March 3- 5, 2022
|
Sanford-Jackrabbit Athletic Complex - Brookings, SD
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 4 x 800 Relay Finals

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dordt Bethany Ten Haken, Emilee Heynen, Anmarie Stuit, Mika Kooistra 11:09.26 11:36.69 8:35.66 7:35.32 7:02.40 9:08.57 7:40.80 10
2 Taylor Abbey Brennan, Giovanna Domene, Corinne O'Leary, Brooke Studnicki 11:34.28 8:25.44 9:04.32 11:45.39 11:39.83 9:15.42 10:38.74 8
3 Concordia (Neb.) Rylee Haecker, Kylahn Heritage, Grace Reiman, Keri Bauer 9:39.06 7:42.13 9:39.06 7:47.70 11:41.55 9:16.78 7:58.83 6
4 St. Francis (Ill.) Allison Ramsey, Laisha Corona, Ana Pineda, Bailey Wilk 9:16.58 10:24.05 7:52.25 10:29.67 10:29.67 9:22.20 7:41.01 5
5 Goshen Annika Alderfer Fisher, Naomi Ross Richer, Mia Wellington, Summer Cooper 6:51.48 9:23.67 11:50.23 9:18.04 10:20.04 9:23.67 8:49.85 4
6 Friends Caroline Giles, Aileen Gurrola, Kourtney Warren, Aubry Donley 7:36.99 10:37.53 8:22.12 10:37.53 10:37.53 9:24.18 7:31.35 3
7 Marian (Ind.) Nora Steele, Adrianna Boyd, Liz Loichinger, Taylor Thomas 7:41.23 10:26.36 7:52.61 10:54.83 9:46.50 9:29.41 12:03.15 2
8 Benedictine (Kan.) Ashley Wurtenberger, Claire Zarybnicky, Tatiana Smith, Caroline Cobo 9:19.43 8:15.33 11:04.33 10:06.05 11:45.12 9:42.74 12:37.57 1
Women's 4 x 800 Relay Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Friends Giles, Warren, Gurrola, Donley 6:46.14 9:16.35 10:00.86
3 Taylor Studnicki, Domene, O'Leary, Brennan 6:51.80 9:16.48 8:15.27
5 Concordia (Neb.) Haecker, Heritage, Reiman, Bauer 6:29.56 9:16.51 11:13.38
6 St. Francis (Ill.) Ramsey, Baftiri, Wilk, Pineda 10:06.05 9:21.15 7:40.15
7 Marian (Ind.) Boyd, Loichinger, Thomas, Steele 9:39.48 9:28.11 9:45.16
8 Benedictine (Kan.) Smith, Wurtenberger, Cobo, Zarybnicky 9:52.85 9:30.04 11:24.05
12 Morningside McKibben, Beel, Barkema, Fundermann 11:40.12 9:43.43 8:10.09
14 College of Idaho Wood, Lewis, Figueira, Duff 12:29.53 9:54.86 11:24.09
Women's 4 x 800 Relay Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
2 Dordt Ten Haken, Kampman, Heynen, Kooistra 6:55.28 8:49.05 10:48.52 9:28.87 9:23.19
4 Goshen Alderfer Fisher, Ross Richer, Wellington, Cooper 7:46.54 11:45.50 7:40.85 9:28.95 6:55.34
9 St. Mary (Kan.) Walter-Sherrett, Campbell, Aguilar, Gregg 7:51.33 6:42.36 6:42.36 9:34.79 11:12.51
10 Grace Friesen, Moore, Lopez-Ochoa, Adams 11:09.08 11:43.69 9:31.03 9:36.79 11:26.38
11 Hastings Pinkerton, Eby, Gerken, Golus 9:46.83 8:37.11 7:33.20 9:41.02 9:17.78
13 Olivet Nazarene DiazDeLeon, Rogers, Orton, Shepard 9:24.24 7:56.08 8:07.84 9:47.75 10:52.41
15 Southeastern U. Carpenter, Feder, Macedo, Oliveto 10:02.49 9:44.04 9:25.60 10:14.78 10:57.82