May 3, 2022
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brayden Cheung SR Pelham 1:11.40 1:10.85 40.10 1:06.46 54.92 46.69 10
2 Trip Williams JR Pelham 47.01 1:09.09 1:04.00 52.67 56.63 58.90 8
3 Tyson Khalil SO Sanborn Regional 54.51 43.16 59.06 1:10.98 56.78 43.72 6
4 Titus Tieman SR Hollis/Brookline 56.99 50.16 41.61 47.31 56.99 1:06.11 5
5 Brandon D'Amour SR Pelham 52.12 1:03.57 1:12.16 58.99 57.27 1:09.30 4
6 Jaron LaBranche FR Newmarket 58.04 54.56 1:09.07 40.63 58.04 1:00.37 3
7 Joe Harper JR Raymond 48.81 1:10.89 44.74 1:07.98 58.10 1:05.66 2
8 Colby Crear FR Pelham 1:01.86 1:11.19 51.35 40.85 58.35 54.85 1
9 Donovan Jordan FR Goffstown 1:00.06 1:00.06 1:09.48 1:12.43 58.88 1:01.24 -
10 CJ Darois JR Raymond 56.36 45.68 48.65 1:05.26 59.32 1:12.97 -
11 Jonathan Strout JR Pelham 1:00.00 42.18 41.58 45.74 59.40 51.68 -
12 Alex Gagnon JR Pelham 1:15.75 43.54 1:05.61 50.10 59.64 1:08.59 -
13 Jack Drouin SO Pelham 1:01.88 1:14.49 43.25 1:16.89 1:00.07 1:09.08 -
14 Daniel Johnson JR Epping 1:05.79 1:17.25 52.51 1:12.42 1:00.35 1:01.56 -
15 Jonas Teeter SO Portsmouth Christian 51.78 43.25 1:07.61 59.09 1:00.91 1:19.19 -
16 Kaden Lemay SO Sanborn Regional 51.91 46.42 1:13.90 1:03.52 1:01.07 42.75 -
17 Brandon Kenney JR Pelham 1:13.31 1:05.92 1:05.92 44.36 1:01.60 49.90 -
18 Tyler Frizzell SO Sanborn Regional 45.12 1:17.25 1:19.73 1:05.51 1:01.80 1:15.40 -
19 Nathan Migliore FR Pelham 1:01.87 47.35 1:16.39 59.98 1:03.13 1:14.50 -
20 Nathan Souza FR Pelham 1:18.62 1:11.01 44.38 57.06 1:03.40 1:05.31 -
21 Noah Brisson FR Raymond 47.69 1:12.49 49.60 1:22.02 1:03.58 1:22.66 -
22 Nicolas McElvery SR Hollis/Brookline 1:18.54 1:02.58 46.61 53.00 1:03.85 1:21.09 -
23 Ben LaFlamme 8 Derryfield 1:15.42 1:16.70 1:12.22 1:19.89 1:03.91 1:10.31 -
24 Cayden Garrett JR Pelham 56.25 56.89 47.30 48.58 1:03.92 1:10.32 -
25 Aidan Sullivan JR Newmarket 1:17.40 47.33 1:03.32 1:07.80 1:03.96 1:16.76 -
26 Jacob Foley SR Goffstown 55.30 45.01 45.66 46.94 1:04.30 1:01.73 -
27 Joel Llibre FR Pelham 1:18.16 45.86 1:00.72 1:06.53 1:04.59 47.80 -
28 Geoffrey Kayton SO Hollis/Brookline 1:13.68 1:11.10 1:22.73 45.89 1:04.63 1:05.28 -
29 Liam Blackman FR Hollis/Brookline 53.92 59.12 46.13 46.13 1:04.96 59.77 -
30 Alexander DeGregorio SR Derryfield 49.66 1:11.04 1:12.42 53.80 1:08.97 1:02.77 -
31 Adam Mazzariello FR Pelham 55.15 1:01.86 52.91 1:19.00 1:14.52 57.38 -
32 Richard Horner FR Newmarket 57.99 1:09.29 57.99 1:36.40 1:15.31 1:26.61 -
33 Adam Clark FR Sanborn Regional 1:06.42 1:07.18 1:34.67 53.44 1:16.34 1:36.96 -
34 Jack Harmon SO Raymond 1:12.67 1:06.96 1:34.72 58.79 1:21.65 1:24.10 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Tyson Khalil SO Sanborn Regional 1:13.25 1:13.25 56.78 43.72 45.43 1:01.89 6
4 Titus Tieman SR Hollis/Brookline 55.85 54.14 56.99 50.16 1:04.40 49.59 5
6 Jaron LaBranche FR Newmarket 1:15.46 1:06.17 58.04 1:14.30 52.82 56.30 3
7 Joe Harper JR Raymond 1:14.37 1:00.43 58.10 1:13.21 50.55 58.10 2
11 Jonathan Strout JR Pelham 1:14.25 59.40 59.40 54.65 1:08.91 1:06.53 -
15 Jonas Teeter SO Portsmouth Christian 1:17.97 1:17.97 1:00.91 1:10.66 48.73 1:02.13 -
16 Kaden Lemay SO Sanborn Regional 56.19 47.64 1:01.07 1:08.40 59.24 55.58 -
18 Tyler Frizzell SO Sanborn Regional 1:08.60 1:03.66 1:01.80 1:10.46 1:10.46 1:18.49 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Colby Crear FR Pelham 1:04.77 58.35 1:15.86 41.43 1:00.10 42.02 1
9 Donovan Jordan FR Goffstown 57.12 58.88 1:04.18 41.81 1:03.01 51.23 -
10 CJ Darois JR Raymond 1:11.78 59.32 1:15.34 51.61 49.24 1:12.97 -
12 Alex Gagnon JR Pelham 1:11.57 59.64 1:03.82 1:10.38 52.49 58.45 -
13 Jack Drouin SO Pelham 1:03.08 1:00.07 1:02.48 43.86 1:13.29 1:13.29 -
14 Daniel Johnson JR Epping 57.94 1:00.35 1:10.01 59.15 1:06.99 53.72 -
21 Noah Brisson FR Raymond 1:15.03 1:03.58 59.77 47.69 50.87 1:08.67 -
23 Ben LaFlamme 8 Derryfield 1:03.91 1:03.91 1:00.72 46.02 58.16 51.13 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Nathan Souza FR Pelham 1:14.18 44.38 1:03.40 1:22.42 1:18.62 -
22 Nicolas McElvery SR Hollis/Brookline 1:19.82 49.17 1:03.85 1:17.26 1:06.41 -
25 Aidan Sullivan JR Newmarket 58.21 1:23.15 1:03.96 48.61 50.53 -
26 Jacob Foley SR Goffstown 1:20.38 51.44 1:04.30 1:22.31 1:12.02 -
28 Geoffrey Kayton SO Hollis/Brookline 51.06 47.83 1:04.63 1:21.44 58.82 -
29 Liam Blackman FR Hollis/Brookline 53.27 52.62 1:04.96 1:21.85 1:24.45 -
30 Alexander DeGregorio SR Derryfield 57.25 1:26.91 1:08.97 51.04 48.28 -
33 Adam Clark FR Sanborn Regional 1:07.18 1:18.63 1:16.34 1:27.80 1:17.11 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Brandon D'Amour SR Pelham 57.27 55.56 4
17 Brandon Kenney JR Pelham 1:01.60 1:00.99 -
19 Nathan Migliore FR Pelham 1:03.13 47.98 -
24 Cayden Garrett JR Pelham 1:03.92 59.45 -
31 Adam Mazzariello FR Pelham 1:14.52 1:07.07 -
32 Richard Horner FR Newmarket 1:15.31 1:10.80 -
34 Jack Harmon SO Raymond 1:21.65 1:34.72 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Brayden Cheung SR Pelham 1:10.30 1:09.75 54.92 10
2 Trip Williams JR Pelham 40.21 45.87 56.63 8
27 Joel Llibre FR Pelham 52.32 58.78 1:04.59 -