March 31-April 2, 2022
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Men's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:41.52 4:31.38 4:11.09 4:13.62 3:48.26
2 Caden Montini JR Oak Hall 5:19.86 5:17.32 4:06.24 4:13.85 4:59.55
3 Ethan Lipham SR Berkeley Prep 4:02.21 5:28.89 5:16.14 4:14.95 4:43.00
4 Ryan Douihech SR West Boca Raton 4:59.65 3:04.40 5:30.39 4:16.11 4:00.75
5 Julian Rodriguez SR Belen Jesuit Prep 3:58.29 5:25.40 4:00.85 4:16.22 3:55.73
6 Miguel Pantojas JR Hagerty 4:47.38 4:16.59 4:26.86 4:16.59 3:48.37
7 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 3:03.03 3:05.61 4:10.06 4:17.79 5:11.93
8 Braxton Legg JR Cambridge Christian 5:17.45 3:26.48 3:05.83 4:18.09 3:03.25
9 Emerson Miller JR Buchholz 4:15.94 5:17.98 3:44.92 4:18.52 3:57.84
10 Mateo Luna SR Indian Rocks Christian 3:29.69 5:28.77 3:37.45 4:18.87 4:21.46
11 William Stone SR Osceola (Seminole) 5:26.89 5:21.70 4:50.57 4:19.43 5:19.10
12 Kirin Karver JR Berkeley Prep 4:09.67 4:53.88 4:46.08 4:20.07 5:38.10
13 Anthony Matthew SR Martin County 5:31.41 3:52.25 4:39.22 4:20.95 5:18.36
14 Vince Mwangi SR IMG Academy 4:54.98 4:10.60 3:21.00 4:21.04 5:18.47
15 Jesse Benavides SR Creekside 3:31.72 4:44.91 5:13.66 4:21.38 3:31.72
15 Gian Valentin SR Flanagan 3:29.11 4:21.38 4:13.54 4:21.38 4:00.47
17 Albert Tawil-Brown JR Plant 4:52.96 4:47.73 4:16.34 4:21.57 4:50.35
18 Noah Musselwhite JR Apopka 5:03.54 4:19.06 4:34.76 4:21.67 4:29.52
19 Tanner Simonds SO Creekside 3:29.41 5:29.82 4:11.29 4:21.76 5:14.12
20 Joseph Koraya SO Fort Myers 4:11.74 5:06.80 4:32.71 4:22.22 4:43.20
21 Jason Swartzlander SR Newsome 4:38.55 3:11.83 5:25.85 4:22.78 3:56.51
22 Raekwon Hopkins SR Alonso 5:08.19 4:23.41 5:39.80 4:23.41 3:09.66
23 William Montanye SO Gulf Coast 3:55.80 5:07.33 4:43.49 4:24.94 4:32.89
24 Joseph Socarras FR Belen Jesuit Prep 3:40.65 4:39.14 3:37.99 4:25.84 3:32.68
25 Zack Zimmerman JR Fort Lauderdale 5:10.50 4:43.73 5:10.50 4:27.67 3:39.49
26 Joshua Moore SR Vanguard (Ocala) 4:12.55 5:35.84 5:19.72 4:28.67 5:22.41
27 Mark Nance SO Buchholz 5:46.82 4:28.85 3:40.46 4:28.85 4:42.30
28 Evan Meyer SR Lehigh 5:23.27 4:21.31 5:09.80 4:29.39 3:27.43
29 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 4:59.04 5:31.37 3:27.44 4:29.40 4:15.93
30 Henry Strand Sophomore Vestavia Hills 5:45.85 3:41.56 4:32.90 4:30.19 3:41.56
31 Jayden Feliciano SR IMG Academy 4:36.85 3:52.99 5:23.44 4:34.10 4:34.10
Men's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:54.20 4:13.62 4:23.77 4:16.16 3:50.80
2 Caden Montini JR Oak Hall 4:36.70 4:13.85 2:57.70 3:25.62 4:46.85
3 Ethan Lipham SR Berkeley Prep 4:35.35 4:14.95 2:58.47 4:48.10 3:44.36
4 Ryan Douihech SR West Boca Raton 4:10.99 4:16.11 5:15.02 3:22.33 3:19.77
5 Julian Rodriguez SR Belen Jesuit Prep 5:22.84 4:16.22 5:12.59 3:04.48 3:30.10
6 Miguel Pantojas JR Hagerty 3:45.80 4:16.59 3:32.97 4:06.33 5:20.74
7 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:01.62 4:17.79 5:11.93 3:57.17 4:25.53
8 Braxton Legg JR Cambridge Christian 3:39.38 4:18.09 4:07.77 3:47.12 4:18.09
10 Mateo Luna SR Indian Rocks Christian 3:27.10 4:18.87 5:21.00 4:00.75 3:55.58
13 Anthony Matthew SR Martin County 4:41.83 4:20.95 4:26.17 3:13.11 4:44.44
15 Jesse Benavides SR Creekside 3:08.20 4:21.38 5:26.73 3:36.95 4:29.23
19 Tanner Simonds SO Creekside 3:13.71 4:21.76 4:32.23 5:35.06 5:03.65
20 Joseph Koraya SO Fort Myers 3:42.89 4:22.22 5:30.40 4:51.07 4:11.74
28 Evan Meyer SR Lehigh 3:59.76 4:29.39 4:59.03 3:30.13 3:59.76
30 Henry Strand Sophomore Vestavia Hills 4:49.11 4:30.19 3:25.35 5:29.64 4:22.09
Men's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Emerson Miller JR Buchholz 5:25.74 3:42.33 4:18.52 4:54.72 3:57.84 5:15.40
11 William Stone SR Osceola (Seminole) 5:00.94 4:32.41 4:19.43 5:11.32 4:47.97 3:32.74
12 Kirin Karver JR Berkeley Prep 4:27.88 4:48.68 4:20.07 4:01.87 3:02.05 5:09.49
14 Vince Mwangi SR IMG Academy 4:34.10 5:36.75 4:21.04 5:05.42 3:21.00 3:13.17
15 Gian Valentin SR Flanagan 5:08.43 4:00.47 4:21.38 4:10.93 3:13.43 4:37.07
17 Albert Tawil-Brown JR Plant 4:32.04 4:42.50 4:21.57 4:58.19 5:08.66 5:13.89
18 Noah Musselwhite JR Apopka 3:55.51 3:21.49 4:21.67 3:34.57 4:05.97 3:34.57
21 Jason Swartzlander SR Newsome 4:30.67 3:22.34 4:22.78 4:25.41 5:20.60 5:10.08
22 Raekwon Hopkins SR Alonso 3:09.66 5:24.00 4:23.41 5:05.56 4:07.61 3:20.20
23 William Montanye SO Gulf Coast 5:44.43 3:47.85 4:24.94 5:39.13 5:17.93 4:22.29
24 Joseph Socarras FR Belen Jesuit Prep 3:24.70 5:11.04 4:25.84 3:59.26 4:15.21 5:21.67
25 Zack Zimmerman JR Fort Lauderdale 4:57.12 3:42.17 4:27.67 3:36.82 5:31.91 5:31.91
26 Joshua Moore SR Vanguard (Ocala) 4:36.73 3:59.12 4:28.67 3:08.07 4:36.73 3:13.45
27 Mark Nance SO Buchholz 5:11.87 4:55.74 4:28.85 4:10.03 3:53.90 5:36.07
29 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 3:46.30 3:48.99 4:29.40 3:57.08 4:56.34 5:34.06
31 Jayden Feliciano SR IMG Academy 3:28.32 5:23.44 4:34.10 3:44.77 4:23.14 3:52.99