February 24-26, 2022
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Fiona Smith SO-2 St. Benedict 9:28.86 9:34.60 11:46.76 8:08.41 10
2 Clara Mayfield SO-2 Carleton 11:08.62 9:36.39 7:06.53 10:10.98 8
3 Helen Cross FR-1 Carleton 9:52.51 10:17.19 10:41.88 12:26.80 6
4 Sophie Call SO-2 St. Olaf 10:49.08 10:18.17 11:50.90 11:32.35 5
5 Iliana Ramon JR-3 Gustavus Adolphus 10:50.55 10:19.57 11:15.34 11:21.53 4
6 Sofia Carlson FR-1 St. Olaf 10:50.72 10:19.73 9:36.35 11:03.12 3
7 Tracy Renier SR-4 St. Benedict 13:22.90 10:27.26 8:59.45 12:38.99 2
8 Phoebe Ward FR-1 Carleton 8:29.15 10:28.57 11:18.86 12:28.00 1
9 Alison Bode FR-1 St. Olaf 10:13.33 10:32.29 10:57.59 9:29.07 -
10 Sophie McManus FR-1 Carleton 9:04.23 10:32.82 9:48.53 9:23.21 -
11 Mikayla Erlenborn FR-1 Bethel (Minn.) 7:23.28 10:33.25 10:52.25 11:49.24 -
12 Bridget Tetmeyer FR-1 St. Benedict 8:02.98 10:35.49 12:48.95 10:54.56 -
13 Julia Everest SO-2 St. Olaf 12:50.98 10:37.17 7:26.02 7:26.02 -
14 Mackinzee Miest JR-3 Gustavus Adolphus 13:49.17 10:37.82 13:49.17 12:32.63 -
15 Raina Moorjani FR-1 Bethel (Minn.) 11:28.06 10:43.04 9:32.31 11:40.92 -
16 Sylvia Greene SO-2 Macalester 9:16.23 10:46.77 9:03.29 10:33.84 -
17 Libby Rowland FR-1 Carleton 11:51.55 10:46.86 7:52.21 9:03.37 -
18 Piper Dean FR-1 Carleton 13:30.14 10:48.11 9:17.38 10:28.67 -
19 Emma Mader SR-4 Hamline 11:14.81 10:48.85 12:19.69 9:24.50 -
20 Maggie Froh SO-2 Macalester 8:26.48 10:49.33 13:25.17 8:13.49 -
21 Danielle Freshwaters SR-4 Macalester 8:26.91 10:49.88 11:35.38 7:47.92 -
22 Molly Weberg SO-2 Gustavus Adolphus 11:37.77 10:52.12 13:35.15 12:10.38 -
23 Emily Rugloski SR-4 Concordia-Moorhead 8:11.73 10:55.63 11:48.08 13:00.20 -
24 Elise Yeager SO-2 St. Benedict 12:49.23 10:57.46 10:37.74 9:45.14 -
25 Marte Borgmann SO-2 Carleton 12:48.47 11:08.23 8:01.13 14:01.97 -
26 Laura Hardwick FR-1 Bethel (Minn.) 8:52.97 11:14.64 10:40.91 10:13.93 -
27 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 12:56.40 11:15.13 10:48.13 13:36.91 -
28 Anna Decker FR-1 Bethel (Minn.) 14:38.08 11:15.44 11:35.71 8:53.60 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Julia Everest SO-2 St. Olaf 11:40.89 10:37.17 9:27.09 -
15 Raina Moorjani FR-1 Bethel (Minn.) 8:21.58 10:43.04 13:43.10 -
16 Sylvia Greene SO-2 Macalester 9:22.69 10:46.77 9:42.10 -
18 Piper Dean FR-1 Carleton 11:07.56 10:48.11 11:39.96 -
19 Emma Mader SR-4 Hamline 9:43.97 10:48.85 11:53.74 -
20 Maggie Froh SO-2 Macalester 10:36.35 10:49.33 10:29.85 -
21 Danielle Freshwaters SR-4 Macalester 9:18.90 10:49.88 11:22.38 -
22 Molly Weberg SO-2 Gustavus Adolphus 11:44.29 10:52.12 9:53.43 -
23 Emily Rugloski SR-4 Concordia-Moorhead 13:06.76 10:55.63 13:06.76 -
24 Elise Yeager SO-2 St. Benedict 10:44.31 10:57.46 11:10.61 -
25 Marte Borgmann SO-2 Carleton 12:35.10 11:08.23 13:55.29 -
26 Laura Hardwick FR-1 Bethel (Minn.) 12:22.11 11:14.64 10:34.17 -
27 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 12:02.39 11:15.13 8:26.35 -
28 Anna Decker FR-1 Bethel (Minn.) 13:37.29 11:15.44 8:19.83 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Smith SO-2 St. Benedict 9:34.60 10
2 Clara Mayfield SO-2 Carleton 9:36.39 8
3 Helen Cross FR-1 Carleton 10:17.19 6
4 Sophie Call SO-2 St. Olaf 10:18.17 5
5 Iliana Ramon JR-3 Gustavus Adolphus 10:19.57 4
6 Sofia Carlson FR-1 St. Olaf 10:19.73 3
7 Tracy Renier SR-4 St. Benedict 10:27.26 2
8 Phoebe Ward FR-1 Carleton 10:28.57 1
9 Alison Bode FR-1 St. Olaf 10:32.29 -
10 Sophie McManus FR-1 Carleton 10:32.82 -
11 Mikayla Erlenborn FR-1 Bethel (Minn.) 10:33.25 -
12 Bridget Tetmeyer FR-1 St. Benedict 10:35.49 -
14 Mackinzee Miest JR-3 Gustavus Adolphus 10:37.82 -
17 Libby Rowland FR-1 Carleton 10:46.86 -