March 31-April 2, 2022
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Women's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Brooke Reif SR Wharton 4:46.70 4:55.56
2 Elli Black 8 Cambridge Christian 4:15.54 4:57.14
3 Elizabeth Williamson FR Holy Names 6:11.16 5:01.75
4 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 4:32.07 5:02.30
5 Lily Henne SR Lake Minneola 4:36.94 5:04.33
6 Madeleine Gear SO Cambridge Christian 6:24.73 5:05.34
7 Kate Drummond JR Buchholz 4:41.94 5:06.45
8 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 4:45.68 5:10.52
9 Reilly Barber SR St. Augustine 5:26.80 5:11.23
10 Malinda Underwood SO Rockledge 6:08.62 5:15.06
11 Grace Marston SR Lakewood Ranch 6:37.77 5:15.69
12 Lucy Voss SO Buchholz 5:26.05 5:16.55
13 Avery Fronrath SO King's Academy 6:42.72 5:17.10
14 Trinity Holland JR Niceville 6:15.69 5:18.38
15 Olivia Fraga JR Lourdes 5:25.85 5:19.46
16 Hannah Foley JR Boone 4:57.19 5:19.56
17 Jazlyn Dailey SR Winter Park 5:58.85 5:20.40
18 Gianna Del Pizzo SO Lehigh 6:22.24 5:21.21
19 Emma Flowers JR Berkeley Prep 5:19.38 5:22.60
20 Rhema Taylor JR Vanguard (Ocala) 4:00.24 5:24.64
21 Jada Williams SR Flagler Palm Coast 5:41.96 5:32.00
22 Noelle Vu SO Mount Dora 4:06.90 5:33.64
23 Aurora Melzer SR Lakewood Ranch 6:48.78 5:35.06
24 Megan Dolan JR Boone 6:28.29 5:40.60
Women's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Brooke Reif SR Wharton 4:31.92 4:55.56 5:01.48
2 Elli Black 8 Cambridge Christian 3:36.92 4:57.14 4:24.46
4 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 3:58.82 5:02.30 4:50.21
6 Madeleine Gear SO Cambridge Christian 6:15.57 5:05.34 5:14.50
7 Kate Drummond JR Buchholz 6:01.62 5:06.45 5:27.91
8 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 5:10.52 5:10.52 5:41.58
9 Reilly Barber SR St. Augustine 5:01.90 5:11.23 5:23.68
10 Malinda Underwood SO Rockledge 4:49.86 5:15.06 4:18.35
11 Grace Marston SR Lakewood Ranch 5:53.58 5:15.69 5:59.89
17 Jazlyn Dailey SR Winter Park 6:46.91 5:20.40 5:52.44
21 Jada Williams SR Flagler Palm Coast 4:42.20 5:32.00 6:45.04
23 Aurora Melzer SR Lakewood Ranch 7:15.58 5:35.06 6:48.78
Women's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Elizabeth Williamson FR Holy Names 5:01.75 5:47.02 6:23.23 4:31.58
5 Lily Henne SR Lake Minneola 5:04.33 6:32.59 6:35.63 5:19.55
12 Lucy Voss SO Buchholz 5:16.55 5:41.88 4:10.08 6:19.86
13 Avery Fronrath SO King's Academy 5:17.10 4:26.37 4:10.51 3:51.49
14 Trinity Holland JR Niceville 5:18.38 5:21.57 5:12.02 6:34.80
15 Olivia Fraga JR Lourdes 5:19.46 4:37.93 4:57.10 6:52.11
16 Hannah Foley JR Boone 5:19.56 6:07.50 3:43.70 6:55.43
18 Gianna Del Pizzo SO Lehigh 5:21.21 6:31.88 5:27.64 5:59.76
19 Emma Flowers JR Berkeley Prep 5:22.60 4:08.41 5:58.09 4:50.34
20 Rhema Taylor JR Vanguard (Ocala) 5:24.64 6:52.30 4:55.43 6:55.54
22 Noelle Vu SO Mount Dora 5:33.64 6:57.05 6:40.37 5:46.99
24 Megan Dolan JR Boone 5:40.60 6:35.10 5:13.36 6:28.29