
37 Evan Baker Sophomore East Alton-Wood River 5:52.01 -
38 Ethan Vu Sophomore New Berlin Eisenhower 5:54.56 -
39 Gavin Ekberg Freshman North Boone 5:57.62 -
40 Nate Boksa Sophomore Ridgewood 6:09.30 -
41 Colin Mills Senior Kenosha St. Joseph 6:13.46 -
  Jeremy Wilson Freshman Thornton DNS   
  Jack Ruesch Sophomore Brookfield East DNS   
  Henry Peplinski Freshman Union Grove DNS   
  Gage Lopez Sophomore Marengo DNS   
  Andre Illidge Senior North Chicago DNS   
  Alexander Damitz Sophomore Zion-Benton DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Wiley Senior Warren 4:16.22 10
2 Owen Bosley Junior Homestead 4:18.03 8
3 Michael Schumacher Senior St. Viator 4:18.86 6
4 Ben Deguire Senior Marquette University 4:28.33 5
5 Kyle Knutson Senior Homestead 4:30.32 4
6 Ryan Moats Sophomore Warren 4:35.56 3
7 Trever Buchanan Sophomore Waterford 4:43.07 2
8 David Valkanov Sophomore Kaneland 4:48.01 1
9 Cullen Boyle Senior Homestead 4:49.31 -
10 Solomone Green Senior Evanston Township 4:49.86 -
11 Nathan Gruenwald Senior Homestead 4:50.27 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Luke Ng Junior Evanston Township 4:54.95 -
14 Daniel Wojda Junior Libertyville 4:55.51 -
15 Aidan Loffleman Junior East Alton-Wood River 4:59.57 -
16 Mike Chudy Freshman Libertyville 5:00.12 -
17 Joseph Tocco Sophomore Menomonee Falls 5:04.91 -
18 Zach Murdock Freshman Kaneland 5:05.75 -
19 Jack Retzer Senior Marquette University 5:06.66 -
21 Donovan Depakakibo Junior Ridgewood 5:12.98 -
26 Aiden Tomlinson Senior Genoa-Kingston 5:18.14 -
28 Shane Watkins Senior Thornwood 5:21.93 -
  Alexander Damitz Sophomore Zion-Benton DNS   
  Jack Ruesch Sophomore Brookfield East DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Bennett Brightman Sophomore Brookfield East 5:12.94 -
23 Ryan Rockey Senior Wauconda 5:15.43 -
25 Jackson Batt Junior Johnsburg 5:17.53 -
27 Ryan Peplinski Junior Union Grove 5:20.78 -
29 Jesse Mitchell Sophomore Menomonee Falls 5:24.11 -
32 Alex St. John Sophomore Kenosha Christian Life 5:39.86 -
33 Vincent Marani Freshman Racine Lutheran 5:41.59 -
34 Cameron Mitchell Sophomore Racine Lutheran 5:42.03 -
35 Ademide Adegboyega Freshman Thornwood 5:46.00 -
36 Max Franson Freshman New Berlin Eisenhower 5:46.16 -
38 Ethan Vu Sophomore New Berlin Eisenhower 5:54.56 -
  Gage Lopez Sophomore Marengo DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ryan Rininger Senior Wauconda 4:55.12 -
22 Alexander Marchese Sophomore St. Viator 5:15.42 -
24 PJ Biegel Sophomore Carmel 5:16.81 -
30 John Swineheart Freshman Genoa-Kingston 5:34.44 -
31 Logan Robinson Freshman Kenosha Christian Life 5:37.31 -
37 Evan Baker Sophomore East Alton-Wood River 5:52.01 -
39 Gavin Ekberg Freshman North Boone 5:57.62 -
40 Nate Boksa Sophomore Ridgewood 6:09.30 -
41 Colin Mills Senior Kenosha St. Joseph 6:13.46 -
  Jeremy Wilson Freshman Thornton DNS   
  Andre Illidge Senior North Chicago DNS   
  Henry Peplinski Freshman Union Grove DNS