May 3, 2022
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jared Khalil JR Sanborn Regional 1:38.68 1:47.31 2:07.04 2:03.34 1:48.54 10
2 Logan Cote SO Goffstown 2:21.91 2:23.23 1:52.73 2:12.62 1:47.43 8
3 Michael Bauer SR Hollis/Brookline 2:02.48 2:24.25 2:18.81 2:16.08 1:46.15 6
4 Lucas Baguidy FR Goffstown 1:54.12 2:49.12 2:50.49 2:17.49 2:53.24 5
5 Ayden Finnegan JR Hollis/Brookline 2:24.44 1:58.05 1:53.89 2:18.88 1:52.50 4
6 Jaron LaBranche FR Newmarket 2:34.22 1:55.32 2:05.04 2:18.93 2:43.94 3
7 Ivan Sturgis SO Portsmouth Christian 2:18.08 2:01.17 1:49.90 2:20.89 1:47.08 2
8 Luke O'Halloran JR Portsmouth Christian 2:25.29 2:20.98 3:01.26 2:23.85 2:35.36 1
9 Elijah LaPointe-Moskwa SO Goffstown 2:58.80 2:07.28 1:55.16 2:31.52 3:00.31 -
10 Jake Bates FR Goffstown 2:33.85 2:55.17 1:52.72 2:32.32 2:53.65 -
11 Alex Gagnon JR Pelham 2:50.60 2:33.54 1:57.87 2:35.09 3:21.62 -
12 Aidan Sullivan JR Newmarket 2:38.21 3:18.53 2:41.31 2:35.10 3:10.78 -
13 Brandon Kenney JR Pelham 2:08.01 3:09.64 2:44.36 2:38.03 3:04.90 -
14 James (Nate) Barrett SO Derryfield 3:16.95 3:07.42 3:20.13 2:38.83 2:51.54 -
15 Adam Henderson FR Derryfield 3:14.34 2:11.18 2:46.81 2:41.95 2:29.00 -
16 Cayden Garrett JR Pelham 2:14.41 2:32.44 2:55.39 2:43.91 3:15.06 -
17 Brady Pelletier JR Pelham 3:36.45 1:57.46 2:47.79 2:47.79 2:56.18 -
18 Alexander Teng SR Derryfield 3:02.83 3:13.58 2:34.15 2:59.24 3:27.92 -
19 Richard Horner FR Newmarket 2:16.23 2:08.97 3:43.42 3:01.64 2:56.19 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jared Khalil JR Sanborn Regional 1:37.44 1:30.04 1:46.08 2:03.34 2:00.88 1:54.71 10
2 Logan Cote SO Goffstown 1:58.04 1:48.75 1:32.84 2:12.62 1:58.04 2:04.67 8
3 Michael Bauer SR Hollis/Brookline 2:37.86 2:32.41 2:47.38 2:16.08 1:51.59 1:35.26 6
4 Lucas Baguidy FR Goffstown 2:13.37 2:02.37 1:59.62 2:17.49 2:54.62 2:46.37 5
5 Ayden Finnegan JR Hollis/Brookline 1:59.44 2:23.05 2:23.05 2:18.88 2:31.38 2:13.33 4
6 Jaron LaBranche FR Newmarket 2:57.83 1:38.64 1:56.71 2:18.93 1:42.81 1:53.93 3
8 Luke O'Halloran JR Portsmouth Christian 3:02.69 2:10.91 2:35.36 2:23.85 2:38.24 2:54.06 1
10 Jake Bates FR Goffstown 1:46.63 3:14.97 2:32.32 2:32.32 3:18.02 3:04.31 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Ivan Sturgis SO Portsmouth Christian 3:01.75 2:34.98 2:58.93 2:20.89 1:59.76 1:48.49 2:43.44 2
9 Elijah LaPointe-Moskwa SO Goffstown 2:07.28 2:54.25 3:00.31 2:31.52 2:11.83 2:08.80 1:49.10 -
11 Alex Gagnon JR Pelham 3:21.62 3:20.07 3:16.97 2:35.09 2:04.08 2:24.24 1:51.67 -
12 Aidan Sullivan JR Newmarket 2:42.86 2:25.80 2:18.04 2:35.10 1:51.68 3:12.33 2:55.27 -
13 Brandon Kenney JR Pelham 3:23.86 3:11.22 1:58.53 2:38.03 2:25.39 2:57.00 2:00.11 -
14 James (Nate) Barrett SO Derryfield 2:24.54 2:34.07 2:19.77 2:38.83 2:05.48 2:42.01 2:49.95 -
15 Adam Henderson FR Derryfield 2:16.04 3:14.34 2:24.14 2:41.95 2:11.18 2:19.28 2:16.04 -
16 Cayden Garrett JR Pelham 3:16.70 2:40.64 3:31.45 2:43.91 2:35.72 3:15.06 1:58.02 -
17 Brady Pelletier JR Pelham 2:12.56 3:18.00 3:02.90 2:47.79 3:23.03 3:23.03 2:51.15 -
18 Alexander Teng SR Derryfield 3:53.02 3:08.21 3:10.00 2:59.24 2:26.98 3:51.22 2:19.81 -
19 Richard Horner FR Newmarket 3:19.81 3:39.79 3:37.97 3:01.64 3:01.64 2:32.58 2:27.13 -