April 15-16, 2022
|
Berry - Mount Berry, GA

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cameron Bensley SR-4 Berry 13:31.59 14:25.69 19:32.29 15:01.76 12:55.52 16:49.98 12:10.43 10
2 Charles Walker Senior Unattached 10:43.93 13:11.11 12:06.72 15:19.89 15:29.09 12:06.72 10:53.13 -
3 Bradshaw Lathbury SO-2 Berry 19:39.27 11:47.56 20:07.57 15:43.41 14:18.51 18:33.23 20:17.00 8
4 Kale Flores SO-2 Berry 17:30.36 11:40.24 15:55.74 15:46.27 18:46.07 16:33.59 19:42.84 6
5 Conor McCabe Senior Conor Track Club 19:19.74 20:35.78 19:29.24 15:50.60 18:51.22 12:30.98 18:22.70 -
6 Sam Polio JR-3 Centre 20:28.65 13:10.53 16:01.97 15:52.44 18:05.79 16:01.97 16:40.07 5
7 Justin Whitney FR-1 Emory 19:13.22 13:39.64 13:49.17 15:53.07 11:26.21 16:02.60 19:13.22 4
8 Bryce Prather SO-2 Berry 17:19.82 18:45.68 14:18.57 15:53.96 20:01.99 17:10.28 17:29.36 3
9 Abhi Aurobindo JR-3 Berry 13:51.87 15:08.37 15:46.61 15:56.17 12:44.94 15:56.17 17:12.67 2
10 Ben Hanlon JR-3 Berry 13:57.33 12:01.83 11:23.34 16:02.44 17:48.31 19:14.93 17:57.94 1
11 Seth Peebles Senior Unattached 12:50.56 18:18.05 13:00.20 16:03.20 11:23.88 12:12.04 13:29.09 -
12 Matthew Burke SR-4 Emory 18:57.82 18:19.25 12:41.76 16:04.25 14:47.11 17:50.32 14:56.76 -
13 Andrew Farber SO-2 Oglethorpe 15:07.97 18:21.15 17:42.52 16:05.92 16:15.58 14:00.35 16:05.92 -
14 Sam Hunt SR-4 Oglethorpe 17:43.64 14:01.24 19:20.33 16:06.94 13:22.56 13:22.56 14:20.58 -
15 Bryce Thomas JR-3 Berry 19:23.13 12:26.34 19:23.13 16:09.27 12:26.34 13:34.19 19:03.74 -
16 Hayden Fukushima JR-3 Berry 19:24.62 12:17.59 16:20.22 16:10.51 16:39.63 15:41.40 17:28.15 -
17 Andy Hernandez FR-1 Berry 20:54.06 20:34.62 19:07.13 16:12.14 20:15.18 14:15.49 14:34.93 -
18 Joey Kowalczewski FR-1 Berry 16:41.55 12:48.18 15:52.93 16:12.37 11:49.83 20:54.36 11:20.66 -
19 Brandon Davis   Unattached 15:51.68 20:46.01 12:55.08 16:21.11 16:40.74 13:24.51 20:46.01 -
20 Mac Brooks SO-2 Huntingdon 12:48.90 12:09.47 12:09.47 16:25.77 17:54.49 15:16.77 12:58.76 -
21 Patrick Bollwerk FR-1 Berry 20:43.98 19:24.36 16:15.28 16:35.18 17:34.89 13:36.05 12:16.44 -
22 Austin Woods   Unattached 21:45.87 18:43.66 20:35.01 16:52.30 18:33.53 17:32.80 14:20.46 -
23 Patrick Smith SO-2 Oglethorpe 20:40.76 19:18.73 21:42.29 17:05.42 14:21.36 15:33.14 11:57.80 -
24 Ryan Lay   Unattached 15:34.10 20:31.78 18:38.87 17:06.48 15:54.63 16:15.16 20:21.52 -
25 Luke Payne SO-2 Centre 17:39.75 13:43.11 18:20.91 17:08.88 12:31.09 13:01.95 12:20.80 -
26 Nico Klementzos FR-1 Berry 20:24.75 19:53.61 16:15.65 17:17.92 16:05.27 13:39.96 16:05.27 -
27 Omar Bryant JR-3 Oglethorpe 16:43.48 13:18.47 17:05.06 17:59.01 14:55.58 16:11.11 14:23.21 -
28 Stephen Hedden   University of Georgia Club XC 13:45.49 20:59.95 22:37.70 18:06.16 20:05.64 20:49.09 19:11.33 -
29 Evan Miner FR-1 Berry 18:39.55 21:02.23 20:07.35 18:17.59 20:51.26 14:49.05 15:11.00 -
30 Jay Bangle   University of Georgia Club XC 22:13.87 13:02.69 18:11.35 18:22.37 23:42.06 18:44.42 21:40.80 -
31 Hunter Fankhauser   University of Georgia Club XC 25:57.56 15:10.58 23:57.75 19:58.12 24:33.69 24:09.73 23:33.79 -
  Anthony Arredondo FR-1 Oglethorpe DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Cameron Bensley SR-4 Berry 17:08.01 12:10.43 19:32.29 15:01.76 10
2 Charles Walker Senior Unattached 10:53.13 15:47.49 13:47.91 15:19.89 -
3 Bradshaw Lathbury SO-2 Berry 14:18.51 19:29.83 19:01.53 15:43.41 8
4 Kale Flores SO-2 Berry 15:36.81 17:20.90 15:27.35 15:46.27 6
5 Conor McCabe Senior Conor Track Club 13:37.52 11:14.93 20:16.77 15:50.60 -
6 Sam Polio JR-3 Centre 14:45.77 19:12.46 17:46.74 15:52.44 5
7 Justin Whitney FR-1 Emory 20:10.40 13:58.71 20:29.46 15:53.07 4
8 Bryce Prather SO-2 Berry 16:22.58 12:24.09 11:36.39 15:53.96 3
9 Abhi Aurobindo JR-3 Berry 19:55.22 19:36.09 15:17.93 15:56.17 2
10 Ben Hanlon JR-3 Berry 17:48.31 17:19.44 17:19.44 16:02.44 1
11 Seth Peebles Senior Unattached 17:58.79 20:23.27 20:42.53 16:03.20 -
12 Matthew Burke SR-4 Emory 14:08.54 11:34.26 14:47.11 16:04.25 -
13 Andrew Farber SO-2 Oglethorpe 20:46.04 16:15.58 15:36.95 16:05.92 -
14 Sam Hunt SR-4 Oglethorpe 18:02.98 19:30.00 13:22.56 16:06.94 -
15 Bryce Thomas JR-3 Berry 12:26.34 18:54.05 14:03.27 16:09.27 -
16 Hayden Fukushima JR-3 Berry 19:34.32 12:17.59 20:51.96 16:10.51 -
17 Andy Hernandez FR-1 Berry 12:38.27 18:37.96 16:02.42 16:12.14 -
18 Joey Kowalczewski FR-1 Berry 11:49.83 20:44.64 17:30.16 16:12.37 -
19 Brandon Davis   Unattached 21:15.45 17:19.98 17:19.98 16:21.11 -
20 Mac Brooks SO-2 Huntingdon 14:47.20 12:39.05 17:15.06 16:25.77 -
24 Ryan Lay   Unattached 16:15.16 13:41.19 18:59.40 17:06.48 -
  Anthony Arredondo FR-1 Oglethorpe DNF DNF DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Patrick Bollwerk FR-1 Berry 16:45.14 11:36.63 19:54.22 16:35.18 17:05.04 17:34.89 -
22 Austin Woods   Unattached 20:04.64 15:00.95 15:21.20 16:52.30 20:35.01 14:20.46 -
23 Patrick Smith SO-2 Oglethorpe 15:33.14 12:49.07 13:19.83 17:05.42 14:00.85 17:15.68 -
25 Luke Payne SO-2 Centre 16:38.02 17:19.17 15:15.71 17:08.88 18:00.33 18:31.19 -
26 Nico Klementzos FR-1 Berry 17:49.06 15:44.51 13:08.82 17:17.92 19:53.61 20:55.89 -
27 Omar Bryant JR-3 Oglethorpe 16:11.11 18:31.38 18:20.59 17:59.01 19:57.71 13:07.68 -
28 Stephen Hedden   University of Georgia Club XC 12:51.18 19:22.20 15:34.10 18:06.16 15:01.52 20:16.50 -
29 Evan Miner FR-1 Berry 15:00.03 13:54.17 15:21.98 18:17.59 19:56.38 23:13.94 -
30 Jay Bangle   University of Georgia Club XC 16:54.18 21:51.82 13:02.69 18:22.37 13:13.71 12:51.66 -
31 Hunter Fankhauser   University of Georgia Club XC 19:58.12 20:22.09 25:33.60 19:58.12 16:58.41 16:10.48 -