April 1- 2, 2022
|
Hayward Field - Eugene, OR
ICON KEY: NCAA DII Prov NWC

Men's 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Joseph Anderson JR-3 Long Beach St. 15.13 10.04 16.97 14.99 14.14 10.75 10.33 0.4
2 Cyrus Rindlisbacher SO-2 Weber State 14.35 15.36 13.64 11.34 14.35 12.35 10.62 0.4
3 Will Mundy JR-3 Oregon 16.24 15.09 17.25 12.94 14.37 16.82 17.68 0.4
4 Jurrian Hering SO-2 Idaho 13.53 16.98 11.66 12.81 14.39 18.42 16.41 0.4
5 Max Vollmer JR-3 Oregon 18.31 18.46 16.28 13.81 14.53 16.71 14.68 -0.5
6 Caleb Whitney JR-3 Weber State 11.19 10.47 15.84 17.29 14.53 17.73 16.13 0.4
7 Jerome Campbell FR-1 Northern Colorado 15.07 10.98 11.56 10.68 14.63 18.29 10.83 0.4
8 Adria Navajon FR-1 Wichita State 12.02 14.07 16.85 18.76 14.65 11.28 15.97 0.4
9 Hudson Bailey FR-1 Wichita State 15.18 14.44 11.79 12.67 14.73 11.35 17.24 -0.5
10 Deyondre Davis SO-2 Idaho 18.92 13.01 11.68 17.00 14.78 11.53 16.85 0.4
11 Jordan Gloden SR-4 Portland State 15.74 18.59 11.25 19.49 14.99 12.15 11.55 -0.5
12 Aiden Wise FR-1 Central Washington 11.12 15.69 16.45 16.30 15.23 16.60 19.65 -0.5
13 Israel Miles SO-2 Lane CC 14.97 11.00 14.36 19.09 15.27 18.94 15.88 -0.5
14 Justin Conklin SO-2 Western Oregon 19.59 16.38 15.15 19.89 15.30 13.01 13.32 -0.5
15 Tayler Phillips SR-4 George Fox 16.32 11.70 17.39 13.24 15.39 15.09 17.09 -0.5
16 Landon Peterson FR-1 Idaho 13.90 19.00 19.46 11.12 15.44 14.52 20.08 -0.5
17 Lucas Milne JR-3 Seattle U. 19.13 12.60 12.13 19.13 15.55 14.31 16.80 -0.1
18 Chonnor Ludolph JR-3 Wichita State 19.32 12.00 16.99 19.79 15.58 11.84 13.40 0.4
  Joseph Heitman JR-3 Washington St. NT NT NT NT NT NT NT -0.1
  Jett Kinder SO-2 Oregon NT NT NT NT NT NT NT -0.1
  Arthur Katahdin FR-1 Oregon NT NT NT NT NT NT NT -0.1
  Nathan Poff JR-3 Oregon NT NT NT NT NT NT NT -0.1
  James Duane FR-1 Western Oregon DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 110 Hurdles Section 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Joseph Anderson JR-3 Long Beach St. 14.14 11.74 14.14 15.13 17.40
2 Cyrus Rindlisbacher SO-2 Weber State 14.35 11.48 11.77 16.22 18.52
3 Will Mundy JR-3 Oregon 14.37 15.95 17.82 17.39 17.39
4 Jurrian Hering SO-2 Idaho 14.39 10.51 15.55 15.83 15.98
6 Caleb Whitney JR-3 Weber State 14.53 13.37 14.82 14.82 16.13
7 Jerome Campbell FR-1 Northern Colorado 14.63 12.73 12.44 11.12 13.76
8 Adria Navajon FR-1 Wichita State 14.65 10.99 17.88 15.39 11.14
10 Deyondre Davis SO-2 Idaho 14.78 15.97 18.77 11.24 15.97
18 Chonnor Ludolph JR-3 Wichita State 15.58 20.10 16.99 15.27 16.99
Men's 110 Hurdles Section 2
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Max Vollmer JR-3 Oregon 14.53
9 Hudson Bailey FR-1 Wichita State 14.73
11 Jordan Gloden SR-4 Portland State 14.99
12 Aiden Wise FR-1 Central Washington 15.23
13 Israel Miles SO-2 Lane CC 15.27
14 Justin Conklin SO-2 Western Oregon 15.30
15 Tayler Phillips SR-4 George Fox 15.39
16 Landon Peterson FR-1 Idaho 15.44
Men's 110 Hurdles Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Lucas Milne JR-3 Seattle U. 13.07 19.75 15.55 11.98 11.67
  Joseph Heitman JR-3 Washington St. NT NT NT NT NT
  Jett Kinder SO-2 Oregon NT NT NT NT NT
  Arthur Katahdin FR-1 Oregon NT NT NT NT NT
  Nathan Poff JR-3 Oregon NT NT NT NT NT
  James Duane FR-1 Western Oregon DNF DNF DNF DNF DNF