April 2, 2022
|
Cypress Lake - Ft. Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kolton Pickard SR Estero 2:18.88 2:29.30 2:04.99 1:43.00 1:55.73 10
2 Jacob Fritz SR Ida Baker 2:21.60 1:36.76 1:45.02 1:29.68 1:58.00 8
3 Colsen Palmer SR Fort Myers 2:17.10 2:06.18 1:58.90 2:30.44 2:01.32 6
4 Joshua Dorestin SO Dunbar 2:32.14 1:38.59 2:00.50 2:21.19 2:01.71 5
5 Avery Geerlings SR Estero 2:28.83 2:03.60 2:18.74 2:27.56 2:06.12 4
6 Timmy Schultz JR Fort Myers 1:47.35 1:51.18 2:23.13 1:51.18 2:07.79 3
7 Declan Ziomek JR Ida Baker 2:08.22 2:44.13 2:06.94 2:06.94 2:08.22 2
8 Lloyd Jean-Baptiste SO Oasis 1:42.81 2:02.34 1:46.72 2:49.19 2:10.14 1
9 Olmar Bartolon SO Dunbar 1:56.45 1:45.98 2:42.25 2:29.16 2:10.84 -
10 James De Haan SR Riverdale 2:40.15 2:42.79 2:33.53 1:32.65 2:12.35 -
11 Zac Phillips SR Ida Baker 2:19.29 2:04.56 2:48.76 2:42.06 2:13.93 -
12 Quin Roberts JR Fort Myers 2:41.39 1:38.18 1:57.01 1:47.60 2:14.49 -
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 1:52.40 2:47.92 2:39.80 2:46.57 2:15.42 -
14 Martin Campusano JR Cape Coral 2:37.40 2:21.12 2:03.48 2:42.83 2:15.69 -
15 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 2:23.89 2:52.39 2:40.18 2:17.10 2:15.74 -
16 Aaron Huber FR South Fort Myers 2:05.52 1:40.69 2:22.07 2:23.45 2:17.93 -
17 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 3:03.95 2:27.16 2:51.22 2:38.48 2:21.50 -
18 Joel Valentin SO South Fort Myers 1:50.41 1:47.58 2:20.14 3:04.02 2:21.55 -
19 Ben Freeze SO Donahue Academy 2:43.18 2:34.60 2:41.75 3:01.79 2:23.14 -
20 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 2:14.48 2:20.33 3:04.18 2:17.40 2:26.17 -
21 Kyle Gallagher JR Estero 2:47.28 2:53.15 1:42.71 3:10.75 2:26.73 -
22 Ramon Martinez SO Dunbar 2:59.89 1:46.17 2:30.40 1:43.22 2:27.45 -
23 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 1:47.65 2:17.14 2:52.53 2:48.11 2:27.46 -
24 Andrew Graham JR Donahue Academy 2:38.99 2:16.49 2:37.49 2:31.49 2:29.99 -
25 Josue Casinir JR East Lee County 2:42.41 2:42.41 3:17.32 2:04.46 2:31.78 -
26 Maxwell Jean-Louis SO East Lee County 3:14.37 2:56.15 3:12.85 2:31.85 2:31.85 -
27 Blake Roy SO Riverdale 3:02.75 2:59.68 1:53.65 2:22.82 2:33.57 -
28 Andrew Labash SO Oasis 2:42.26 2:48.44 3:17.80 2:36.08 2:34.53 -
29 Andres Plata JR Donahue Academy 3:30.26 2:02.65 2:30.68 3:23.25 2:55.21 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard SR Estero 1:55.73 10
2 Jacob Fritz SR Ida Baker 1:58.00 8
3 Colsen Palmer SR Fort Myers 2:01.32 6
4 Joshua Dorestin SO Dunbar 2:01.71 5
5 Avery Geerlings SR Estero 2:06.12 4
6 Timmy Schultz JR Fort Myers 2:07.79 3
8 Lloyd Jean-Baptiste SO Oasis 2:10.14 1
9 Olmar Bartolon SO Dunbar 2:10.84 -
12 Quin Roberts JR Fort Myers 2:14.49 -
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 2:15.42 -
14 Martin Campusano JR Cape Coral 2:15.69 -
15 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 2:15.74 -
17 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 2:21.50 -
22 Ramon Martinez SO Dunbar 2:27.45 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Declan Ziomek JR Ida Baker 1:43.86 2:08.22 2:19.76 2
10 James De Haan SR Riverdale 1:39.27 2:12.35 2:26.91 -
11 Zac Phillips SR Ida Baker 2:08.58 2:13.93 2:27.33 -
16 Aaron Huber FR South Fort Myers 1:51.73 2:17.93 2:15.18 -
18 Joel Valentin SO South Fort Myers 1:40.50 2:21.55 2:37.12 -
19 Ben Freeze SO Donahue Academy 2:14.56 2:23.14 3:04.65 -
20 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 2:42.25 2:26.17 1:43.78 -
21 Kyle Gallagher JR Estero 1:51.52 2:26.73 2:07.66 -
23 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 2:02.40 2:27.46 2:06.82 -
24 Andrew Graham JR Donahue Academy 3:07.49 2:29.99 1:51.00 -
25 Josue Casinir JR East Lee County 2:04.46 2:31.78 2:34.82 -
26 Maxwell Jean-Louis SO East Lee County 2:07.56 2:31.85 2:18.19 -
27 Blake Roy SO Riverdale 2:28.97 2:33.57 1:47.50 -
28 Andrew Labash SO Oasis 2:03.63 2:34.53 2:09.81 -
29 Andres Plata JR Donahue Academy 2:49.96 2:55.21 2:23.68 -