March 5, 2022
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 5:30.16 6:42.80 3:54.42 10
2 Arlie Rubin SR Plant 5:30.98 5:37.60 5:54.15 8
3 Anna Breede SR George Steinbrenner 5:31.71 4:02.15 4:32.01 6
4 Skyler Gillett JR Alonso 5:32.45 7:08.86 4:02.69 5
5 Penelope Markowski SR Plant 5:38.61 4:03.80 5:08.14 4
6 Margaret Malizia SR Plant 5:42.59 6:03.15 5:15.19 3
7 Aida Castelli JR Hillsborough 5:44.84 4:08.29 6:22.78 2
8 Ella Mckee SR Sickles 5:49.67 4:04.77 6:10.65 1
9 Gianna Palacios JR Riverview 5:53.71 4:25.29 6:18.47 -
10 Kristin Keyser JR Plant 5:54.41 4:50.62 5:47.33 -
11 Sarah Roberts SR Robinson 5:54.85 6:16.15 5:22.92 -
12 Rachel Harrar FR Newsome 5:55.95 4:26.97 5:38.16 -
13 Peyton Tyll FR Newsome 5:56.65 6:10.92 5:45.95 -
14 Caroline Brindise JR Robinson 5:56.78 6:14.62 5:49.65 -
15 Frances Van Looveren JR Plant 5:56.82 5:14.01 6:36.07 -
16 Kiana Kropp SR Plant City 5:59.86 5:27.48 7:40.62 -
17 Helena Gagnier JR Robinson 6:00.89 6:15.33 7:45.55 -
18 Elizabeth Winkler FR Newsome 6:01.51 5:28.98 4:16.68 -
19 Jane Keith JR Lennard 6:10.22 6:47.25 5:36.90 -
20 Brynlee White FR Robinson 6:16.94 4:54.02 6:13.17 -
21 Skyler Knott JR Newsome 6:18.46 5:51.97 6:44.96 -
22 Lexi Naeher SO Durant 6:25.99 5:55.11 4:41.78 -
23 Lula Katz FR Blake 6:29.59 8:22.58 8:22.58 -
24 Malea Skinner JR Sickles 6:29.67 4:36.67 5:39.02 -
25 Carlson Henry JR Alonso 6:29.91 5:47.02 6:22.12 -
26 Bailey Cook SO George Steinbrenner 6:30.77 6:46.40 5:47.79 -
27 Kenza Attallah FR Alonso 6:31.79 4:53.85 5:01.68 -
28 Isabella Quinlan FR Alonso 6:33.76 6:18.01 7:24.95 -
29 Dory Roque FR Strawberry Crest 6:44.82 5:15.76 5:44.10 -
30 Genesis Surginer SO Leto 6:50.34 8:41.14 8:45.24 -
31 Ava Duncan FR Blake 6:51.83 5:29.47 7:57.73 -
32 Emma Edgeworth SR Sickles 6:54.79 5:48.43 8:09.46 -
33 Annastacia Benedict FR Sickles 6:55.06 4:50.55 5:48.65 -
34 Makenna Jones FR Alonso 6:57.84 5:25.92 6:20.24 -
35 Bonnie Knight SO George Steinbrenner 7:01.89 6:40.80 6:19.71 -
36 Elena Le FR King 7:05.85 6:31.79 7:22.89 -
37 Dominica Lopez FR Lennard 7:12.51 5:37.36 7:34.14 -
38 Allie DeMarco SR Bloomingdale 7:36.83 7:00.29 5:47.19 -
  Alessandra Hollyfield JR Robinson DNF DNF DNF   
  Adrianna Rodriguez JR Hillsborough DNS DNS DNS   
  Jenna Benjamin SR Sickles DNS DNS DNS   
  Giselle Brown SO Sumner DNS DNS DNS   
  Kayla Brown SR Sumner DNS DNS DNS   
  Nola Soiferman FR Blake DNS DNS DNS   
  Roselana DeBourg FR Blake DNS DNS DNS   
  Kalin Chavarria JR Blake DNS DNS DNS   
  Danica Jennings FR Bloomingdale DNS DNS DNS   
  Aida Sarsenova SR Gaither DNS DNS DNS   
  Mireilla Kamprath FR Hillsborough DNS DNS DNS   
  Joey Blankenship SO Middleton DNS DNS DNS   
  Savannah Thorne SO King DNS DNS DNS   
  Isabella Ruiz SO Spoto DNS DNS DNS   
  Zaria Coleman JR Plant City DNS DNS DNS   
  Kayla Otero SR Strawberry Crest DNS DNS DNS   
  Taylor Cline SO Strawberry Crest DNS DNS DNS   
  Kristina Chavez SR Strawberry Crest DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Rachel Harrar FR Newsome 6:52.91 5:27.48 6:20.87 5:55.95 -
22 Lexi Naeher SO Durant 5:47.40 8:10.21 6:53.01 6:25.99 -
24 Malea Skinner JR Sickles 8:07.09 7:43.71 6:17.98 6:29.67 -
26 Bailey Cook SO George Steinbrenner 5:55.60 7:33.30 6:11.24 6:30.77 -
28 Isabella Quinlan FR Alonso 4:47.45 5:15.01 7:28.89 6:33.76 -
29 Dory Roque FR Strawberry Crest 8:42.22 7:49.60 6:52.92 6:44.82 -
30 Genesis Surginer SO Leto 4:55.45 7:27.27 5:57.00 6:50.34 -
31 Ava Duncan FR Blake 7:04.19 5:33.59 8:51.26 6:51.83 -
32 Emma Edgeworth SR Sickles 4:58.65 8:38.49 5:40.13 6:54.79 -
33 Annastacia Benedict FR Sickles 5:32.05 8:09.77 8:51.28 6:55.06 -
34 Makenna Jones FR Alonso 6:32.77 6:57.84 7:27.09 6:57.84 -
35 Bonnie Knight SO George Steinbrenner 8:00.96 7:44.08 5:50.17 7:01.89 -
36 Elena Le FR King 6:44.56 6:48.82 9:05.09 7:05.85 -
37 Dominica Lopez FR Lennard 7:42.79 6:37.91 5:11.41 7:12.51 -
  Nola Soiferman FR Blake DNS DNS DNS DNS   
  Mireilla Kamprath FR Hillsborough DNS DNS DNS DNS   
  Jenna Benjamin SR Sickles DNS DNS DNS DNS   
  Giselle Brown SO Sumner DNS DNS DNS DNS   
  Kayla Brown SR Sumner DNS DNS DNS DNS   
  Roselana DeBourg FR Blake DNS DNS DNS DNS   
  Kalin Chavarria JR Blake DNS DNS DNS DNS   
  Danica Jennings FR Bloomingdale DNS DNS DNS DNS   
  Joey Blankenship SO Middleton DNS DNS DNS DNS   
  Savannah Thorne SO King DNS DNS DNS DNS   
  Isabella Ruiz SO Spoto DNS DNS DNS DNS   
  Kayla Otero SR Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS   
  Taylor Cline SO Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS   
  Kristina Chavez SR Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 3:57.72 6:56.01 6:52.70 4:40.64 5:56.58 5:30.16 10
2 Arlie Rubin SR Plant 4:24.79 4:41.34 5:44.22 4:41.34 5:44.22 5:30.98 8
3 Anna Breede SR George Steinbrenner 4:38.64 5:25.08 5:05.18 4:18.74 4:35.32 5:31.71 6
4 Skyler Gillett JR Alonso 6:12.35 6:05.70 5:39.10 6:45.59 5:05.86 5:32.45 5
5 Penelope Markowski SR Plant 6:49.72 7:13.42 4:34.28 5:38.61 6:32.79 5:38.61 4
6 Margaret Malizia SR Plant 7:15.09 5:15.19 4:27.22 6:44.26 6:44.26 5:42.59 3
7 Aida Castelli JR Hillsborough 6:02.09 6:15.88 5:24.15 5:44.84 5:20.71 5:44.84 2
8 Ella Mckee SR Sickles 5:46.18 5:11.21 6:17.65 6:28.14 5:32.19 5:49.67 1
9 Gianna Palacios JR Riverview 5:14.81 7:29.22 7:22.14 5:39.57 6:18.47 5:53.71 -
10 Kristin Keyser JR Plant 6:33.40 6:44.03 4:57.71 5:54.41 5:33.15 5:54.41 -
11 Sarah Roberts SR Robinson 5:58.40 4:33.24 6:51.63 4:50.98 5:26.47 5:54.85 -
13 Peyton Tyll FR Newsome 4:45.32 6:18.05 6:14.49 4:16.79 4:23.93 5:56.65 -
14 Caroline Brindise JR Robinson 6:46.73 4:31.16 6:03.92 4:56.13 5:49.65 5:56.78 -
15 Frances Van Looveren JR Plant 4:34.76 5:46.12 6:50.35 4:59.73 4:59.73 5:56.82 -
16 Kiana Kropp SR Plant City 7:33.43 5:38.27 6:25.05 4:40.69 6:10.66 5:59.86 -
17 Helena Gagnier JR Robinson 7:38.33 4:23.45 6:18.94 6:15.33 6:55.03 6:00.89 -
18 Elizabeth Winkler FR Newsome 6:30.43 7:24.66 5:39.82 4:16.68 6:15.97 6:01.51 -
19 Jane Keith JR Lennard 4:30.26 5:59.12 6:28.74 7:42.78 5:18.39 6:10.22 -
20 Brynlee White FR Robinson 8:02.49 7:36.10 5:20.40 4:42.71 8:02.49 6:16.94 -
21 Skyler Knott JR Newsome 7:45.51 7:26.59 5:40.62 7:03.88 5:17.91 6:18.46 -
23 Lula Katz FR Blake 5:42.84 7:24.14 5:58.43 4:52.20 5:50.64 6:29.59 -
25 Carlson Henry JR Alonso 7:47.90 5:11.93 7:01.11 7:08.91 6:14.32 6:29.91 -
27 Kenza Attallah FR Alonso 6:51.38 6:59.22 5:33.03 7:30.56 5:13.44 6:31.79 -
38 Allie DeMarco SR Bloomingdale 6:37.45 5:33.49 9:03.63 7:27.70 8:31.65 7:36.83 -
  Alessandra Hollyfield JR Robinson DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Adrianna Rodriguez JR Hillsborough DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aida Sarsenova SR Gaither DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zaria Coleman JR Plant City DNS DNS DNS DNS DNS DNS